Jakie papiery polecacie?

Technika drukowania i przygotowanie. Minilaby, drukarki i plotery fotograficzne.
rlat
Posty: 23
Rejestracja: 02 czerwca 2016, 08:59 - czw

Re: Jakie papiery polecacie?

28 listopada 2023, 17:42 - wt

Zobaczcie, tu gość twierdzi, że udaje mu się drukować BW na L8180 bez zafarbów. Pokazuje z jakimi ustawieniami to robi. Można mu wierzyć, czy to raczej opowieści z mchu i paproci ?
https://www.youtube.com/watch?v=QBfetojwXi4

Drukarka dojechała, teraz czekam za papierami i testy ;-)
SzymonBN
Posty: 119
Rejestracja: 08 czerwca 2023, 14:01 - czw

Re: Jakie papiery polecacie?

28 listopada 2023, 18:32 - wt

Czornyj pisze:
28 listopada 2023, 14:55 - wt
Problem Epsona L8180 polega na tym, że w przeciwieństwie do G640 używa dlaczegoś domieszki kolorowych atramentów do B&W, a profile fabryczne są (tradycyjnie dla Epsona) ukręcone na 30% jak dla obcego na odpierdol. Można to poprawić profilem indywidualnym, ale intarsja wściekle nasyconych barwnikowych atramentów w szarościach zawsze będzie mieć tendencję do łapania zafarbów (szczególnie w sztucznym świetle). Papier nie ma tu większego znaczenia, oczywiście na pełnych matach będzie nieco lepiej z uwagi na mniejsze nasycenie, natomiast na papierach foto (błysk/półbłysk/półmat/satyna/perła/luster) będzie tak samo i marka papieru nie ma znaczenia.
Dzięki za wyjaśnienie! Faktycznie słabo, szczególnie że za taką kasę. Jak doskonale widać pozycja FENOMENALNEJ G640 jest nie do ruszenia :D
NocnyJastrzab pisze:Skan porównawczy G540/G640 vs L8180 8-)
A ja cały czas byłem w przekonaniu, że to chodziło o jakiegoś L805, a tutaj jeszcze większy pozytywny szok przeżywam. 8-)
rlat pisze: Zobaczcie, tu gość twierdzi, że udaje mu się drukować BW na L8180 bez zafarbów. Pokazuje z jakimi ustawieniami to robi. Można mu wierzyć, czy to raczej opowieści z mchu i paproci ?
https://www.youtube.com/watch?v=QBfetojwXi4

Drukarka dojechała, teraz czekam za papierami i testy ;-)
Brzmi ciekawie, ale to już muszą wypowiedzieć się Panowie specjaliści, tak jak pisał Czornyj wyżej. Jeśli lecą atramenty kolorowe do B&W to ciężko to na logikę tak o poprawić. Podrukuj i daj znać.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4322
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Jakie papiery polecacie?

28 listopada 2023, 21:35 - wt

rlat pisze:
28 listopada 2023, 17:42 - wt
Zobaczcie, tu gość twierdzi, że udaje mu się drukować BW na L8180 bez zafarbów. Pokazuje z jakimi ustawieniami to robi. Można mu wierzyć, czy to raczej opowieści z mchu i paproci ?
https://www.youtube.com/watch?v=QBfetojwXi4

Drukarka dojechała, teraz czekam za papierami i testy ;-)
Tryb ABW faktycznie może przynieść poprawę - tego akurat nie testowałem, bądźmy dobrej myśli.
rlat
Posty: 23
Rejestracja: 02 czerwca 2016, 08:59 - czw

Re: Jakie papiery polecacie?

28 listopada 2023, 23:05 - wt

Tak apropo Ilforda, o którego wcześniej pytałem. Jak to jest, że jest on dostępny w sprzedaży. Pamiętam rozmowę na nikoniarzach bodaj w 2014 roku, gdzie była mowa o bankructwie Ilforda.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4322
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Jakie papiery polecacie?

29 listopada 2023, 11:52 - śr

rlat pisze:
28 listopada 2023, 23:05 - wt
Tak apropo Ilforda, o którego wcześniej pytałem. Jak to jest, że jest on dostępny w sprzedaży. Pamiętam rozmowę na nikoniarzach bodaj w 2014 roku, gdzie była mowa o bankructwie Ilforda.
Szwajcarski Ilford poszedł do piachu w 2013, ale markę wykupiło konsorcjum australijsko-dżapańskie i nadal tłuką papiery inkjetowe, nawet w szerszym asortymencie. Tyle tylko że nie w Marly.
rlat
Posty: 23
Rejestracja: 02 czerwca 2016, 08:59 - czw

Re: Jakie papiery polecacie?

29 listopada 2023, 23:10 - śr

https://inkjetsolution.eu/pl/blog/Papie ... n-Daily/84
Drukował ktoś może na tych papierach ?
Ten wydaje się ciekawy
Satin RC DUO-Album to dwustronny papier mikroporowy o jasno białej i gładkiej powierzchni, sprawdza się doskonale przy druku albumów czy produkcji fotoksiążek.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4322
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Jakie papiery polecacie?

30 listopada 2023, 13:38 - czw

rlat pisze:
29 listopada 2023, 23:10 - śr
https://inkjetsolution.eu/pl/blog/Papie ... n-Daily/84
Drukował ktoś może na tych papierach ?
Ten wydaje się ciekawy
Satin RC DUO-Album to dwustronny papier mikroporowy o jasno białej i gładkiej powierzchni, sprawdza się doskonale przy druku albumów czy produkcji fotoksiążek.
Tak, są ok :)
SzymonBN
Posty: 119
Rejestracja: 08 czerwca 2023, 14:01 - czw

Re: Jakie papiery polecacie?

03 grudnia 2023, 19:47 - ndz

Teraz właśnie przeglądałem ofertę papierów Solution - pytanie nasuwa się samo: wow, skąd taka ich niska cena? 100 sztuk 10x15 za niecałe 30zł? :shock:
I właśnie dlatego to zamówiłem. :lol:
rlat
Posty: 23
Rejestracja: 02 czerwca 2016, 08:59 - czw

Re: Jakie papiery polecacie?

04 grudnia 2023, 19:35 - pn

Dzisiaj odebrałem przesyłkę z papierem od Falter.pl Sample Packa (5 różnych ) i paczkę GLOSSY RC 240 gm/ Ultra white. Muszę stwierdzić, że jestem miło zaskoczony obsługą. Kupowałem w nocy przez ich sklep na Allegro. Następnego dnia miałem telefon od handlowców z powitaniem i pytaniami czy jeszcze czegoś nie potrzebuję. Gratis dostałem pakiet wzorników papierów z ich oferty - fajna sprawa każdy papier oznaczony odrazu do jakiej drukarki się nadaje.
Dziś pierwsze wydruki, ale muszę przyznać, że ich papiery mają ciekawy stosunek ceny do jakości.
SzymonBN
Posty: 119
Rejestracja: 08 czerwca 2023, 14:01 - czw

Re: Jakie papiery polecacie?

05 grudnia 2023, 22:15 - wt

Kurczę, szkoda, że dopiero teraz zobaczyłem Twój wpis - sam bym chętnie kupił tę paczkę testową 10 sztuk, 5 różnych rodzajów za 15zl na Allegro.
Cena faktycznie jest okazyjna.
Szczególnie interesuje mnie ich mat, także chętnie sobie poczytam jak wypadł.
rlat
Posty: 23
Rejestracja: 02 czerwca 2016, 08:59 - czw

Re: Jakie papiery polecacie?

05 grudnia 2023, 22:47 - wt

Co do sample packa, nie podoba mi się to w jaki sposób oznaczyli poszczególne arkusze. Dosyć spora naklejka w rogu arkusza, powoduje to zgrubienie na arkuszu i zauważyłem, że w z tej strony następuje zabrudzenie papieru (błąd w druku). Do przeżycia w papierach jednostronnych, ale wstawienie naklejki na arkuszach przeznaczonych do druku dwustronnego to trochę niemiłe. Mogli zapakować te arkusze w osobną folię i na niej dać naklejkę. Druga sprawa, w kartonie gdzie jest 100 arkuszy A4 (Solution DailySolution Daily GLOSSY RC (240 gsm) Ultra White A4) pierwsze kartki na dole mniej więcej 1 cm od krawędzi mają brzydki odgniot, chyba od krajarki. Same papiery przyszły dość dobrze zabezpieczone.
SzymonBN
Posty: 119
Rejestracja: 08 czerwca 2023, 14:01 - czw

Re: Jakie papiery polecacie?

07 grudnia 2023, 20:36 - czw

To w takim razie dobrze, że nie kupiłem tego sampla. Jeśli po tych naklejkach zostaje jakiś klej, to ja bym tego nie wkładał do drukarki.
Ja kupiłem Daily LUSTER RC 240 g/m2 w formacie 10x15, 100 sztuk i aż specjalnie obejrzałem pierwsze kartki od dołu - zero śladu jaki opisujesz. Więc może przy A4 mają jakiś inny system.
Co do coatingu, jeśli przyszłych potencjalnych nabywców to interesuje - powłoka jest fajna, perłowa, z zauważalną fakturą. Według mnie podobne do mojego lubianego Fomei Pro Pearl, z tą różnicą, że Fomei przy tym jest bardziej jednak błyszczący, gdzie Solution bardziej matowy - kto co woli.
Co bym jeszcze dodał, Solution jest dużo bielszy, faktycznie tak jak zapewniają, ultra white. Specjalistą od papierów nie jestem, więc nie wiem czy to taki zamysł, czy po prostu ze względu na niższy pułap musieli dodać więcej wybielaczy optycznych.
Ogólnie to nie przeszkadza, bo to znowu kwestia gustu - kolory na profilach fabrycznych wypadają super, z tą różnicą, że po prostu B&W jest nieco chłodniejszy. Jestem tylko ciekawy jak w czasie będzie się zachowywał ten papier(?)
Podsumowując, jak za cenę 26zl za 100 sztuk, polecam bardzo mocno.
rlat
Posty: 23
Rejestracja: 02 czerwca 2016, 08:59 - czw

09 grudnia 2023, 21:51 - sob

Też dokupiłem Daily LUSTER RC 240 w rozmiarze A4 i A3, po testach z sample packa najbardziej mi się spodobał. ;-) Trzeba Falterowi oddać, że ich papiery mają dobry stosunek jakości do ceny. Przynajmniej na moje skromne potrzeby. Epson, ze swoimi barwnikowymi drukarkami + papiery Solution i tania alternatywa dla laba jest.

Wróć do „Reprodukcja zdjęć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Ostatnio na forum...

Informacje

Jest 6 użytkowników online :: 5 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Czornyj, Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68402
Liczba tematów: 4130
Liczba użytkowników: 3945
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Goldberg
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu