EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie...

Informacje handlowe, pytania o ceny, dostępność, polecani sprzedawcy.

Moderator: Informator

Regulamin forum
Działy firmowe są dedykowane konkretnym firmom. Pytania można zadawać tak, jakby kierowali je Państwo bezpośrednio do fabryki lub przedstawicielstwa. Wszelkie publikowane informacje są potwierdzone u źródła lub w serwisie fabrycznym. Użytkownicy z oznaczeniem marki w nazwie "rangi" są pracownikami firm związanych z producentem i je reprezentują.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

01 listopada 2014, 15:17 - sob

A co takiego nadzwyczajnego w tym Samsungu? Też ma kontrast statyczny 1000:1, jak każdy LCD.
http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-p ... 7B970DS/EN

PA272W to drogi, ale świetny monitor. Nadal uważam, że w tej i nieco niżej cenie, nie ma nic lepszego. Kontrast, jak każdy LCD, 1000:1, po wyrównaniu układem DUC realnie jakieś 800:1. W dzień i wieczorem, w dobrze oświetlonym stanowisku, to wystarczy. Tylko matryce cPVA były wyraźnie lepsze pod tym względem. Nawet PVA Eizo, jakie widziałem, nie robiły wielkiej różnicy.
Podejżewam, że Twój ma po prostu za niskie zagęszczenie pikseli.


Jak mówi Czorny tu nie ma kaszki, tu jest co najwyżej siatka pikseli. Musi być wysokie zagęszczenie, jak na moim, żeby jej nie było widać. 359ppi/dpi.
lahcimmichal
Posty: 35
Rejestracja: 22 października 2014, 12:11 - śr

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

01 listopada 2014, 17:24 - sob

Zaglądam do tego wątku jak tylko ktoś tu napiszę żeby coś się dowiedzieć o CS240 ale jakoś nie mam znowu szczęścia bo wątek przejęli kosmici i nadają w innym języku. Może by wrócić do tematu o CS240 ?
p0is0n
Posty: 170
Rejestracja: 13 kwietnia 2014, 23:35 - ndz

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

01 listopada 2014, 19:39 - sob

lahcimmichal pisze:Zaglądam do tego wątku jak tylko ktoś tu napiszę żeby coś się dowiedzieć o CS240 ale jakoś nie mam znowu szczęścia bo wątek przejęli kosmici i nadają w innym języku. Może by wrócić do tematu o CS240 ?
A o czym tu pisać, fajny sprzet, chcesz cos konkretnego wiedzieć to pytaj,a Tom może w końcu sie zlituje i napisze recke
g88
Posty: 68
Rejestracja: 16 października 2014, 12:40 - czw

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

02 listopada 2014, 17:28 - ndz

Ja już zamówiłem CS240, jutro do mnie przyjdzie. Dajcie znać co byście chcieli wiedzieć to w granicach mojej wiedzy będę mógł coś o nim powiedzieć ;)
lahcimmichal
Posty: 35
Rejestracja: 22 października 2014, 12:11 - śr

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

03 listopada 2014, 17:57 - pn

g88 pisze:Ja już zamówiłem CS240, jutro do mnie przyjdzie. Dajcie znać co byście chcieli wiedzieć to w granicach mojej wiedzy będę mógł coś o nim powiedzieć ;)
Czy widzisz srebrzenie czerni w narożnikach siedząc nawet na wprost tego monitora zarówno w zaciemnionym jak i oświetlonym pomieszczeniu ? Czy widzisz srebrzenie czerni siedząc z boku monitora tak jak byś siedział na krześle stojącym tuż obok krzesła stojącego na wprost monitora ?
g88
Posty: 68
Rejestracja: 16 października 2014, 12:40 - czw

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

03 listopada 2014, 18:20 - pn

Jeszcze go ustawiam ale, w ciemnym pomieszczeniu srebrzenie jest ledwo widoczne siedząc wprost.
Siedząc na godzinie 9 srebrzy już mocniej, przy dobrym oświetleniu jest to mniej widoczne.

Mam tylko problem z jego konfiguracją, jak przełączę na RGB to kolory wydają się przesycone.
Ale patrząc na Retinę w MBP to przepaści nie widzę, na MBP obraz jest jak brzytwa, na Eizo lekko rozmyty.
p0is0n
Posty: 170
Rejestracja: 13 kwietnia 2014, 23:35 - ndz

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

03 listopada 2014, 18:42 - pn

g88 pisze:Jeszcze go ustawiam ale, w ciemnym pomieszczeniu srebrzenie jest ledwo widoczne siedząc wprost.
Siedząc na godzinie 9 srebrzy już mocniej, przy dobrym oświetleniu jest to mniej widoczne.

Mam tylko problem z jego konfiguracją, jak przełączę na RGB to kolory wydają się przesycone.
Ale patrząc na Retinę w MBP to przepaści nie widzę, na MBP obraz jest jak brzytwa, na Eizo lekko rozmyty.
Co to jest RGB? masz na mysli AdobeRGB czy sRGB? Retina jest połysk więc nie dziwne że masz takie wrażenia.
na AdobeRGB kolory tak właśnie wyglądają.
p0is0n
Posty: 170
Rejestracja: 13 kwietnia 2014, 23:35 - ndz

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

03 listopada 2014, 18:49 - pn

lahcimmichal pisze:
g88 pisze:Ja już zamówiłem CS240, jutro do mnie przyjdzie. Dajcie znać co byście chcieli wiedzieć to w granicach mojej wiedzy będę mógł coś o nim powiedzieć ;)
Czy widzisz srebrzenie czerni w narożnikach siedząc nawet na wprost tego monitora zarówno w zaciemnionym jak i oświetlonym pomieszczeniu ? Czy widzisz srebrzenie czerni siedząc z boku monitora tak jak byś siedział na krześle stojącym tuż obok krzesła stojącego na wprost monitora ?
Ustalmy jedno - IPS zawsze srebrzy. Jedne mniej drugie bardziej. Z jakimi monitorami ostatnio miales do czynienia? Pozwoli to ustalic Twoj punkt odniesienia i czulosci na te przypadlosc.
Ja uwazam, ze poza CXami, nie ma mniej srebrzacych monitorow niz CS240 i efekt ten widac tylko w ciemnosci, w normalnym swietle czern wydaje sie prawdziwa.
g88
Posty: 68
Rejestracja: 16 października 2014, 12:40 - czw

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

03 listopada 2014, 18:50 - pn

Tak profil kolorów Adobe RGB.
To wiem, nie czaje jednak jak go wstępnie ustawić, na ile dać gammę i temperature barwową ?
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

03 listopada 2014, 19:43 - pn

Zależy jaki masz system, okna czy jabcoka. Jak windowsy to na początek ustaw sRGB. Reszta powinna ustawić się sama: T=6500K, gamma=2.2.
Pozostaje tylko ustawić moc podświetlenia.

Jak rozgryziesz wszystko to ustawisz jak należy, albo i tak zostawisz...

A rozmycie wynika z mniejszej rozdzielczości od retiny, czy czegoś innego? Jak podłączyłeś?
g88
Posty: 68
Rejestracja: 16 października 2014, 12:40 - czw

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

03 listopada 2014, 19:53 - pn

Podłączyłem przez display port, mam OSX.
Wiem, że natywne 1920x1200 na Retinie będzie zawsze lepiej wyglądało ale też obraz jest zupełnie inny.
Na EIZO jakby brakuje kontrastu, ustawiłem go tak:
Profil główny Adobe RGB, w ustawieniach:
Temperature: Native
Gamma: Adobe RGB
Color Gamut: Adobe RGB

Na zdjęciach panel sterowania jest podświetlany, w rzeczywistości nie jest albo jest domyślnie wyłączony.
O pracy w egipskich ciemnościach nie ma mowy, ustawienia jasności na 1% powoduje, że ekran dalej za mocno świeci i czerń wpada w ciemno szary kolor.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

03 listopada 2014, 20:26 - pn

Do porównania z laptokiem przestaw na chwilę CS240 na sRGB, 6500K, g2.2, żeby kolory się zgadzały. Ustaw na obu wyświetlaczach taką samą jasność bieli. Porównaj. Biel pewnie będzie się różnić , ale kolory powinny być podobne.

Wejdź na
http://mva.pl/viewtopic.php?f=21&t=6&start=0
ściągnij zdjęcia na dysk, wyświetl w przeglądarce zdjęć. Porównaj z laptokiem.

Wyświetl klin szarości np.
http://bowwow.up.seesaa.net/image/GrayScale.png
Jak wszystko widać to kontrast jest ok.
p0is0n
Posty: 170
Rejestracja: 13 kwietnia 2014, 23:35 - ndz

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

03 listopada 2014, 21:25 - pn

g88 pisze:Podłączyłem przez display port, mam OSX.
Wiem, że natywne 1920x1200 na Retinie będzie zawsze lepiej wyglądało ale też obraz jest zupełnie inny.
Na EIZO jakby brakuje kontrastu, ustawiłem go tak:
Profil główny Adobe RGB, w ustawieniach:
Temperature: Native
Gamma: Adobe RGB
Color Gamut: Adobe RGB

Na zdjęciach panel sterowania jest podświetlany, w rzeczywistości nie jest albo jest domyślnie wyłączony.
O pracy w egipskich ciemnościach nie ma mowy, ustawienia jasności na 1% powoduje, że ekran dalej za mocno świeci i czerń wpada w ciemno szary kolor.
Ale podłączył kolega od początku do końca przez DP, bez przechodzenia na HDMI?Z HDMI tam może byc jakiś problem.
Jeśli HDMI nie jest w to zamieszane, to chyba wiem o czym kolega mówi - Retina to jest ekran "marketowy" przyciągający wzrok (eye-candy) od pierwszego wejrzenia, a jego kolory są cukierkowe oraz błyszcząca powłoka dodaje mu głębi. Ekrany pół/profesjonalne wydają się na pierwszy rzut oka "zwyczajne", bez "werwy i energii" a nawet wyprane.Tak to już jest, ale to zaleta.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4323
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

03 listopada 2014, 21:49 - pn

Retina cukierkowa? Chyba cię Bóg opuścił :D
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

03 listopada 2014, 22:22 - pn

Cukierkowy to jest Windows w AdobeRGB. Aż cukier zgrzyta w zębach...
Retina jest chyba na W-LED, więc bladozimna.
To czy dynamika szarości jest prawidłowa można poznać po klinie szarości. No chyba, że HDMI->DP wysyła od 16 do 235, zamiast 0 do 255.
Obrazek
to wtedy ten szary, który widzisz zamiast czarnego to kolor 16, a nie czerń.
Obrazek
p0is0n
Posty: 170
Rejestracja: 13 kwietnia 2014, 23:35 - ndz

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

03 listopada 2014, 22:41 - pn

Czornyj pisze:Retina cukierkowa? Chyba cię Bóg opuścił :D
Wysłałem Ci wiadomość na priva, odpowiesz?
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3889
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

03 listopada 2014, 23:07 - pn

A pro po skali szarości.. czy ktoś kojarzy, czy w rodzaj złącza komp-monitor ma duże znaczenie? Widziałem dziwny przypadek, CX241 po kalibracji CN przez HDMI wyświetlał znaną "szarosc.png" niezbyt płynnie (zwłaszcza na początku) oraz z okresowymi (co kilka odcieni) "podwójnymi" paskami.. :shock:
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
p0is0n
Posty: 170
Rejestracja: 13 kwietnia 2014, 23:35 - ndz

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

03 listopada 2014, 23:22 - pn

NocnyJastrzab pisze:A pro po skali szarości.. czy ktoś kojarzy, czy w rodzaj złącza komp-monitor ma duże znaczenie? Widziałem dziwny przypadek, CX241 po kalibracji CN przez HDMI wyświetlał znaną "szarosc.png" niezbyt płynnie (zwłaszcza na początku) oraz z okresowymi (co kilka odcieni) "podwójnymi" paskami.. :shock:
no to wygląda na ten kejs, który opisał Max. W dodatku, pomijajac 2 różne zakresy, po HDMI moze leciec zarówno sygnał RGB,YCbCr jak i xvYCC.
Ja miałem problemy po HDMI w CS240.
Powinni porzucic ten badziewny platny standard, jakim jest HDMI i skupic sie na otwartym DP.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3889
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

03 listopada 2014, 23:35 - pn

HDMI jest chwilowo z musu, bo laptop Klienta ma tylko takie wyjście cyfrowe. I nie byłem przekonany, czy jakiś adapter coś pomoże.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
g88
Posty: 68
Rejestracja: 16 października 2014, 12:40 - czw

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

04 listopada 2014, 00:19 - wt

Gradient szarości jest ok, przechodzi tak, że jestem w stanie zauważ różnicę.
Porównam jeszcze jutro w świetle dziennym bo niestety mam tak gówniane oświetlenie w domu, że monitor "świeci" na 1% podświetleniu.
W środę montuje normalne światło w oprawie rastrowej więc chyba dopiero wtedy ocenię ten monitor przy sztucznym świetle.

Wróć do „Dział handlowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68429
Liczba tematów: 4133
Liczba użytkowników: 3946
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Adaro58
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu