HP DreamColor Professional vs Nec vs Eizo

Nie wiesz czym się różnią jakieś dwa monitory? Zapytaj właśnie w tym dziale.
Marcin Pabich
Posty: 13
Rejestracja: 13 sierpnia 2014, 13:19 - śr

HP DreamColor Professional vs Nec vs Eizo

28 września 2014, 20:31 - ndz

Ostatnio czytałem recenzję najnowszego monitora od HP do pracy z kolorem (HP Z27x Dreamcolor Professional Display ) => http://www.tomshardware.com/reviews/hp- ... ,3927.html
I szczerze mówiąc trochę to mi namieszało w głowie na temat zasady, że do pracy z kolorem jedynym dobrym wyborem są monitory marki Eizo albo Nec. Autor recenzji napisał, że:

-monitor zdefiniował nową kategorię wyświetlaczy
-producenci filmów korzystają z monitorów marki Sony, Panasonic albo JVC
-artyści pracujący w DreamWorks albo Pixar pracują na monitorach z tej serii HP

Jeszcze dodam, że obecna wersja tego monitora kosztuje tylko 1500$. Jak ma się w takim razie ten monitor do topowych produktów Neca i Eizo jak np. CX271 czy CG277?
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: HP DreamColor Professional vs Nec vs Eizo

28 września 2014, 21:21 - ndz

Nie widziałem tego HP. Mam jednak PA272W. Z tego co widzę ten HP jest na tej samej matrycy.
Szczerze wątpię, aby ten HP był lepszy od PA272W. Jestem wstanie za to uwierzyć, że za niższą cenę oferuje tylko minimalnie gorszą jakość. W to że lepszą, wydaje mi się mało prawdopodobne. Jak jest w istocie trudno powiedzieć.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3885
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: HP DreamColor Professional vs Nec vs Eizo

28 września 2014, 22:24 - ndz

Otóż to.. Jeden test jeszcze o niczym nie przesądza. Tak samo jak obecność dobrej matrycy czy innych ciekawostek. Opinia recenzenta czy powoływanie się na producentów filmów to też "kiepska" rekomendacja. EIZO i NEC, chociaż mają odmienną politykę i linię produktów, to jednak od dawna zajmują się profesjonalnym wyświetlaniem. Tylko od pewnego czasu część producentów ich ściga lub próbuje w kulawy sposób naśladować.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: HP DreamColor Professional vs Nec vs Eizo

28 września 2014, 22:35 - ndz

Mz. wyprodukowanie dobrego monitora nie jest wielką sztuką. Sztuką jest wykonanie go w takiej cenie, aby produkcja była opłacalna, klienci chcieli kupować i całość inwestycji przyniosła zysk. Nie stoi to w parze z jakością, stąd 1 czy 2 producentów, takich jak NEC czy Eizo, całkowicie wystarcza.

To, że różne zaawansowane biura używają monitory inne niż Nec czy Eizo też wierzę. Można na jednym z programów serii Discovery obejrzeć program pt. "Jak to jest zrobione". Można tam czasem zaobserwować warsztat pracy w bardzo znanych, wyszukanych, elitarnych biurach projektowych, inżynierskich, graficznych. Faktycznie Eizo i Nec nie są regułą. Wydaje się, że najczęściej można zobaczyć Della. Mimo zaawansowania w projektowaniu wyprzedzającym nasze możliwości o 30lat, śmiem twierdzić, że na monitorach nie znają się jak my, na tym forum. :geek:
cz
czuk

Re: HP DreamColor Professional vs Nec vs Eizo

29 września 2014, 13:11 - pn

Wyprodukowanie monitora jest sztuką tylko niech przedstawią nam naprawdę dobry produkt ja za to to zapłacę i myślę że większość też by zapłaciła tylko jesteśmy skazani na różnego rodzaje zagrywki w których kupujący jest najbardziej poszkodowany poza tym wszystko schodzi "na psy" i producenci to wykorzystują wiedząc o nieświadomośći kupujących
OWM
Posty: 77
Rejestracja: 10 marca 2014, 08:52 - pn

Re: HP DreamColor Professional vs Nec vs Eizo

30 września 2014, 21:12 - wt

max pisze: Mimo zaawansowania w projektowaniu wyprzedzającym nasze możliwości o 30lat, śmiem twierdzić, że na monitorach nie znają się jak my, na tym forum. :geek:
Albowiem nie narzędzie czyni dzieło, lecz człowiek co nim włada :ugeek:

Wróć do „Porównania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Ostatnio na forum...

Informacje

Jest 2 użytkowników online :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68406
Liczba tematów: 4130
Liczba użytkowników: 3945
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Goldberg
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu