egalitarny UHD :)

Informacje handlowe, pytania o ceny, dostępność, polecani sprzedawcy.

Moderator: Informator

Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: egalitarny UHD :)

10 listopada 2015, 18:59 - wt

Ja niestety na wszystkie pytania udzielić odpowiedzi nie potrafię. W szczególności, jaki model wybrać, musisz wybrać sam. Ty będziesz na nim pracował. Nie znam Twoich aplikacji. Wydaje mi się, że i tak uzyskałeś dużo odpowiedzi na swoje pytania.

Co do przynależności do półek to moim zdaniem sprawa dość indywidualna i faktycznie kontrowersyjna. Poszczególne klasy nie pasują do siebie na 100% i różnią się niektórymi cechami, czasem istotnymi. Co osoba, to inna opinia. Ja klasyfikowałem zawsze tak, choć nie upieram się, że to jedyny prawidłowy podział:

* EA/EV (poza EA275UHD ;) )
* P/CS.
* PA/CX (SX).
* CG/SV, SVRef.

Jeśli zacikawił Cię pojedynek Gigantów, to jest jeszcze jeden archiwalny wątek. Długi ale ciekawy i mz. wart przeczytania. Weź tylko pod uwagę, że część informacji tam zawartych jest już nieaktualna np. CX270 na świetlówkach jest dawno nieprodukowany, aplikacja kalibracyjna SVII jest do kupienia (dla PA, P, EA). Ograniczenia CX też są chyba mniejsze niż były. Ogólnie jest lepiej niż było. Konkurencja.
http://mva.pl/viewtopic.php?f=4&t=1411& ... 270+PA272W
cz
czuk

Re: egalitarny UHD :)

10 listopada 2015, 19:12 - wt

Max tobie wierzę,ja już całkowicie zgłupiałem, jak ty uważasz się za łosia to ja tylko leszczem jestem,czyli co zbierać na ten Nec Ea 275 uhd czy nie ?
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: egalitarny UHD :)

10 listopada 2015, 20:35 - wt

Hehe. Dla każego coś miłego. Ja jestem Łoś SuperKtoś.

- Jak się nazywa łoś morski? - Łośmiornica.
- A łoś wodny śródlądowy? - Łosoś.
- Skąd pochodzą łosie? - Z Łosic.
- Gdzie zamieszkują łosie? - Na łosiedlach.
- Jak się nazywa środkowa część łosia? - Łośrodek.
- Jak się nazywa 8 łosi? - Łosiem.
- A głupi łoś? - Łosioł.
- A jasny łoś? - Łoświecony.
- A łoś-autobus? - Łosinobus.
- Zły łoś? - Złość.
- Łoś-ryba (zjedzona)? - Łości.
- Ulubiona zakąska łosi? - Łośtrygi.
- Łoś wiszący na ścianie? - Łościenny.
- Samica łosia? - Łośka.
- Łoś wysmarowany klejem? - Łoślepiający.
- Łoś kochanki? - Łośnieżony.
- Daszek dla łosi? - Łoświata.
- Cień łosia? - Łoścień.
- Łoś po sterydach? - Łosiłek.
Ostatnio zmieniony 10 listopada 2015, 20:38 - wt przez max, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: egalitarny UHD :)

10 listopada 2015, 20:37 - wt

czuk pisze:czyli co zbierać na ten Nec Ea 275 uhd czy nie ?
Łojtam, łojtam...
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
cz
czuk

Re: egalitarny UHD :)

10 listopada 2015, 20:59 - wt

max pisze:Hehe. Dla każego coś miłego. Ja jestem Łoś SuperKtoś.

- Jak się nazywa łoś morski? - Łośmiornica.
- A łoś wodny śródlądowy? - Łosoś.
- Skąd pochodzą łosie? - Z Łosic.
- Gdzie zamieszkują łosie? - Na łosiedlach.
- Jak się nazywa środkowa część łosia? - Łośrodek.
- Jak się nazywa 8 łosi? - Łosiem.
- A głupi łoś? - Łosioł.
- A jasny łoś? - Łoświecony.
- A łoś-autobus? - Łosinobus.
- Zły łoś? - Złość.
- Łoś-ryba (zjedzona)? - Łości.
- Ulubiona zakąska łosi? - Łośtrygi.
- Łoś wiszący na ścianie? - Łościenny.
- Samica łosia? - Łośka.
- Łoś wysmarowany klejem? - Łoślepiający.
- Łoś kochanki? - Łośnieżony.
- Daszek dla łosi? - Łoświata.
- Cień łosia? - Łoścień.
- Łoś po sterydach? - Łosiłek.
A jak się nazywa mały łosiek/łosiątko które prawie nic nie widzi ,i chciałoby kupić wreszcie coś nieprzereklamowanego.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4322
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: egalitarny UHD :)

10 listopada 2015, 21:25 - wt

srebrnylis pisze:W zasadzie to jakiej grupy ludzi jest kierowany ten monitor? Przychodzi mi na myśl: CAD i grafika ale czy również profesjonalna fotografia? Czy np fotografia ślubna/produktowa może być z powodzeniem na nim realizowana?
Zastanawiam się czy jakby zestawić NEC EA275UHD i Dell P2715Q (zakryć ramki) to czy ktoś rozpoznałby który jest który ?

Naprawdę, tylko ten wąski wycinek zastosowań - praca z niektórymi fotografiami sprawiają, że jednak ludzie wydają grube pieniądza na monitor?
Jak znam życie to tą grupą ludzi są osoby decydujące o zakupach w korpo i komisje przetargowe w instytucjach :D Przypadkiem jednak ten monitor ma sporo DNA serii do zastosowań o krytycznym znaczeniu koloru - bardzo precyzyjne sterowanie i cyfrową kompensację równomierności ekranu. Z powodzeniem sprawdzi się w zastosowaniach foto-graficznych i CAD.

Będąc grafikiem nie mam większych oporów przed wydaniem większej kwoty na monitor - jest to zakup na długie lata, element o krytycznym znaczeniu przed którym spędzam pół życia, zapewniający mi komfort pracy, mający kardynalny wpływ na szybkość wykonywania zleceń i dający wygodę, a zwraca się w niecały miesiąc.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: egalitarny UHD :)

10 listopada 2015, 21:29 - wt

Czornyj pisze:Jak znam życie to tą grupą ludzi są osoby decydujące o zakupach w korpo i komisje przetargowe w instytucjach :D
Z żalem się nie zgodzę. Dla tej grupy wymyślono DELLe i Samsungi. :(
Czornyj pisze:...jest to zakup na długie lata, element o krytycznym znaczeniu przed którym spędzam pół życia, zapewniający mi komfort pracy, mający kardynalny wpływ na szybkość wykonywania zleceń i dający wygodę...
Łot mądrze powiedział.
Do kompletu jest jeszcze fotel.
Czornyj pisze:...jest to zakup na długie lata, element o krytycznym znaczeniu
na
Czornyj pisze:którym spędzam pół życia, zapewniający mi komfort pracy, mający kardynalny wpływ na szybkość wykonywania zleceń i dający wygodę...
cz
czuk

Re: egalitarny UHD :)

11 listopada 2015, 07:48 - śr

srebrnylis pisze:Tom01, Czornyj - jesteście jak dwaj czarodzieje, powinniście zamknąć się w 2 wieżach i sprawić sobie takie szpiczaste kapelusze .
No i Max .Jak oni zamieszają to już"ogień w szopie", czyli co Dell 4k za normalne pieniądze ,czy Eizo ,Nec?(drogo trochę).
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: egalitarny UHD :)

11 listopada 2015, 09:39 - śr

czuk pisze:Jak oni zamieszają to już"ogień w szopie"
Łoj tam, łoj tam. Ja tylko otwieram drzwi szopy, dostarczam tlenu i dolewam oliwy.

Czuk. Załóż sobie wątek, napisz ile masz kasy (albo ile masz mieć) i czego oczekujesz. Monitory z tego wątku są niewątpliwie dość drogie dla przeciętnego Kowalskiego.
cz
czuk

Re: egalitarny UHD :)

11 listopada 2015, 10:17 - śr

Niczego szczególnego nie oczekuję.Monitor o dużym zakresie regulacji ,jestem amatorem ,nie pracuję z kolorem,oby był przyjazny dla oczu ,nie tylko profesjonaliści czytają to forum.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: egalitarny UHD :)

11 listopada 2015, 10:43 - śr

Aha. To może jakiś egalitarny UHDek? ;)
Awatar użytkownika
Ukko
Posty: 30
Rejestracja: 18 lipca 2015, 21:02 - sob

Re: egalitarny UHD :)

11 listopada 2015, 11:15 - śr

Zastanawiam się jak ten monitor działa na innej rozdzielczości niż natywna? Mogą być jakieś problemy?
Bo jak czytam sobie wyniki wyszukiwania z google dla "Non-native resolution in LCDs" to wychodzi na to, że będą problemy:) Chyba, ze coś się zmieniło, albo to zależy od danego monitora?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: egalitarny UHD :)

11 listopada 2015, 11:43 - śr

Powoli odchodzą czasy związku rozdzielczości obrazu i ekranu. Proszę zauważyć że Retiny w MacBookach w ogóle już nie chodzą w rozdzielczościach naturalnych.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
srebrnylis
Posty: 48
Rejestracja: 20 września 2015, 19:14 - ndz

Re: egalitarny UHD :)

11 listopada 2015, 11:47 - śr

Ukko pisze:Zastanawiam się jak ten monitor działa na innej rozdzielczości niż natywna? Mogą być jakieś problemy?
Bo jak czytam sobie wyniki wyszukiwania z google dla "Non-native resolution in LCDs" to wychodzi na to, że będą problemy:) Chyba, ze coś się zmieniło, albo to zależy od danego monitora?
W razie gdyby Twoje oprogramowanie nie było w tym momencie gotowe ustawiasz 1920x1080 (czyli 3840x2160 / 2) i powinno być OK. Stracisz na definicji, ostrości, ale chyba powinno być równie dobrze co na natywnym 1920x1080. Tylko 4 pixele będą wyświetlały 1.
Inna sprawa, że 27" to już całkiem duży obszar więc lupa chyba nie będzie potrzebna.
Niektóre programy są już pisane tak, że cały interfejs skaluje się procentowo i to jest najlepsze rozwiązanie.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: egalitarny UHD :)

11 listopada 2015, 13:26 - śr

Z wyjątkiem wygładzania subpiksleowego czcionek. Cleartype.
Obrazek
Przy wyświetlaniu jednego piksela na czterech, chyba to nie może działać, bo układ subpikseli jest inny. Ale reszta, jak najbardziej.

Z drugiej strony, ten monitor ma tak małe pikselki, że wyświetlanie w rozdzielczościach nienatywnych wygląda lepiej niż do tej pory. Tak jak zauważył Tom01.
srebrnylis
Posty: 48
Rejestracja: 20 września 2015, 19:14 - ndz

Re: egalitarny UHD :)

11 listopada 2015, 17:28 - śr

EA275UHD to bardzo interesujący monitor - chyba to czego szukam. Od szerokogamutowych genrealnie odpychają mnie: cena dla monitorów 4k, mniejsza przyjazność dla oczu. Gdyby tak jeszcze miał 5lat gwarancji...
Zastanawiam się tylko czy warto dopłacić 1600zł do EA275UHD względem czy Dell P2715Q . Czy może podziałać sobie na Dell kilka lat i jak rewolucja (OLED, rodzielczość) się dokona to zmienić sprzęt.

Jeśli NEC to obowiązkowo i1Display Pro i NVII? Wtedy chyba kalibracja sprowadza się do podłączenia i wybrania kulku kluczowych paramterów i kliknięcia OK?

Czy warto zakupić jakieś wydruki refenrencyjne? Ewentualnie coś jeszcze?

Czy ktoś wie kiedy będzie znana cena rozszerzenia gwarancji?
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: egalitarny UHD :)

11 listopada 2015, 20:59 - śr

Czytałem ostatnio taką oto instrukcję kalibracji dla specjalistów o moim poziomie wtajemniczenia:

http://mva.pl/viewtopic.php?f=5&t=2402& ... cja#p27899
srebrnylis
Posty: 48
Rejestracja: 20 września 2015, 19:14 - ndz

Re: egalitarny UHD :)

18 listopada 2015, 00:23 - śr

Podnoszę bo temat nam zmarł :)
Ci co kupili niech się dzielą wrażeniami jak się sprzęt sprawuje i do czego go używają.

MAX
A ty odczuwasz jakieś zmęczenie oczu? Kojarzę że masz szerokogamutowy NEC :) Jakie zadania foto/graficzne na nim realizujesz?

Podnoszę temat rozszerzonej gwarancji - ktoś zna cenę?
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: egalitarny UHD :)

18 listopada 2015, 00:35 - śr

Nie. Nie odczuwam dyskomfortu.
Zastosowania? Całkowicie amatorskie. Niestety nie pracuję na nim, chociaż spędzam dużo czasu przed komputerem. Mam go w domu, można powiedzieć, że dla przyjemności posiadania dobrego monitora. Takie fixum dyrdum. :geek:

http://mva.pl/viewtopic.php?f=31&t=1255&start=70#p13223
tanvibose
Posty: 2
Rejestracja: 29 października 2015, 19:29 - czw

Re: egalitarny UHD :)

18 listopada 2015, 21:45 - śr

Używam tego NECa od kilku tygodni. Przeznaczenie praca z tekstem, programowanie, czytanie dokumentacji, internet.
Wcześniej używałem zwykłego LG Flatron (1920 x 1200, 24") oraz Dell Precision (1920 x 1200, 17").

Najważniejsze kryterium wyboru to:
1. komfort dla oczu;
2. wysoka gęstość, 4k

NEC wygrał, bo
1. 23khz PWM, czyli podświetlanie bez migotania.
2. 4k na 27", czyli optymalna gęstość
3. byłem gotowy wydać większą kasę

Wrażenia z użytkowania
Jestem pozytywnie zaskoczony. Monitor daje ogromny komfort. Na stare ekrany nie mogę więcej patrzeć, bo widzę migotanie, ogromne pixele i prześwietlone kolory. NEC nie świeci w oczy, po prostu pokazuje kolory. Niezwykle nasycone kolory!

Do wyświetlenia 4k potrzebny jest w miarę nowy sprzęt! W moim wypadku skończyło się na wymianie całej pratformy na Skylake. Procesor G4500, za 400zł oraz płyta główna z DisplayPort. Radzą sobie z 4k60p z Youtube.

Wróć do „Dział handlowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Ostatnio na forum...

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 2 gości
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68405
Liczba tematów: 4130
Liczba użytkowników: 3945
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Goldberg
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu