Eizo S2243WFS - jaka podstawa?

Czyli jakie EIZO do czego najlepiej się sprawdza, różnice między wersjami, wyposażenie dodatkowe.
wezyr512
Posty: 5
Rejestracja: 13 grudnia 2010, 16:35 - pn

Eizo S2243WFS - jaka podstawa?

13 grudnia 2010, 16:40 - pn

Witam!
Wolałem zapytać tutaj, bo wiem że odpisze mi ktoś kto posiada ten monitor. Mam zamiar kupić ten monitor ale nie wiem czy dobrze kombinuję myśląc ze skrót w modelu FS jest od FlexStand (na której mi zależy) chodzi mianowicie o coś takiego:
http://vptech.pl/img/s2243w/4.jpg
http://vptech.pl/img/s2243w/3.jpg

Jak zapytałem w sklepie, dostałem odpowiedź że nie mają pojęcia jaka jest podstawa ponieważ paczki, które dostają nie są rozpakowywane, tylko od razu wysyłane do klienta:)- Czyli jak trafisz tak masz:) Zachęciła mnie cena w tym sklepie, dlatego wolałem się upewnić.
Z góry dziękuje za odp.
pozdrawiam
Arek
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Eizo S2243WFS - jaka podstawa

13 grudnia 2010, 22:18 - pn

FS oznacza podstawę FlexStand.
Obrazek

PS. Jeśli znajdzie Pan gdzieś "zachęcającą" cenę na EIZO i będzie się różnić o min 10-15% od oficjalnej sieci to najprawdopodobniej będzie Pan miał do czynienia z monitorami dedykowanymi do niemieckich marketów, o nieco innych parametrach jakościowych i bez pełnowartościowej polskiej gwarancji. Radzę wzmóc uwagę. Okazji nie ma.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
wezyr512
Posty: 5
Rejestracja: 13 grudnia 2010, 16:35 - pn

Re: Eizo S2243WFS - jaka podstawa

14 grudnia 2010, 09:03 - wt

Dziękuję bardzo za zwrócenie uwagi na to.
To jest jedyny sklep (redcoon.pl) jaki znalazłem z ceną 2210 zł, gdzie na allegro czy ceneo ceny tego monitora są ok. 2400-2500zł. W takim razie nie biorę go. Jeśli sklep nie potrafi mi powiedzieć jaki model ma na stanie i nie chce im się rozpakowywać towaru by sprawdzić to prawdopodobnie jest tak jak Pan mówi.
Może są jeszcze jakieś wskazówki, które mógłby mi Pan dać przed zakupem? Tak jak o tym, że Eizo robi dedykowane monitory do marketów-ciekaw jestem czy są jakieś inne sztuczki.
Jeszcze raz dzięki.
pozdrawiam
Arek
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Eizo S2243WFS - jaka podstawa

14 grudnia 2010, 13:26 - wt

wezyr512 pisze:To jest jedyny sklep (redcoon.pl) jaki znalazłem z ceną 2210 zł, gdzie na allegro czy ceneo ceny tego monitora są ok. 2400-2500zł. W takim razie nie biorę go. Jeśli sklep nie potrafi mi powiedzieć jaki model ma na stanie i nie chce im się rozpakowywać towaru by sprawdzić to prawdopodobnie jest tak jak Pan mówi.
To brzydko robić czarny PR, ale w przypadku firm takich jak Redconn nie mam skrupułów. To nie jest partner EIZO. Kupuje monitory przypadkowo, byle gdzie, byle taniej. Nie ma normalnej polskiej gwarancji, tylko "minimum socjalne" w postaci ograniczonej gwarancji światowej EIZO.
wezyr512 pisze:Tak jak o tym, że Eizo robi dedykowane monitory do marketów-ciekaw jestem czy są jakieś inne sztuczki.
Kupując każdy jeden produkt przemysłowy w fabryce może Pan zamówić konkretną modyfikację. O ile będzie to duże zamówienie. Niemiecki dystrybutor sprzedający niższe serie EIZO jak w Polsce sprzedaje się Samsungi, zamawia najtańsze, okrojone z czego się da, aby były jak najbardziej konkurencyjne cenowo. Handlarze ze dwa lata temu kiedy EIZO w Polsce zaczęło zdobywać rynek, wyniuchali interes i przywożą tańsze wersje. Przy czym EIZO nie z reklamy w Polsce zbiera coraz lepszą renomę a z jakości. Do nas, paradoskalnie dlatego że jesteśmy biedniejszym rynkiem, sprowadza się najlepsze EIZO w UE i z wykupioną najszerszą gwarancją. Skoro już płacimy dużo za sprzęt, to niech będzie widać za co.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Tomig
Posty: 124
Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 19:02 - ndz

Re: Eizo S2243WFS - jaka podstawa?

04 lutego 2011, 20:41 - pt

dobrze powiedziane redcoon o co chodzi??? takich rzeczy nie kupuje się w takich punktach poprostu to nie skarpetki model trzeba przynajmniej zobaczyć a nie wspominam o gwarancji 5 lat.
Tomasz Gut
tomkod
Posty: 8
Rejestracja: 01 lutego 2011, 15:19 - wt

Re: Eizo S2243WFS - jaka podstawa?

12 lutego 2011, 18:59 - sob

Z tego co sie orientuję to większość (o ile nie wszsytkie) sklepów online w Niemczech daje gwarancję 5 lat z servisem door to door. Na czym więc polega ta rozszerzona gwarancja w Polsce? Do tego ciekawi mnie skąd taka różnica w cenach. Nawet na stronie eizo.de gdzie można zamówić monitor jest dużo taniej niż w Polsce. Nie chcę mi się wierzyć, żeby na ten rynek Eizo wprowadzało gorsze produkty. Jakby nie było ten rynek jest nieporównywalnie większy od polskiego
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Eizo S2243WFS - jaka podstawa?

12 lutego 2011, 21:45 - sob

tomkod pisze:Z tego co sie orientuję to większość (o ile nie wszsytkie) sklepów online w Niemczech daje gwarancję 5 lat z servisem door to door. Na czym więc polega ta rozszerzona gwarancja w Polsce?
Gwarancja EIZO dzieli się na dwie. Ograniczoną światową i rozszerzoną świadczoną na obszarach działania poszczególnych przedstawicielstw. Różnią się zakresem świadczeń, wykluczeniami. Konkretna sztuka monitora może mieć "wykupioną" różną gwarancję, zależnie od polityki rynkowej dystrybutora.
tomkod pisze:Do tego ciekawi mnie skąd taka różnica w cenach. Nawet na stronie eizo.de gdzie można zamówić monitor jest dużo taniej niż w Polsce. Nie chcę mi się wierzyć, żeby na ten rynek Eizo wprowadzało gorsze produkty. Jakby nie było ten rynek jest nieporównywalnie większy od polskiego
Sprzęt komputerowy to nie banany. Nie ma na tym dużych narzutów aby zdjąć z ceny 20% i nadal zarobić. Jeśli więc ten sam towar, w dwóch różnych sieciach sprzedaży różni się ceną więcej niż realny narzut, to logicznym jest, że musi być tańszy w zakupie w fabryce. A może być tańszy gdy:
1. Będzie miał ograniczone świadczenia gwarancyjne.
2. Będzie podzielony na "brandy" jakościowe.
Szczególnie to drugie polecam uwadze. Tajemnicą poliszynela jest, że duzi odbiorcy mogą zamawiać u producentów partie towaru "pod siebie". To że takie partie mogą się między sobą różnić nie wymaga chyba udowadniania.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Dobór monitora, akcesoria, ustawienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68433
Liczba tematów: 4134
Liczba użytkowników: 3948
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: basjana
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu