OLED wszędzie, poza monitorami do komputerów

Sprawy techniczne, pomiary, badanie.
neo86
Posty: 24
Rejestracja: 21 listopada 2021, 19:18 - ndz

Re: OLED wszędzie, poza monitorami do komputerów

21 listopada 2021, 22:53 - ndz

Tom01 pisze:
21 listopada 2021, 22:17 - ndz
Zero. Zero OLED-ów poza laptopami.
Witam Pana. Czyli rozumiem, że w laptopach (z ekranami 14/15/17 cali) już są dobre OLEDy? I ta kwestia się już nieco ruszyła? :
Tom01 pisze:
24 stycznia 2019, 10:24 - czw
Codzienna praca z telefonem czy smartfonem z OLED to czysta przyjemność, ale proszę wyświetlić cały biały ekran. O ile na smartfonie z reguły jest idealnie, na 10" tablecie już widać niedoskonałości. Dobry LCD nie ma z tym problemu.
A jakie wg. Pana są rażące wady (które mogłyby mnie wystraszyć) w kwestii obecnych OLEDów na takich dużych monitorach/ekranach jak 27" cali i więcej? Tak pytam z ciekawości bo co prawda ja sam osobiście używam taniego monitora 27" (zapewne w Pana fachowych oczach totalne bagno to by było...) :oops: . Bo to wiekowa Iiyama Prolite B2776HDS która jako używana 5 lat temu kosztowała mnie zaledwie 200 zł (aczkolwiek wg. testu tej planszy tytułowej Ciekawskiego George'a polecanej przez Pana nie zauważyłem przekłamań kolorystycznych jedynie ciemniejszy obraz się robi patrząc pod dużym kątem a wydruki z minilabu to wychodzą podobne względem tego co na monitorze widzę) no ale w przyszłości może jakbym miał więcej w kieszeni to chciałbym dobry monitor sobie sprawić z w miarę dobrym odwzorowaniem barw w kwestii fotografii (zakładam, że tu mniej jak ok. 5-6 tyś zł to nie ma co liczyć przy 27") tak by wydruki nie były "podobne" a możliwie realistyczne względem monitor<=>wydruk. I nie ukrywam, że te marketingowe idealne czernie i nieskończony kontrast w OLEDach kuszą. Tylko czy to dobre jest jako monitor z bardziej tak naciskiem jako monitor do desktopa i na zdjęcia i obróbkę zdjęć a czasem wideo.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: OLED wszędzie, poza monitorami do komputerów

21 listopada 2021, 23:45 - ndz

Czy dobre to bym nie był takim optymistą, ale akceptowalne. Główną wadą OLED jest równomierność. Normą jest, że biel ucieka w różne dewiacje na powierzchni ekranu i w przeciwieństwie do LCD nie można tego kompensować elektronicznie.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
neo86
Posty: 24
Rejestracja: 21 listopada 2021, 19:18 - ndz

Re: OLED wszędzie, poza monitorami do komputerów

22 listopada 2021, 00:40 - pn

A jak prawidłowo sprawdzić czy biel jest biała w OLEDzie np. w sklepie przed zakupem? I jak ocenić, że będzie coś nie tak? Będzie się to nadal objawiało jak w postach z 2019 roku które Pan opisywał, że żółcie i zielenie będą? Czy może teraz w tych nowszych generacjach OLEDów jakieś inne występują odchyły od odcieni bieli? I jak to wygląda w kwestii czerni? Czy ta intensywna czerń OLEDowska nie jest zbyt intensywna biorąc pod uwagę zdjęcia? Tak pytam bo OLEDa do komputera nigdy nie miałem. W swoim życiu dopiero 2 zewnętrzne monitory miałem w tym jeden CRT AOC i teraz ten Iiyama który jak dla mnie jest po prostu całkiem niezły pod kątem kolorów (skoro nie widać wielkiej różnicy przy wydrukach) . A tak to 3 monitory w laptopach jeszcze widziałem i ku memu totalnemu zaskoczeniu monitor w laptopie Toshiba (który kiedyś miałem) był w technologii wczesnego pierwszej generacji IPS i jak wymieniałem na stacjonarkę i postawiłem obok tego Iiyama to mimo, że ten Iiyama jest starszy technologicznie o kilka lat to ten pierwszej generacji IPS w Toshibie z 2014 roku wypadał naprawdę blado. Kontrasty i biele to całkiem dwie różne bajki. Generalnie dziwne by TN był lepszy od IPS no ale ja takie wrażenie odniosłem kiedy miałem włączone dwa ekrany obok siebie. No i wreszcie wydruki z minilabu były bardziej prawidłowe od tych z IPSa z laptopa. Kolory w TN Iiyama żywsze, bardziej naturalne jak w laptopie z IPS pierwszej generacji. A te teraz nowoczesne OLEDy to co w sklepach widzę to widać jest to tam wiadomo tak spreparowane by tych wad które Pan wymieniał nie było. I nie chciałbym się niemiło zaskoczyć tak jak w przypadku tego mojego obecnego monitora względem IPSa z laptopa (przypuszczam, że teraz to te IPSy dojrzały ale wtedy w 2016 roku to o dziwo starsza technologia była lepsza od tej nowszej a przynajmniej w mojej ocenie). Ogólnie sporo dylematów mam czy zmieniać monitor. Bo generalnie z tego co mam nadal zadowolony jestem (wg. mnie całkiem równomierne kolory i jasność oraz po tych 9 latach zero wypalonych pixeli, czerń jest w miarę czarna oczywiście nie jak w OLEDach ale czarniejsza niż w IPS z laptopa Toshiby no ale nie mam odniesienia do czegoś lepszego) no ale trzeba iść z duchem czasu. No i monitor 2K czy 4K lepiej mi wyświetli czcionki w Wordzie czy na stronie internetowej i oczy jeszcze mniej się męczą. Bo przy Full-HD na moim ekranie to nawet z Clear Type piksele się widzi w czcionkach jak bliżej przysunę wzrok.

Generalnie sorry za zawracanie gitary. Ale mam lekkie doświadczenie telemarketingu gdzie trzeba wciskać kit klientom na to i tamto i wiem, że tak samo wygląda sprzedaż monitorów tych OLED gdzie zachwalają te kontrasty i czernie oraz kolory czego w żaden sposób nie dozna się jak to twierdzą w pospolitych LEDach IPS/Retina i inne takie tam. A widzę, że Pan się tym zajmuje więc warto poczytać kogoś kto ma z tym styczność i jakimi argumentami odpiera "atak" zwolenników OLEDa. Bo wiadomo czasem technologia technologii nie jest równa i nie zawsze nowsze znaczy lepsze.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: OLED wszędzie, poza monitorami do komputerów

22 listopada 2021, 03:11 - pn

Wystarczy wyświetlić cały biały ekran. Nie widziałem jeszcze równego. Co do czerni - bajka. Od 30 lat czekam na ekran w którym czerń to będzie 0 nitów. Ogólnie, jak mówiłem, OLED póki co w telewizorach robi furrorę, choć na jednobarwnych planszach razi strasznie. Faktem jednak jest, że poza kreskówkami, takie obrazy praktycznie nie występują, więc wady są akceptowalne, a zalety potężne. W monitorach jednak jest to jeszcze odległa przyszłość. Prywatnie mam ostatni model DELL XPS z OLED i powiem szczerze, że tyla samo się nad nim zachwycam, co klnę.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
neo86
Posty: 24
Rejestracja: 21 listopada 2021, 19:18 - ndz

Re: OLED wszędzie, poza monitorami do komputerów

22 listopada 2021, 13:27 - pn

Tom01 pisze:
22 listopada 2021, 03:11 - pn
Prywatnie mam ostatni model DELL XPS z OLED i powiem szczerze, że tyla samo się nad nim zachwycam, co klnę.
A jeśli można wiedzieć to kiedy Pan klnie przy OLEDzie? W jakich momentach frustruje? Co może doprowadzić do irytacji w takim monitorze?
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: OLED wszędzie, poza monitorami do komputerów

22 listopada 2021, 15:23 - pn

OLED zmienia barwę w funkcji kąta obserwacji, więc im większa powierzchnia, tym bardziej się mieni wpadając w zielonkawy zafarb. O ile na smartfonie czy laptopie jest to do przeżycia, o tyle już nawet na małym, eksperymentalnym NECu 24" z OLEDem Sony wyglądało to strasznie. Do tego OLEDa trudniej zlinearyzować niż LCD, więc bywają problemy z poprawnym odwzorowaniem niuansów w gradacji.

LG wprowadziło teraz nowy, biurkowy monitory OLEDowy UltraFine 32EP950 OLED Pro (acz eufemistycznie mówiąc - jest nietani), więc zobaczymy czy udało im się coś poprawić, czy ekran nadal mieni się jak kameleon. Osobiście się nie napalam, uważam że czerń OLEDów jest przesadnie fetyszyzowana i bardziej liczę na dalszy rozwój miniledów i mikroledów - np. już miniledy w nowych Macbookach M1Pro/Max wciągają OLEDy nosem.
neo86
Posty: 24
Rejestracja: 21 listopada 2021, 19:18 - ndz

Re: OLED wszędzie, poza monitorami do komputerów

22 listopada 2021, 16:07 - pn

Czornyj pisze:
22 listopada 2021, 15:23 - pn
na małym, eksperymentalnym NECu 24" z OLEDem Sony wyglądało to strasznie. Do tego OLEDa trudniej zlinearyzować niż LCD, więc bywają problemy z poprawnym odwzorowaniem niuansów w gradacji.
Jeśli to jest mowa o tym prototypie: viewtopic.php?t=3266 - to wg. mnie trochę kiepski dowód. To OLED z 2017 roku (który nawet nie był sprzedawany) z tego co widzę czyli już prawie 5 lat generacji w tył. Mam obawy, że obecnie pewnie ten test ma się nijak do aktualnych OLEDów (podobno) ulepszonych.

Chętnie bym zobaczył rzetelny test tego LG UltraFine 32EP950 OLED Pro. Bo będzie bardziej miarodajny na dzisiejsze czasy. Gdyż jest to monitor w sprzedaży od sierpnia 2021 z tym, że drogi jak piorun bo za 15 999 zł. :shock:
Czornyj pisze:
22 listopada 2021, 15:23 - pn
(...) bardziej liczę na dalszy rozwój miniledów i mikroledów - np. już miniledy w nowych Macbookach M1Pro/Max wciągają OLEDy nosem.
O tych mini/mikro LEDach już wcześniej słyszałem ale jak zobaczyłem cenę (najtańszy 27" monitor 13 000 zł) to zwątpiłem. O tym, że miniLEDy są w tych najnowszych Macach M1 Pro/Max to wiem. No ale przez to ich cena jest jaka jest. Najtańsze to jakieś 16 000 zł. Monitor monitorem w tym laptopie ale pozostałe podzespoły to szału nie robią biorąc pod uwagę taką cenę. Tu moim zdaniem stosunek ceny do wydajności (której się nie poprawi bo nie da się wymienić ani pamięci RAM ani dysku SSD gdyż są lutowane na płycie głównej) to jakiś kabaret. :? Podczas gdy ich starsze odpowiedniki ze zwykłym Apple M1 i ekranem Retina Liquid XDR IPS to już o nawet o ponad 10 tyś taniej.
neo86
Posty: 24
Rejestracja: 21 listopada 2021, 19:18 - ndz

Re: OLED wszędzie, poza monitorami do komputerów

22 listopada 2021, 17:43 - pn

No i jeszcze takie pytanie. Jak by Panowie się odnieśli do tej recenzji monitora => OLED LG 32EP950 ? Jest prowadzona przez amatora/handlowca sieci sklepów z elektroniką. Więc nie wiem jak się do tego odnieść. Ile tam jest prawdy a ile marketingowej bujdy? Aczkolwiek tam ten facet za bardzo skupił się na grach (które mnie nie interesują). Mnie interesuje użycie do zastosowań biurowych, internetu i do głównie też do zdjęć. Czasem do wideo dobrej jakości (bo te z YouTube wiadomo będą chyba źle wyglądały na takim monitorze przez nadmierną kompresję).

Chętnie poznam opinię tu Was Ekspertów (bo widzę, że jeden z Panów ma 30 letnie a drugi 20 letnie doświadczenie stricte w kalibracji kolorów). Oczywiście najlepiej by było gdyby Panowie mieli ten monitor w rękach i przetestowali na łamach forum.

Ale jestem upierdliwy...
michalk
Posty: 71
Rejestracja: 09 września 2020, 18:23 - śr

Re: OLED wszędzie, poza monitorami do komputerów

22 listopada 2021, 20:23 - pn

neo86 pisze:
22 listopada 2021, 16:07 - pn
O tym, że miniLEDy są w tych najnowszych Macach M1 Pro/Max to wiem. No ale przez to ich cena jest jaka jest. Najtańsze to jakieś 16 000 zł. Monitor monitorem w tym laptopie ale pozostałe podzespoły to szału nie robią biorąc pod uwagę taką cenę. Tu moim zdaniem stosunek ceny do wydajności (której się nie poprawi bo nie da się wymienić ani pamięci RAM ani dysku SSD gdyż są lutowane na płycie głównej) to jakiś kabaret. :? Podczas gdy ich starsze odpowiedniki ze zwykłym Apple M1 i ekranem Retina Liquid XDR IPS to już o nawet o ponad 10 tyś taniej.
Nie 16 tys. a 10 z hakiem. Nie ma czegoś takiego jak Retina Liquid XDR IPS w Macbooku. Macbooki z IPS na M1 startują od 6 tys. z hakiem, więc różnica to 4 tys. a nie 10 tys.

Pomijając już nawet ekran, z tego co pamiętam konkurencja w okolicach 16 tys. nie oferuje nic lepszego. Też z reguły 32 GB RAM i 1TB SSD, ale ze słabszym i bardziej prądożernym cpu.

Pisałeś o drukowaniu zdjęć, jeśli to jest Twoim głównym celem, to OLED chyba nie jest najlepszym wyborem.
neo86
Posty: 24
Rejestracja: 21 listopada 2021, 19:18 - ndz

Re: OLED wszędzie, poza monitorami do komputerów

22 listopada 2021, 21:31 - pn

michalk pisze:
22 listopada 2021, 20:23 - pn

Nie 16 tys. a 10 z hakiem. Nie ma czegoś takiego jak Retina Liquid XDR IPS w Macbooku. Macbooki z IPS
Hmmm....
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i- ... MoQAvD_BwE
Cena: 13 299 zł
https://www.x-kom.pl/p/690373-notebook- ... WYQAvD_BwE
mini-LED, Liquid Retina XDR
Cena: 17 299,00 zł
:roll:
michalk
Posty: 71
Rejestracja: 09 września 2020, 18:23 - śr

Re: OLED wszędzie, poza monitorami do komputerów

22 listopada 2021, 22:06 - pn

neo86 pisze:
22 listopada 2021, 21:31 - pn
michalk pisze:
22 listopada 2021, 20:23 - pn

Nie 16 tys. a 10 z hakiem. Nie ma czegoś takiego jak Retina Liquid XDR IPS w Macbooku. Macbooki z IPS
Hmmm....
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i- ... MoQAvD_BwE
Cena: 13 299 zł
https://www.x-kom.pl/p/690373-notebook- ... WYQAvD_BwE
mini-LED, Liquid Retina XDR
Cena: 17 299,00 zł
:roll:
https://www.apple.com/pl/shop/buy-mac/m ... /14-calowy

Retina Liquid XDR to ekrany mini-LED w Macbookach z M1 pro i max. W Macbookach z podstawowym M1 jest IPS.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: OLED wszędzie, poza monitorami do komputerów

23 listopada 2021, 14:06 - wt

Wrzucę jeszcze w tym wątku - to jest mój hiperwspółczesny i arcynowoczesny OLED w iPhone Pro Max - jakościowo powodujący opad szczeny, z obłędnym HDR DolbyVision, arcyrównomierny, szerokogamutowy, lepszy niż jakikolwiek telewizor OLED dostępny na rynku. Nawet jednak przy jego rozmiarze irytuje mnie zielenienie w funkcji kąta obserwacji i nie widziałem jeszcze OLEDa pozbawionego tej cechy. O ile w telewizorze oglądanym z dystansu i wyświetlającym filmy jest to kompletnie bez znaczenia, o tyle w monitorze oglądanym z 60-70cm może zdrowo wkurwić. Przy edycji filmów również nie robiłbym z tego zagadnienia, ale przy obróbce zdjęć już bym stanowczo nie chciał mieć takiego kłirka ani ficzera

Obrazek
neo86
Posty: 24
Rejestracja: 21 listopada 2021, 19:18 - ndz

Re: OLED wszędzie, poza monitorami do komputerów

23 listopada 2021, 16:04 - wt

Czornyj pisze:
23 listopada 2021, 14:06 - wt
mój hiperwspółczesny i arcynowoczesny OLED w iPhone Pro Max (...) Nawet jednak przy jego rozmiarze irytuje mnie zielenienie w funkcji kąta obserwacji i nie widziałem jeszcze OLEDa pozbawionego tej cechy.
Tu akurat problem znany. To nie problem OLEDa a firmware. Wystarczy downgrade firmware albo poczekać jeśli w ogóle to naprawią. Polecam wpisać w google "zieleniejący ekran w iphone po aktualizacji".
Co ciekawe problem też występuje w LG V40 (tam też jest OLED) po aktualizacji z Androida 9.0 do 10.0. Kolega tak samo miał. Bardzo go to irytowało. Odesłał do serwisu. Dokonali dam downgrade znowu do Androida 9.0. Teraz nie aktualizuje w ogóle systemu i zero zieleni pod żadnym kątem.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: OLED wszędzie, poza monitorami do komputerów

23 listopada 2021, 16:06 - wt

Kąty widzenia nie zależą od oprogramowania wewnętrznego.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
neo86
Posty: 24
Rejestracja: 21 listopada 2021, 19:18 - ndz

Re: OLED wszędzie, poza monitorami do komputerów

23 listopada 2021, 16:23 - wt

Na razie słabe dowody tu widzę. Mam strasznie mieszane uczucia. Byłem w sklepie oglądałem współczesne OLEDy wg. wytycznych Pana Tom01 oraz Czornyj i widzę, że pod kątem zafarbów to ich w zasadzie NIE MA tak jak w testowanym tu na forum prototypem z 2017 roku który był eksperymentalny i pełen błędów. Niemniej widzę w internecie opinie, że ludziom co używali jako monitory to te OLEDy się zdecydowanie wypalały jednym po miesiącu innym po roku. Ale to była kwestia losowa. Pewnie zależy na jaki egzemplarz się trafiło. Bo byli i tacy co mają już OLEDa z 2018 roku. Używają z powodzeniem do obróbki zdjęć i internetu (czyli to co mnie interesuje) i nic im się nie stało jak dotąd. Aczkolwiek pytanie ile oni używali tych OLEDów z tak kontrastowymi elementami statycznymi? Bo wielu mówiło, że max 6-7 godzin dziennie. Sam nie wiem co o tym myśleć bo ja 2x tyle używam monitora w ciągu dnia. Co prawda mam monitor stary TN od 5 lat no ale ta TNka (zapewne przez wielu fachowców uznany za kupę) jest chyba nie do zajechania bo to model sprzed 9 lat w tym u mnie od 5 lat jest katowany przez jakieś 12 godzin dziennie ostre kontrasty różnych okien systemowych i zero problemów a dałem za ten monitor (jako używany) tylko 200 zł podczas gdy za takie wypasione OLEDy trzeba dać kilka tysi co mogą (ale nie muszą) się wypalić po miesiącu albo roku a potem trzeba bawić się w reklamacje (czego chciałbym uniknąć bo szkoda mi na to czasu i nerwów). Strasznie mieszane myśli mam. :?
michalk
Posty: 71
Rejestracja: 09 września 2020, 18:23 - śr

Re: OLED wszędzie, poza monitorami do komputerów

23 listopada 2021, 16:49 - wt

Mam propozycję. Powiedz kiedy chcesz kupić monitor i jaki masz budżet, i zamiast zastanawiać się nad wyższością jednej technologii nad drugą, zobacz co w ogóle jest w Twoim zasięgu.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: OLED wszędzie, poza monitorami do komputerów

23 listopada 2021, 16:55 - wt

neo86 pisze:
23 listopada 2021, 16:23 - wt
Na razie słabe dowody tu widzę.

Czyli konkretnie co? Dwie osoby piszą wyraźnie, że nie takie cudo jak się maluje, ale nie chce Pan tego słyszeć, więc "słabe dowody"? W sąsiednim wątku ma Pan niby-test monitora OLED, na którym facet śpiewa niemalże pieśni pochwalne a na nagraniu widać dno i wodorosty. Mało?

Jeszcze jeden argument, pośredni: Nie ma ani jednego monitora profesjonalnego fotograficznego ani graficznego OLED, czyli takich klas, gdzie liczy się jakość, nie efektowność. Jak Pan myśli, bez powodu? Przecież nowość sprzedawałaby się jak ciepłe bułeczki i to jeszcze za chore pieniądze.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: OLED wszędzie, poza monitorami do komputerów

23 listopada 2021, 19:30 - wt

Czornyj pisze:
22 listopada 2021, 15:23 - pn
bardziej liczę na dalszy rozwój miniledów i mikroledów - np. już miniledy w nowych Macbookach M1Pro/Max wciągają OLEDy nosem.
Nie ma problemów z "poświatą" przy np. białych napisach, na czarnym tle?
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: OLED wszędzie, poza monitorami do komputerów

23 listopada 2021, 19:33 - wt

Tom01 pisze:
23 listopada 2021, 16:55 - wt
Nie ma ani jednego monitora profesjonalnego fotograficznego ani graficznego OLED
Są monitory OLED do pracy z video od SONY.
neo86
Posty: 24
Rejestracja: 21 listopada 2021, 19:18 - ndz

Re: OLED wszędzie, poza monitorami do komputerów

23 listopada 2021, 20:25 - wt

Panowie opierają się cały czas na testach starego monitora z 2017 roku a do tego prototypu który nie pojawił się w sprzedaży? No iPhone który przez wadliwy firmware zzieleniał (w LG V40 i jego OLED ekraniku po aktualizacji a Android 9 na 10 to samo się dzieje a po flashowaniu i powrocie do fabrycznego wszystko wraca do normy). Brak testu na współczesnym OLEDzie 27-32 cale to dla mnie oznacza jedno. Koniec tematu i sam obiektywnie muszę się zastanowić bo zafarbów zieleni i innych takich i nieregularności w sklepie w ogóle nie widziałem. Sprawdzałem na tle białym, szarym, czarnym. No OLED jest już wg. mnie pod kątem kolorów dopracowany. Facet przy mnie w sklepie wyjął X-Rite jakiś. Zero problemów z odczytami różnych tam fiku-miku cyferek. Jedynie tylko ta wytrzymałość OLEDów mnie martwi przy moim charakterze pracy przy komputerze i tylko tyle. A utarty test na podstawie NEC OLED PA252XEL to już można uznać za przeżytek gdyż problemy tam występujące nie występują w obecnych OLEDach. Prosiłem o test na obecnych współczesnych (końcówka 2021 roku) OLEDach i nic. Cały czas to samo opierając się na prototypie sprzed prawie 5 lat. Szkoda sądząc tu po forum myślałem, że mam do czynienia z fachowcami a nie marketingowcami zachwalającymi tylko EIZO i NEC by tylko je sprzedać.
Kyle pisze:
23 listopada 2021, 19:33 - wt
Tom01 pisze:
23 listopada 2021, 16:55 - wt
Nie ma ani jednego monitora profesjonalnego fotograficznego ani graficznego OLED
Są monitory OLED do pracy z video od SONY.
Fakt są ale nie dla przeciętnego "Kowalskiego". Gdyż kosztują tyle co kawalerka. :lol:
https://sklep.4vision.pl/monitory-refer ... 300-2.html
Cena: 245 089,80 zł Brutto

Wróć do „Laboratorium”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68313
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu