KVM z przełączaniem za pomocą ruchu myszy - Boundless/CrossDisplay Switching

Profile do kilku monitorów, zasady instalacji i wyboru pod kątem rozmiarów, dynamiki, gamutów.
marchwiak
Posty: 16
Rejestracja: 18 lutego 2018, 19:27 - ndz

KVM z przełączaniem za pomocą ruchu myszy - Boundless/CrossDisplay Switching

16 kwietnia 2020, 20:06 - czw

Czołem,

Nie wiem na ile wpasuję się z tym wątkiem w tematykę działu, ale jakby nie było - wiele monitorów jest. Do rzeczy!

Istnieją przełączniki KVM z technologiami takimi jak:
G&D - CrossDisplay-Switching
ATEN - Boundless Switching, np. w modelu CS724KM

... które pozwalają na przełączanie myszy/klawiszy z komputera na komputer (gdzie każdy PC ma swój własny monitor!) nie za pomocą skrótu klawiszowego, ani nie guziczkiem, tylko poprzez... dojechanie kursorem myszy do krawędzi ekranu. Stosuje się to ponoć we wszelkich "centrach kontroli nad światem" i również w... monitoringu CCTV.


Jakie macie z tym doświadczenia? Sprawdza się to? Nie rozkalibrowuje? Wiem, że wymagane jest wyłączenie wszelkich "akceleracji" i "zwiększania precyzji" myszy w Windowsach, bo w rejestratorach CCTV to kursor chyba zawsze drętwo chodzi.

Jakieś wady, problemy, uwagi? Czy "skonfiguruj i zapomnij"?

Dla mnie, jedyna zaleta jest taka, że nie trzeba niczego uczyć operatora - po prostu intuicyjnie jeździ myszką między ekranami i nawet nie wie, że kilka(naście) monitorów jest podpięte pod kilka(naście) kompów/rejestratorów. W moim przypadku to niesamowicie kluczowe - operator codziennie jest inny.

Ktoś-coś? Jakieś doświadczenia własne albo zasłyszane?
Z góry dzięki za odpowiedzi :)
marchwiak
Posty: 16
Rejestracja: 18 lutego 2018, 19:27 - ndz

Re: KVM z przełączaniem za pomocą ruchu myszy - Boundless/CrossDisplay Switching

16 kwietnia 2020, 22:13 - czw

Ech, nie da się już edytować. Najbardziej mnie zastanawia, jak to się może sprawować przy monitorach o różnych rozdzielczościach?
mnieteq
Posty: 10
Rejestracja: 25 lutego 2020, 12:26 - wt

Re: KVM z przełączaniem za pomocą ruchu myszy - Boundless/CrossDisplay Switching

17 kwietnia 2020, 13:39 - pt

Z tego co pamiętam kiedyś taki KVM miała firma APC (teraz Shneider Electric). To był jakiś zaawansowany model KVM'a IP.

Wróć do „Praca wielomonitorowa, podłączenia, dobór, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 6 użytkowników online :: 5 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], canoneos, Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68371
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu