Zdalny pulpit (RDP) a praca z kolorem

Profile do kilku monitorów, zasady instalacji i wyboru pod kątem rozmiarów, dynamiki, gamutów.
prelektr
Posty: 19
Rejestracja: 20 czerwca 2017, 23:20 - wt

Zdalny pulpit (RDP) a praca z kolorem

09 grudnia 2020, 00:53 - śr

Witam serdecznie,

Mój przypadek jest taki. Używam komputera typu Intel NUC przyczepionego do (skalibrowanego) monitora (podłączony przez DP), od tyłu :). Rozwiązanie super, zero kabli itp. ale nie są demony wydajności i chciałbym używać dużego, standardowego desktopa (który jest w innym miejscu) na którym mam całe środowisko do którego chciałbym się łączyć przez tzw. zdalny pulpit (RDP), komputer włączam przy użyciu Wake on LAN. Całość działą super, ja nie widzę różnicy w wyświetlanym obrazie, jednak:

Czy ktoś korzysta z podobnego rozwiązania i ma jakieś doświadczenia? Teoretycznie RDP, z tego co wyczytałem jest (zakładam że dla największej prędkości połączenia - LAN) bezstratny dla treści "statycznych" czyli "standardowe" aplikacje, trochę inaczej ma się to do streamowania video (mnie nie dotyczy) choć nowsza wersja protokołu też wspiera lepiej takie zastosowania.
Zorro
Posty: 16
Rejestracja: 24 maja 2018, 09:25 - czw

Re: Zdalny pulpit (RDP) a praca z kolorem

09 grudnia 2020, 13:24 - śr

RDP z definicji ogranicza informacje o kolorze. Dodatkowo, występują spore problemy ze skalowaniem.
gorky
Posty: 186
Rejestracja: 27 marca 2010, 18:07 - sob

Re: Zdalny pulpit (RDP) a praca z kolorem

11 grudnia 2020, 23:48 - pt

Też zgłebiam podobny temat w wątku obok:
viewtopic.php?f=21&t=4403

Zakładam że ten link już widziałeś?
https://superuser.com/questions/1531140 ... t-over-rdc

Wróć do „Praca wielomonitorowa, podłączenia, dobór, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], SzymonBN
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu