S2233 vs S2243 vs SX2262

Czyli jakie EIZO do czego najlepiej się sprawdza, różnice między wersjami, wyposażenie dodatkowe.
Misiakos
Posty: 35
Rejestracja: 06 grudnia 2011, 17:51 - wt

S2233 vs S2243 vs SX2262

06 grudnia 2011, 20:18 - wt

Witam,

Mam kilka pytań odnośnie modeli Eizo nad którymi się zastanawiam: S2233W, s2243W lub SX2262w. Oprócz zastosowań graficznych(Photoshop ,3D Studio) monitor będzie używany również do gier i filmów. W związku z tym mam kilka pytań:

1.Pierwsza sprawa to czy pomiędzy poszczególnymi modelami jest jakaś duża przepaść jakościowa? W sumie nie będę aż tak zaawansowanie pracował z kolorem a tym bardziej z drukiem tylko lekkie foto modyfikacje, scenki 3D, przegląd zdjęć no i multimedia gdzie także zależy mi na bardzo dobrym obrazie i ciekawi mnie czy jest zauważalna różnica jeśli chodzi o gry i filmy?

2. Zastanawiam się jak to jest z tym input lagiem - wyczytałem że s2243W ma opóźnienie rzędu 30-40ms czyli około 2 klatki i może przeszkadzać a jakie wartości mają pozostałe modele?

3.Czy nie jest tak że wersja SX jest przyjemniejsza dla oczu czy raczej w tej kwestii nie ma różnic względem wersji S? - Mam tu na myśli zjawisko rażenia w oczy oraz ostrość.

4.Odnośnie smużenia: Tutaj znowu się zastanawiam czy taki SX może wykazać wyższość nad pozostałymi modelami i może mniej smużyć ze względu na lepszą elektronikę pomimo identycznych parametrów?

5.Co do kątów patrzenia: Na stronie Eizo pisze 178/178 we wszystkich modelach no ale tego typu dane pojawiają się w większości monitorów na papierze a rzeczywistość się okazuje inna więc czy rzeczywiście wszystkie te modele maja je identyczne?

No i chciałbym zaznaczyć ze biorę pod uwagę S2233W ze względu na niższa rozdzielczość natywną ponieważ nie zawsze bym "uciągnął" rozdzielczość 1920 x1200 no chyba że taki SX2262W miałby dobre warunki pracy w nienatywnej rozdzielczości ze względu na lepszą matryce i lepsze algorytmy przeskalowywania.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: S2233 vs S2243 vs SX2262

06 grudnia 2011, 20:29 - wt

Witam
Misiakos pisze:Pierwsza sprawa to czy pomiędzy poszczególnymi modelami jest jakaś duża przepaść jakościowa?
Pomiędzy serią EIZO S i SX jest bardzo widoczna różnica. Objawia się nieporównywalnie lepszą liniowością, równomiernością podświetlenia i poziomami błędów reprodukcji.
Misiakos pisze:ciekawi mnie czy jest zauważalna różnica jeśli chodzi o gry i filmy?
W rozrywce różnice te nie są kluczowe.
Misiakos pisze:Zastanawiam się jak to jest z tym input lagiem - wyczytałem że s2243W ma opóźnienie rzędu 30-40ms czyli około 2 klatki i może przeszkadzać a jakie wartości mają pozostałe modele?
Może jakiś użytkownik który gra byłby się w stanie wypowiedzieć. To forum jest poświęcone bardziej zaawansowanemu użytkowaniu monitorów i siłą rzeczy gracze rzadko tu witają. Osobiście nie widzę żadnej różnicy w opóźnieniach i smużeniu między S i SX.
Misiakos pisze:Czy nie jest tak że wersja SX jest przyjemniejsza dla oczu czy raczej w tej kwestii nie ma różnic względem wersji S? - Mam tu na myśli zjawisko rażenia w oczy oraz ostrość.
SX ma przyjemniejszą niższą kontrastowość obrazu. Ostrość jest taka sama.
Misiakos pisze:Co do kątów patrzenia: Na stronie Eizo pisze 178/178 we wszystkich modelach no ale tego typu dane pojawiają się w większości monitorów na papierze a rzeczywistość się okazuje inna więc czy rzeczywiście wszystkie te modele maja je identyczne?
Parametry są sufitologią stosowaną w sprzęcie marketowym. W tym przypadku mamy do czynienia z zupełnie inną klasą, zarówno jakościowo jak i rzetelności podanych parametrów. Zauważył Pan zapewnie, że w EIZO nie ma kontrastów idących w miliony i czasów reakcji bliskich zeru, prawda?
Misiakos pisze:No i chciałbym zaznaczyć ze biorę pod uwagę S2233W ze względu na niższa rozdzielczość natywną ponieważ nie zawsze bym "uciągnął" rozdzielczość 1920 x1200 no chyba że taki SX2262W miałby dobre warunki pracy w nienatywnej rozdzielczości ze względu na lepszą matryce i lepsze algorytmy przeskalowywania.
Algorytmy skalowania są bardzo dobre, można spokojnie w grze uruchomić inny tryb bez widocznej szkody dla jakości obrazu. Oprócz tego można rzecz jasna na kilka sposobów dopasować aspekt i rozdzielczość do wymiarów ekranu.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Misiakos
Posty: 35
Rejestracja: 06 grudnia 2011, 17:51 - wt

Re: S2233 vs S2243 vs SX2262

16 grudnia 2011, 04:25 - pt

A proszę mi powiedzieć jaką minimalną jasność(cd/m2) mają poszczególne modele i jaka jest zalecana do pracy w wieczornych porach?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: S2233 vs S2243 vs SX2262

16 grudnia 2011, 11:55 - pt

Misiakos pisze:A proszę mi powiedzieć jaką minimalną jasność(cd/m2) mają poszczególne modele i jaka jest zalecana do pracy w wieczornych porach?
Około 40-50 nitów. Do komfortowej pracy wieczorem przy lampce wystarczy 70-80.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Highflyer
Posty: 23
Rejestracja: 19 lutego 2010, 12:59 - pt

Re: S2233 vs S2243 vs SX2262

09 stycznia 2012, 16:07 - pn

Witam ponownie po dłużej przerwie :)

Przeczytałem na forum już wszystko, co tyczy się monitora Eizo Flexscan S2233W. Po długich rozmyślaniach jest to jedyny kandydat, który może zastąpić mój dotychczasowy monitor CRT. Zanim do tego dojdzie potrzebuję informacji.

Po pierwsze znalazłem na stronie mastiff.pl dwie wersje tego monitora. Jeden z kalibratorem, drugi bez. Jeśli zdecyduję się na wersję z kalibratorem, to czy jest to proces na tyle łatwy i wiarygodny, by móc go przeprowadzić samemu bez specjalistycznej wiedzy na temat kalibracji monitorów i czy osiągnie się pożądany efekt jaki stawia się kalibracji monitora? Jeśli natomiast zdecyduję się na wersję bez kalibratora, to jaki jest sens używania tej wersji monitora bez przeprowadzania kalibracji? Domyślam się, że trochę mija się to z celem, stąd dylemat związany z wyborem danej opcji.

Dodam, iż monitor będzie służył do pracy. W grę wchodzi grafika szeroko rozumiana, od obróbki zdjęć do plakatów itp, w wersji amatorskiej (praca dorywcza). I jeszcze jedno. Najważniejszą kwestią jak zawsze są fundusze możliwe do przeznaczenia na zakup. Lepiej dać skalibrować wersję tańszą, czy kupić droższą z kalibratorem i móc ją przeprowadzać samemu w miarę potrzeb?

Od ostatnich moich pytań odnośnie wyboru monitora minęło sporo czasu i powstrzymywała mnie obawa przed utratą wiarygodności wyświetlanych kolorów. Teraz bardziej przeszkadza mi mały obszar roboczy na mojej szklanej 17" (jedyny mankament) i chyba dletego nadeszła pora na podjęcie męskiej decyzji ;) Dlatego też pojawiły się powyższe pytania i liczę na to, że ktoś mnie w końcu przekona do przesiadki na LCD, poda argumenty "za" i kierując to pytanie do pana Tomasza, który jak widzę zna się na rzeczy bardzo dobrze, nie stracę zbytnio na jakości obrazu?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: S2233 vs S2243 vs SX2262

09 stycznia 2012, 17:43 - pn

Highflyer pisze:Po pierwsze znalazłem na stronie mastiff.pl dwie wersje tego monitora. Jeden z kalibratorem, drugi bez. Jeśli zdecyduję się na wersję z kalibratorem, to czy jest to proces na tyle łatwy i wiarygodny, by móc go przeprowadzić samemu bez specjalistycznej wiedzy na temat kalibracji monitorów i czy osiągnie się pożądany efekt jaki stawia się kalibracji monitora? Jeśli natomiast zdecyduję się na wersję bez kalibratora, to jaki jest sens używania tej wersji monitora bez przeprowadzania kalibracji? Domyślam się, że trochę mija się to z celem, stąd dylemat związany z wyborem danej opcji.
Promocyjny kalibrator to urządzenie bardzo amatorskie. Użytkowanie jak przystało na amatorkę jest proste, ale znacznie poniżej możliwości monitora. Coś po środku - albo prosto albo dobrze. Bez kalibracji to rozwiązanie równie nieoptymalne. Najbardziej sensowne, zarówno z technicznego jak i ekonomicznego punktu widzenia jest zlecenie usługi kalibracji. Po pierwsze, zostanie to wykonane czujnikiem bez porównania wyższej klasy niż EIZO EasyPix. Serwis monitory.mastiff.pl dysponuje praktycznie wszystkimi czujnikami jakie są potrzebne do ustawienia dowolnego monitora. Po drugie, w komplecie z usługą kalibracji są narzędzia umożliwiające ocenę poprawności wyświetlania a nie tylko "gratulacje" programu kalibracyjnego. Po trzecie, własny zestaw kalibracyjny rozsądnej klasy nigdy się nie zwróci, bo EIZO klasy S kalibruje się raz na rok, a czujnik kosztujący min 900-1600 zł trzeba będzie być może za 2-3 lata wymienić.
Highflyer pisze:Dlatego też pojawiły się powyższe pytania i liczę na to, że ktoś mnie w końcu przekona do przesiadki na LCD, poda argumenty "za" i kierując to pytanie do pana Tomasza, który jak widzę zna się na rzeczy bardzo dobrze, nie stracę zbytnio na jakości obrazu?
To czy zastąpi CRT okaże się dopiero na Pana biurku. Przy zakupie internetowym istnieje jednak możliwość zwrotu bądź zamiany na inny, być może bardziej odpowiedni model.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Highflyer
Posty: 23
Rejestracja: 19 lutego 2010, 12:59 - pt

Re: S2233 vs S2243 vs SX2262

10 stycznia 2012, 22:57 - wt

Dziękuję za odpowiedź. Prosze mi jeszcze powiedzieć czy do ceny usługi kalibracji wliczony jest dojazd technika, czy też jest to osobna kwestia? Na rozpisce na stronie monitory.mastiff.pl mojego miasta nie znalazłem ;) Mieszkam w Bydgoszczy i z tego co się zorientowałem nikt się tym chyba nie zajmuje w mojej okolicy, albo za słabo szukałem. Decydując się na zakup porządnego monitora, będę musiał zainwestować w kalibrację, to jest więcej jak pewne.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: S2233 vs S2243 vs SX2262

10 stycznia 2012, 23:08 - wt

Highflyer pisze:Dziękuję za odpowiedź. Prosze mi jeszcze powiedzieć czy do ceny usługi kalibracji wliczony jest dojazd technika, czy też jest to osobna kwestia? Na rozpisce na stronie monitory.mastiff.pl mojego miasta nie znalazłem ;) Mieszkam w Bydgoszczy i z tego co się zorientowałem nikt się tym chyba nie zajmuje w mojej okolicy, albo za słabo szukałem. Decydując się na zakup porządnego monitora, będę musiał zainwestować w kalibrację, to jest więcej jak pewne.
Jeśli mówimy o ofercie firmy jaką reprezentuję, kalibrację można wykonać w dowolny sposób:
1. W czasie realizacji zamówienia w naszym serwisie.
2. U Pana na miejscu.
3. Zdalnie przez Internet.
Przy nowym monitorze najbardziej polecana jest metoda 1 z uwagi na najmniejsze koszty zarówno Pańskie jak i koszty operacyjne firmy. Podstawą sukcesu takiej kalibracji jest wywiad z Panem odnośnie profilu pracy i warunków oświetleniowych pracowni. Na tej podstawie można symulować Pana warunki i ustawić do nich sprzęt. Ważne jest jeszcze kilka detali jak np ten sam interfejs do którego będzie podłączany monitor. Sprzęt jest wysyłany z kompletem plików, wzorcem do określenia poprawności wyświetlania i instrukcją jak to poskładać do kupy. Opcja 2 jest łatwiejsza dla technika, bo na miejscu u Pana wszystko widzi. Dochodzą jednak koszty dojazdu, które można zminimalizować dopisując się do firmowego kalendarza i przy połączeniu swojego zlecenia z innymi w Pana okolicy. Usługa wykonania zdalnie jest najbardziej skomplikowana, ale również stosunkowo niedroga, jeśli nie liczyć kaucji na czujnik który trzeba wysłać do Pana.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Highflyer
Posty: 23
Rejestracja: 19 lutego 2010, 12:59 - pt

Re: S2233 vs S2243 vs SX2262

11 stycznia 2012, 14:13 - śr

Opcja 2 jest łatwiejsza dla technika, bo na miejscu u Pana wszystko widzi.
Lepiej żeby nie widział ;) A mówiąc poważnie, ze względu na warunki mieszkaniowe, ktore nie są optymalne, musiałbym pewnie najpierw zrobić małe przemeblowanie żeby kalibracja osiągnęła odpowiedni efekt.
Dochodzą jednak koszty dojazdu
Jest Pan w stanie podać orientacyjny koszt dla mojego miejsca zamieszkania :) ?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: S2233 vs S2243 vs SX2262

11 stycznia 2012, 16:50 - śr

Highflyer pisze:Lepiej żeby nie widział ;) A mówiąc poważnie, ze względu na warunki mieszkaniowe, ktore nie są optymalne, musiałbym pewnie najpierw zrobić małe przemeblowanie żeby kalibracja osiągnęła odpowiedni efekt.
Oj, to chyba Pan nawet nie przypuszcza w jakich warunkach trza było ustawiać sprzęty. ;)
Highflyer pisze:Jest Pan w stanie podać orientacyjny koszt dla mojego miejsca zamieszkania :) ?
Koszt dojazdu do Bydgoszczy to ok dwa zbiorniki benzyny, czyli ok 600zł. Jeśli zbierze się kilka zleceń, koszt rozbija się proporcjonalnie. Również taniej będzie, jeśli wyjeżdżałbym w W-wy, ale to dodatkowo powoduje powstanie warunku do spełnienia. Ostatnio byłem w Bydgoszczy i Toruniu w sierpniu, więc może od tej pory ktoś dojrzał do decyzji. ;)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Highflyer
Posty: 23
Rejestracja: 19 lutego 2010, 12:59 - pt

Re: S2233 vs S2243 vs SX2262

12 stycznia 2012, 10:02 - czw

Tom01 pisze:Oj, to chyba Pan nawet nie przypuszcza w jakich warunkach trza było ustawiać sprzęty.
Cóż kolor pomaranczowy ścian i, o zgrozo, rolet przy oknie na stronę południowo-zachodnią, to nie najlepsze warunki (mieszkanie wynajmowane więc, bez pola manewru). Już nie mówię gdzie stoi biurko :|
Tom01 pisze:Koszt dojazdu do Bydgoszczy to ok dwa zbiorniki benzyny, czyli ok 600zł. Jeśli zbierze się kilka zleceń, koszt rozbija się proporcjonalnie. Również taniej będzie, jeśli wyjeżdżałbym w W-wy, ale to dodatkowo powoduje powstanie warunku do spełnienia. Ostatnio byłem w Bydgoszczy i Toruniu w sierpniu, więc może od tej pory ktoś dojrzał do decyzji. ;)
Jeśli doliczyć jeszcze koszt samej kalibracji, to chyba będę się musiał zdecydować na którąś z pozostałych opcji :] Chyba, że tych dojrzałych się uda znaleźć :)

Już ostatnia rzecz w tym temacie. Domyślam się, że monitor poddaje się kalibracji po pewnym czasie od dnia zakupu, tak aby miał czas się ustabilizować od nowości w danych warunkach pracy. Czy dobrze myślę? Po jakim czasie najlepiej to zrobić?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: S2233 vs S2243 vs SX2262

12 stycznia 2012, 10:47 - czw

Highflyer pisze:Cóż kolor pomaranczowy ścian i, o zgrozo, rolet przy oknie na stronę południowo-zachodnią, to nie najlepsze warunki (mieszkanie wynajmowane więc, bez pola manewru). Już nie mówię gdzie stoi biurko :|
A co Pan powie na purpurowe ściany? Albo wściekłe zielone z kinkietami ze światłem rozproszonym o ścianę? ;)
Highflyer pisze:Czy dobrze myślę? Po jakim czasie najlepiej to zrobić?
Dobrze Pan myśli. Monitor trzeba przynajmniej minimalnie wygrzać. 20-100 godzin zależnie od temperatury otoczenia. Serwis zgodnie z zaleceniami producenta ma specjalną szafkę z farelką w środku. W takiej szafce można ustawić 50stC i w takiej temperaturze jeśli ma coś wyleźć to wylezie szybko.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Highflyer
Posty: 23
Rejestracja: 19 lutego 2010, 12:59 - pt

Re: S2233 vs S2243 vs SX2262

12 stycznia 2012, 15:30 - czw

Chciałbym mieć pokój neutralnie szary ;) Dzieki za pomoc, jak znajdą się "dojrzali klienci" zgłoszę się z prośbą o kalibrację:)
Misiakos
Posty: 35
Rejestracja: 06 grudnia 2011, 17:51 - wt

Re: S2233 vs S2243 vs SX2262

14 lutego 2012, 23:22 - wt

Witam

W końcu zakupiłem S2233 no i rozczarowanie: czerń jest za jasna i się srebrzy czy to rozjaśnia pod kątem. No i w grach to jest masakryczny problem z ciemnymi pomieszczeniami czy to z nocą(w filmach też), wszystko takie zamglone, niewyraźne, kiepsko wychodzą szczegóóy jakby contrastowość była do kitu no i to srebrzenie , mam podłączony CRT(klon zrobiony) i niebo a ziemia, po prostu ideał w porównaniu do tego LCD, czy coś jest nie tak z tym modelem, spaprana kalibracja albo się w ogóle nie nadaje do multimediów? bo fotki to są super i to jest dziwne.
Ale jak dam wygaszacz ekranu na czarne tło to jest jasny w porównaniu z CRT, nie wiem jak to ugryź bo to mój pierwszy LCD.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: S2233 vs S2243 vs SX2262

14 lutego 2012, 23:46 - wt

S2233W ma jeden z największych kontrastów i najniższą czernią, jakie w ogóle są na monitorach. Sądzę że ma Pan skrajnie źle ustawiony monitor do swojego oświetlenia w miejscu pracy.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Misiakos
Posty: 35
Rejestracja: 06 grudnia 2011, 17:51 - wt

Re: S2233 vs S2243 vs SX2262

15 lutego 2012, 00:13 - śr

Kontrast 50%, jasność 20%, gamma 2.2 temperatura 8000 , reszta na 0. ustawienia karty na default tak jak przy CRT. Próbowałem coś tu zmieniać ale nic to nie dawało i się w dodatku przekonotrastowało, nawet czerń wzmocniłem ale to już całkiem się coś rozwaliło chyba że trza by się ta krzywą pobawić dokładniej. Może trza go wygrzać jakby to audiofil dowalił ;).

A modele SX maja ten contrast enhancer i modele wzwyz oraz foris gdzie pisza coś takiego:
" Funkcja ContrastEnhancer koryguje krzywą gamma do wartości idealnej, zarówno w przypadku jasnych, jak i ciemnych obrazów, jak również zwiększa współczynnik kontrastu dynamicznego z poziomu 3.000:1 do 10.000:1, różnicując czerń i „wyciągając” szczegóły w ciemnych scenach."
Funkcja stworzona tak jakby rzeczywiście było to potrzebne ale u mnie tego nie ma - "lipa no" a i czy to dzień czy noc z lamką to tak samo
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: S2233 vs S2243 vs SX2262

15 lutego 2012, 00:30 - śr

A oświetlenie w pomieszczeniu jest jakie? Temperatura 8000K to dużo za dużo. Wszystko jest niebieskie. Góra 6500K. Jaskrawość 20% dobra jest na dzień. Jeśli to wieczór trzeba ograniczyć albo włączyć automat. I nie użytkować monitora po ciemku.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Misiakos
Posty: 35
Rejestracja: 06 grudnia 2011, 17:51 - wt

Re: S2233 vs S2243 vs SX2262

15 lutego 2012, 00:52 - śr

Oświetlenie to lampka na półce nad biurkiem skierowana do góry także cale pomieszczenie ma takie lekkie światełko, ale jak mówiłem w dzień też nie jest dobrze.
JAk zrobie na 6500 to tak samo czy jasność na 0%, no tak jakby czerń była za słaba w tym monitorze. Nic nie jest w stanie tak dobrze odwzorować tego jak ten CRT gdzie nieważne czy to nocą czy w dzień zawsze jest ok. Teraz nie wiem czy kwestia monitora, i np modele wyższe podadzą więcej szczegółów/cieni przy ciemnych obrazach, czy tej technologii. Zastanawiam się czy ktoś w ogóle porównywał pod tym względem LCD vs CRT. Może ludzie się przyzwyczaili do LCD i wydaje im się że jest ok a nie wiedzą jaki to CRT w pewnych trudnych przypadkach jest dobry.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: S2233 vs S2243 vs SX2262

15 lutego 2012, 01:11 - śr

CRT ma znacznie wyższy punkt czerni, chyba, że jest uszkodzony. ;)

Może ma Pan coś nakręcone w ustawieniach na karcie? W dzień czerń na każdym LCD ma być jak smoła w bezksiężycową noc. Wieczorem przy jednej słabej lampce będzie gorzej, ale nie tak jak Pan opisuje.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Misiakos
Posty: 35
Rejestracja: 06 grudnia 2011, 17:51 - wt

Re: S2233 vs S2243 vs SX2262

15 lutego 2012, 03:24 - śr

Tom01 pisze:CRT ma znacznie wyższy punkt czerni, chyba, że jest uszkodzony. ;)
No porównując tło czarne CRT jest ewidentnie ciemniejszy

Wróć do „Dobór monitora, akcesoria, ustawienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Ostatnio na forum...

Informacje

Jest 2 użytkowników online :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68405
Liczba tematów: 4130
Liczba użytkowników: 3945
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Goldberg
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu