AIO - Dell Inspiron 5400 i matryca WVA

Monitory uniwersalne w dowolnie szerokim ujęciu oraz do zastosowań domowych.
szy
Posty: 1
Rejestracja: 08 lutego 2021, 12:46 - pn

AIO - Dell Inspiron 5400 i matryca WVA

11 lutego 2021, 13:30 - czw

Cześć!

Pierwszy raz u Was - kłaniam się nisko.

Na dzień dobry proszę o wybaczenie ;) - pytam niestety o sprzęt amatorski, o którym wiem, że mało kogo z Was zachwyca, a jednak z pewnych względów czasem będze musiał posłużyć mi do obróbki zdjęć.

Otóż - jestem po zakupie sprzętu z tytułu z matrycą WVA (czyli podobno dellowym IPS-em) (tu szczegóły, które raczej nie mają znaczenia) i... już raz zdążyłem wymienić sprzęt. Niestety, drugi monitor też nie jest idealny, choć lepszy od pierwszego i teraz zastanawiam się nad kolejną wymianą. Obydwa ekrany różnią się nieznacznie temperaturą, która zmienia się od lewej do prawej. Widoczne jest to jedynie przy dużych białych powierzchniach. Przy obróbce zdjęć - raczej trudne do wyłapania. Podejrzewam, że gdyby nie minimalna świadomość na temat możliwych wad monitora i celowej analizy po zakupie, nie dostrzegłbym tego.

Pytanie do Was mam takie - czy ekrany tej klasy mogą być idealne ("idealne"), czy z mniejszą lub większą wadą trzeba nauczyć się żyć na tym poziomie? Czy powinienem wymieniać sprzęt po raz trzeci?

Naturalnie nie oczekuję jednoznacznej odpowiedzi, bo wiem, że to loteria i oczywiście mogę otrzymac egzemplarz jeszcze gorszy. Ale gdybyście mogli choć pomóc zrozumieć panujące tendencje sprzętowe? :)

Dzięki&pozdro

Szy.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: AIO - Dell Inspiron 5400 i matryca WVA

11 lutego 2021, 14:55 - czw

Zależy od wymagań, ale istnieją montory, na tyle doskonale korygowane, że trzeba wysiłku, aby dostrzec jakiekolwiek nierówności.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Zastosowania amatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], NocnyJastrzab
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68313
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu