Alternatywa do Eizo EV2760

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
Awatar użytkownika
Janux
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwietnia 2021, 20:15 - ndz

Alternatywa do Eizo EV2760

11 kwietnia 2021, 20:53 - ndz

Witajcie!

Na poczatek chcialbym powiedziec, ze MVA to fantastyczne forum i istna kopalnia wiedzy. Swego czasu myslalem, ze wiem conieco na temat monitorow ale udowodniliscie mi, ze tak nie jest. :D

Czytam od pewnego czasu rozne posty tutaj jak i na innych stronach w celu znalezienia monitora ktory oszczedzi moje oczy i bedzie najlepsza odpowiedzia na to jak go uzytkuje. Doszedlem do wniosku, ze Eizo EV2760 to pewnie dosc dobry wybor, ale chce to z Wami sprawdzic. :)

Z monitora korzystam kazdego dnia, czesto po 10 godzin. OK 70% tego co robie to czytanie i edytowanie tekstu - strony internetowe, PowerPoint, Word, itp. OK 15% to granie w rozne gry - bardzo dynamiczne 3D jak i 'spokojniejsze' 2D. Pozostale 15% to edycja fotek w Lightroomie, Gimpie oraz programowanie/SSH/Unix/itd.

Dowiedziawszy sie o jakosci Eizo, czytajac ich blog nt. redukcji zmeczenia oczu, itd. doszedlem do tego, ze EV2760 spelni sie biorac pod uwage to jak go bede uzywac. Jednakze, marzy mi sie monitor z odswiezaniem rzedu 144Hz. Wsparcie FreeSync czy G-Sync tez moze byc choc to naprawde drugorzedne. Glebia kolorow jest wazna na tyle, zeby nie razila w oczy - nie jestem profesjonalnym fotografem czy grafikiem. Nizsza cena bylaby mile widziana, ale tak naprawde jestem przygotowany wydac tyle ile trzeba aby oszczedzic wzrok - obciazenie genetyczne nie pomaga!

Przy cenie ok 3-4kzl moge kupic sprzet Eizo ale widze i inne ciekawe monitory. Chociazby Asus PG279QE czy MSI Optix. Jednakze ciezko mi odpowiednio doglebnie przeanalizowac parametry, bedac laikiem, aby zrozumiec w jakim stopniu wplynie na wzrok. Aby bylo to klarowne: wiem, ze zaden monitor nie jest dobry dla oczu, ze potrzebne sa przerwy, nawilzenie oczu, itp. Staram sie jedynie zminimalizowac jego wplyw...

Tutaj moze warto wspomniec o planach ktore mam - przy najblizszej przeprowadzce, chce stworzyc dosc zaawansowane biuro domowe, gdzie planuje miec dwa stanowiska pracy z czego moje najpewniej bedzie miec 3-4 ekrany. Na 2-3 z tych ekranow planuje wyswietlac ceny akcji, wiadomosci rynkowe, itd. - generalnie jak widzieliscie kiedys stanowisko tradera na Wall Street to cos podobnego. :) Stad, jezeli uda mi sie kupic tanszy, dobry monitor to zaoszczedze 4-6x biorac pod uwage dwa stanowiska pracy. To juz jakies znaczenie ma.

Chetnie przeczytam cokolwiek wskazecie ale bylbym wdzieczny gdybyscie mogli zasugerowac mi konkretne modele. Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi! :)

Janusz
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Alternatywa do Eizo EV2760

11 kwietnia 2021, 21:57 - ndz

1. Przy spędzaniu wielu godzin przed ekranem, nie ma monitorów "za dobrych" a wybieranie dziadostwa w stylu Asus czy MSI to najgorsze co można zrobić.
2. Na stanowiska wielomonitorowe powinny być takie same monitory. Inaczej będzie szachownica, każdy inny.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Janux
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwietnia 2021, 20:15 - ndz

Re: Alternatywa do Eizo EV2760

12 kwietnia 2021, 20:16 - pn

OK, dzięki - widziałem chyba Twoja listę polecanych modeli. Czy zatem modele NECa tam wymienione uważasz za dostatecznie dobre alternatywy Eizo?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Alternatywa do Eizo EV2760

12 kwietnia 2021, 21:54 - pn

Nawet bardzo dobre. Porównywalne jakościowo, czasem lepsze i tańsze.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], bartek84, Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu