Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

Monitory uniwersalne w dowolnie szerokim ujęciu oraz do zastosowań domowych.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

22 grudnia 2021, 14:54 - śr

Zresztą nie tylko DELL daje papiery których ludzie nie rozumieją i wyciągają fałszywe wnioski. Mam całą gromadę skanowanych "fabrycznych certyfikatów", na których są zmierzone zupełnie inne błędy i przebiegi krzywych półtonalnych niż bez problemu osiąga się w czasie kalibacji.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
czuk01
Posty: 62
Rejestracja: 20 grudnia 2021, 18:22 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

22 grudnia 2021, 15:02 - śr

Tom01 pisze:
22 grudnia 2021, 14:54 - śr
Zresztą nie tylko DELL daje papiery których ludzie nie rozumieją i wyciągają fałszywe wnioski. Mam całą gromadę skanowanych "fabrycznych certyfikatów", na których są zmierzone zupełnie inne błędy i przebiegi krzywych półtonalnych niż bez problemu osiąga się w czasie kalibacji.
Przecież jest Pan inteligentny,czy to eizo jest tego warte.
Nok
Posty: 89
Rejestracja: 09 sierpnia 2018, 16:39 - czw

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

22 grudnia 2021, 15:18 - śr

Tom01 pisze:
22 grudnia 2021, 14:44 - śr
Myślę, że powinniśmy porozmawiać za jakiś czas, kiedy pojawi się +2 dioptrie z tendencją do zwiększania. Wówczas dobre monitory nie będą się już wydawały takie bezsensowne i drogie. Klasyka. Ja już to przerabiałem, zarówno na własnej skórze jak i niezliczonych użytkowników. Każdy "mądry" na swoim etapie. :)
Argument ucieczka. Co konkretnie Pan sugeruje? Każdy monitor niebędący Eizo lub Nec powoduje wadę wzroku?
Ostatnio zmieniony 22 grudnia 2021, 15:26 - śr przez Nok, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

22 grudnia 2021, 15:25 - śr

max pisze:
22 grudnia 2021, 14:33 - śr
Tom01 pisze: Kłamstwo powtórzone tysiąc razy, staje się prawdą. - dr Joseph Goebbels
O tym, że nie istnieje kalibracja fabryczna mówi tylko Pan, tylko na tym forum. Wszyscy pozostali forumowicze z dużym doświadczeniem oraz producenci mówią coś odmiennego.
Tom01 pisze: Czasem już sił brakuje, aby walczyć z mitem "fabrycznej kalibracji".
Jest Pan kompletnie sam w tej narracji i tak, powtórzył Pan na forum, że nie istnieje fabryczna kalibracja już 1000x, ale to nic nie zmieniło, bo nie może, skoro prawda jest inna.
Tom01 pisze:Dlaczego wersja COLOR ma być mniejsza, mniej ostra? Jaki jest problem wybierać taką samą / podobną wielkość i gęstość pikseli.
Problem jest wyłącznie w cenie takiego rozwiązania. Jeśli chcemy dopisek C*L*R i wysoką rozdzielczość/ostrość jednocześnie, wychodzi to po prostu drogo.

Jeśli mamy ograniczony budżet, a zawsze mamy, trzeba po prostu rozważyć, co jest bardziej potrzebne: 0,1-0,2dE i niska rozdzielczość, czy 2-3dE i wysoka rozdzielczość.
W zastosowaniach foto wybieramy pierwsze rozwiązanie, w pozostałych przypadkach drugie.
Krótko i zwięźle.

O precyzji kalibracji oraz realnych potrzebach w konkretnych zastosowaniach już pisałem wyżej. O regulacji Brightness również. Nie będę się powtarzał.
Ledwo wróciłeś i już od razu mącisz! To nie jest wymysł Tomasza.. Papierek "factory calibration" nie potwierdza "kalibracji" tylko wykonanie pomiaru kontrolnego na zgodność punktu bieli i gammy 2.2 (zazwyczaj). W większości przypadków dotyczy to monitorów indywidualnie mierzonych w fabryce (np. EIZO CG, NEC PA, NEC EA271U) , gdzie liniowość jest już bardzo dobra, a charakterystyka TRC jest zapisana w pamięci monitora. Oczywiście coraz częściej takie zabiegi zaczęło stosować BenQ, Dell czy Asus, ale bardziej jako element marketingowy.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
michalk
Posty: 71
Rejestracja: 09 września 2020, 18:23 - śr

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

22 grudnia 2021, 18:54 - śr

Tom01 prawda jest taka, że jak Pan przed laikiem błyśnie wiedzą, rzuci parę haseł, pokaże wykresy, to jest Pan mu w stanie wcisnąć prawie wszystko i będzie wierzył, że dokonał super zakupu. Według mnie proponowanie wersji COLOR osobom, które nie potrzebują referencyjnego monitora graniczy z absurdem. Straszy Pan dioptriami, ale nie wiem na podstawie czego, ma Pan jakieś badania jak liniowość monitora wpływa na pogorszenie wzroku?
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

22 grudnia 2021, 20:53 - śr

NocnyJastrzab pisze:
22 grudnia 2021, 15:25 - śr
Ledwo wróciłeś i już od razu mącisz!
No tak, przepraszam, że wyraziłem swoją opinię.

Ale mam nadzieję, że komuś pomogłem lub poszerzyłem jego spojrzenie, bo do tego służą fora, choć z punktu widzenia niektórych ujawniam niewygodne informacje.

PS. Na ergonomię ma znaczenie głównie regulacja Brightness stosownie do jasności otoczenia, aby zmniejszyć kontrast między ekranem a otoczeniem, rozmiar i ostrość obrazu (rozdzielczość).
Ekran powinien jako tako spełniać standard sRGB, co ostatnimi czasy już nie stanowi problemu w monitorach biurowych średniej klasy. Idealna precyzja kalibracji nie jest zupełnie potrzebna do programowania i w żadnym stopniu nie wpływa na wzrok. Tylko regulacja jasności bieli (Brightness) i oświetlenia otoczenia. To 99% sukcesu. Za ten 1% idealnej precyzji moim zdaniem nie warto dopłacać 100% ceny, do zastosowań okołobiurowych.

Sprawdziłem to wiele lat używając na przemian referencyjnego monitora graficznego NEC PA272W oraz dobrej klasy biurowego DELL U2719D.

Jaa jestem tym PA272W po tylu latach naprawdę nadal zafascynowany, znam jego budowę i możliwości, zastosowane rozwiązania konstrukcyjne oraz stopień zaawansowania. To niepowtarzalny już dzisiaj monitor graficzny na podświetleniu GB-r LED, nie zaś zwykły biurowy i skalibrowany monitor.

Używam monitorów do projektowania dość poważnych rzeczy, codziennie, przez wiele godzin.

I co? I to nie ma znaczenia dla ergonomii pracy, czy pracuję na DELL U2719D czy NEC PA272W mimo, że ten drugi jest obiektywnie lepszy, bo jest zaawansowanym monitorem graficznym o chirurgicznej precyzji wyświetlania, pełnym 3D LUT (dającym możliwość sprzętowego kształtowania objętości przestrzeni barwnej), regulowanej barwie podświetlenia GB-r LED, zaawansowanej korekcji równomierności bieli DUC/DUE/ColorComp, świetnej podstawce i wiele wiele innych.

Cała tajemnica ergonomii w tym przypadku, to jasne, dzienne, rozproszone oświetlenie, pod kątem 90 stopni do monitora, aby nie powodowało odbić od ekranu, i regulacja Brightness, stosowanie do zmieniających się warunków.

Tyle naprawdę wystarczy. Liczy się prosta regulacja jednym parametrem w oparciu o wiedzę i doświadczenie, a nie wydane tysiące złotych.

Jeżeli jednak ktoś chce naprawdę wysokiej klasy monitor do programowania, to niech sobie kupi NECa PA271Q, PA311D lub ich następców. Ale z ergonomicznego i finansowego punktu widzenia nie ma to żadnego sensu.

Pamiętać też należy, że w takim skalibrowanym DELLu U (czy dowolnym innym skalibrowanym fabrycznie do sRGB, z precyzją 2-5dE), nie wolno niczego ruszać, niczego nie regulować poza Brightness!!!
NICZEGO!!!
Bo popsujemy i dostaniemy błąd 30dE, jak dostał Tom01.
Ostatnio zmieniony 22 grudnia 2021, 21:52 - śr przez max, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

22 grudnia 2021, 21:51 - śr

Nok pisze:
22 grudnia 2021, 15:18 - śr
Co konkretnie Pan sugeruje? Każdy monitor niebędący Eizo lub Nec powoduje wadę wzroku?

Każdy monitor kiepskiej jakości. Niezależnie od marki, acz jest powszechnie wiadomo, że ani EIZO, ani NEC nie ma w ofercie badziewia, więc te akurat wybory są zawsze bezpieczne.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

22 grudnia 2021, 22:01 - śr

michalk pisze:
22 grudnia 2021, 18:54 - śr
Tom01 prawda jest taka, że jak Pan przed laikiem błyśnie wiedzą, rzuci parę haseł, pokaże wykresy, to jest Pan mu w stanie wcisnąć prawie wszystko i będzie wierzył, że dokonał super zakupu. Według mnie proponowanie wersji COLOR osobom, które nie potrzebują referencyjnego monitora graniczy z absurdem. Straszy Pan dioptriami, ale nie wiem na podstawie czego, ma Pan jakieś badania jak liniowość monitora wpływa na pogorszenie wzroku?

Nie muszę. To co podaję jest dość prosto weryfikowalne. COLOR to nie jest żadne referencja, tylko porządnie przygotowany sprzęt do pracy. Również gapienia się na tekst. Pewnie nie da Pan wiary, ale większość użytkowników nie potrafi ustawić nawet jaskrawości ekranu. Nawet jak poda się łopatologiczną metodę, potrafią się rąbnąć kilka razy. Nie 10 czy 50% ale KILKA RAZY.

Liniowość nie ma decydującego wpływu na kondycję wzroku, ale już regulacje tak.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

22 grudnia 2021, 22:05 - śr

max pisze:
22 grudnia 2021, 20:53 - śr
Pamiętać też należy, że w takim skalibrowanym DELLu U (czy dowolnym innym skalibrowanym fabrycznie do sRGB, z precyzją 2-5dE), nie wolno niczego ruszać, niczego nie regulować poza Brightness!!!
NICZEGO!!!
Bo popsujemy i dostaniemy błąd 30dE, jak dostał Tom01.

Oczywiście testu Panie zrobił i nie zrobi. A szkoda, bo może wyszedłby Pan z zaklętego kręgu matactw reklamowych.

Może inaczej. Może skusi się Pan na zakład. Proszę zmierzyć koordynaty CIE xy punktu bieli fabrycznie ustawionego swojego DELL-a. Jesli ma 2-5dE względem ekwiwalentu 6500K, wysyłam Panu foliopak Żywca. Jeśli nie, Pan mi. Jeśli się Pan natomiast nie zgodzi, w najbliższym czasie skombinuję ten model, albo inny, z "fabrycznym" papierem i pokażę na żywym organizmie ile w tym prawdy. Mam znacznie lepsze monitory na podorędziu i one też rozbiegają się w widoczny sposób między "fabryczną kalibracją" a prawdziwą kalibracją do TYCH SAMYCH parametrów.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

22 grudnia 2021, 22:35 - śr

Ktoś tu wspominał, ze COLOR to marketingowa ściema. Akurat się pojawił post jednego z użytkowników:

viewtopic.php?p=65907#p65907
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 77
Rejestracja: 13 września 2018, 12:03 - czw

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

23 grudnia 2021, 00:18 - czw

@czuk01, niemerytoryczne posty wyleciały i ostrzeżenie.
Administracja forum mva.pl
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 77
Rejestracja: 13 września 2018, 12:03 - czw

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

23 grudnia 2021, 00:30 - czw

@czuk01, po drugim ostrzeżeniu będzie ban. Nie pozwolę na takie odzywki na forum.
Administracja forum mva.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

23 grudnia 2021, 09:21 - czw

Tom01 pisze:
22 grudnia 2021, 22:35 - śr
Ktoś tu wspominał, że ...
... kalibracja fabryczna ...
Tom01 pisze:
22 grudnia 2021, 22:35 - śr
... to marketingowa ściema. Akurat się pojawił post jednego z użytkowników:
Czornyj pisze:
23 grudnia 2021, 02:13 - czw
i1Profiler domyślnie nie ma dobrej kalibracji spektralnej pod iMaca dla i1Display Pro, dlatego efekty kalibracji iMaców sà kiepawe. Da się to obejść przy odrobinie elementarnej wiedzy, tylko nie ma po co bo iMaczki są dobrze skalibrowane fabrycznie.

W SpectraView II też nie ma rewelacji, ale w przypadku PA271 nie ma to znaczenia bo ten wyświetlacz jest fabrycznie skalibrowany perfekcyjnie i dzięki autokalibracji nie ulega rozkalibrowaniu. Najlepiej więc nie dotykać go amatorskimi zabawkami i ustawić Multiprofilerem bazując na kalibracji fabrycznej by uzyskać referencyjną dokładność.
viewtopic.php?t=4602#p65928
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

23 grudnia 2021, 09:32 - czw

Istnieją monitory, które mają niemal doskonale wyskalowane regulatory. Ich kalibracja jest wówczas dużo prostsza i sprowadza się np do ustawienia 6500K w menu / programie zarządzającym i tyle jest. Wciąż nie znaczy to jednak, że dostarczony sprzęt jest "skalibrowany". Do każdego zastosowania, trzeba go sobie skalibrować samemu. Ew zlecić komuś, kto ma pojęcie. Monitor sam nie rozpozna, że u jednego użytkownika pracuje w foto a u innego w prepress a przecież kalibracja jest konieczna inna.

Ale to tylko dygresja, zasadniczo w kontekście "fabrycznej kalibracji" DELL-i i nie tylko, pisałem o kompletnie innym zjawisku. Coś Pan twierdził o rzetelności a za chwilę posunie się do kopiowania z innych postów pojedynczych słów, aby "udowodnić" z góry założoną teorię. :)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

23 grudnia 2021, 10:48 - czw

max pisze:
23 grudnia 2021, 09:21 - czw
Tom01 pisze:
22 grudnia 2021, 22:35 - śr
Ktoś tu wspominał, że ...
... kalibracja fabryczna ...
Tom01 pisze:
22 grudnia 2021, 22:35 - śr
... to marketingowa ściema. Akurat się pojawił post jednego z użytkowników:
Czornyj pisze:
23 grudnia 2021, 02:13 - czw
i1Profiler domyślnie nie ma dobrej kalibracji spektralnej pod iMaca dla i1Display Pro, dlatego efekty kalibracji iMaców sà kiepawe. Da się to obejść przy odrobinie elementarnej wiedzy, tylko nie ma po co bo iMaczki są dobrze skalibrowane fabrycznie.

W SpectraView II też nie ma rewelacji, ale w przypadku PA271 nie ma to znaczenia bo ten wyświetlacz jest fabrycznie skalibrowany perfekcyjnie i dzięki autokalibracji nie ulega rozkalibrowaniu. Najlepiej więc nie dotykać go amatorskimi zabawkami i ustawić Multiprofilerem bazując na kalibracji fabrycznej by uzyskać referencyjną dokładność.
viewtopic.php?t=4602#p65928
Tak, też się ubawiłem setnie :D Dla osoby mającej elementarne pojęcie o mniemaniu to forum jest memem :lol:
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

23 grudnia 2021, 10:57 - czw

Osoba mająca elementarne "pojęcie o mniemaniu", po zaobserwowaniu kompletnie innych danych z papieru "fabrycznej kalibracji" z rzeczywistymi pomiarami, przekraczającymi czasem kilkukrotnie niepewność pomiaru, uruchomi elementarne wnioskowanie. No, chyba, że nie....
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

23 grudnia 2021, 11:24 - czw

Czornyj pisze:
23 grudnia 2021, 10:48 - czw
Dla osoby mającej elementarne pojęcie o mniemaniu ...
Och, dziękuję za komplement. Tez mi się nastrój od razu poprawił. :)
Mac74
Posty: 5
Rejestracja: 27 listopada 2021, 20:20 - sob

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

28 grudnia 2021, 16:47 - wt

Widzę, że popełniłem na początku błąd, nie precyzując dokładnie warunków brzegowych, więc już na koniec podsumowując:

Pracuję jako programista BackEnd (Java), głównie w edytorach tekstowych, głównym IDE jest IntelliJ IDEA

Nie potrzebuję monitora do pracy z grafiką, obróbką zdjęć, filmów, gier, itd.
Bardzo ważne dla mnie, aby monitor był ergonomiczny i aby praca zawodowa (8-10 h) nie powodowała problemów ze wzrokiem i była możliwie komfortowa

Określiłem budżet - 3000 brutto na monitor.

Pracuję aktualnie na starym laptopie Lenovo (1600 x 900).
Za chwilę dostanę po długim oczekiwaniu zakupiony ponad 2,5 miesiące temu laptop Dell Precision 7560 (1920 x 1080 z kartą grafiki NVIDIA RTX A2000)

Dziękuję Wszystkim za opinie, wyeliminowałem wcześniej rozważaną opcję 1 monitor 34 " Ultrawide., wszyscy polecacie pracę z 2 monitorami 27 "

Muszę z powodów przejścia na ryczałt od 2022 roku kupić teraz monitor (czasu zostało mi niewiele), a nie jestem jeszcze do końca przekonany do opcji kupna od razu 2 monitorów bez spróbowania jak będzie mi się pracowało z monitorem UHD

Monitor wybrałem na podstawie kilku Waszych poleceń (o jakie prosiłem) NEC EA271U (27 ", 4K UHD do 3840 x 2160 pikseli)

Ostatnie pytania:

Czy ktoś z Was pracował / programował w określonym przez mnie środowisku i nie miał problemu z tym trybem pracy (czytałem o problemach skalowalności, której teraz nie używam)?
Czy ten nowy laptop laptop Dell Precision 7560 (1920 x 1080 z kartą grafiki NVIDIA RTX A2000) będzie poprawnie współpracował z monitorem UHD?
czuk01
Posty: 62
Rejestracja: 20 grudnia 2021, 18:22 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

28 grudnia 2021, 16:55 - wt

Mac74 pisze:
28 grudnia 2021, 16:47 - wt



Czy ten nowy laptop laptop Dell Precision 7560 (1920 x 1080 z kartą grafiki NVIDIA RTX A2000) będzie poprawnie współpracował z monitorem UHD?

A jakie laptop ma wyjścia na sygnale,jeżeli Usb-c,powinien,może Pan dopisać?
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

28 grudnia 2021, 17:01 - wt

Mac74 pisze:
28 grudnia 2021, 16:47 - wt

Czy ktoś z Was pracował / programował w określonym przez mnie środowisku i nie miał problemu z tym trybem pracy (czytałem o problemach skalowalności, której teraz nie używam)?
Czy ten nowy laptop laptop Dell Precision 7560 (1920 x 1080 z kartą grafiki NVIDIA RTX A2000) będzie poprawnie współpracował z monitorem UHD?
Akurat za obraz na zewnętrznym monitorze odpowiada integra. Tam jest USB Typu-C (z Thunderbolt™ 4), więc z UHD nie będzie problemu. Tylko trzeba użyć odpowiedniego kabla.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video

Wróć do „Zastosowania amatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu