Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

Monitory uniwersalne w dowolnie szerokim ujęciu oraz do zastosowań domowych.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3878
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

19 grudnia 2021, 17:22 - ndz

Mac74 pisze:
18 grudnia 2021, 16:20 - sob
a ja potrzebuję kupić w tym roku na firmę aby zrobić jeszcze odpis (w przyszłym ryczałt na samozatrudnieniu).

Ps. I na koniec ktoś tu zawodowo się zajmuje sprzedażą monitorów i miałby jakiś upust na tego polecanego NEC'a? (lub 2 jeśli się zdecyduję)?
Muszę Cię zmartwić, bo nie kupisz tego monitora w tym roku. Miały być zaraz po świętach, ale jest poślizg i nie dojadą. Dopiero 1 połowa stycznia.
Ale możesz spróbować odezwać się w sprawie ceny ;)
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

19 grudnia 2021, 23:30 - ndz

Czornyj pisze:
17 grudnia 2021, 15:30 - pt
Wypróbuj siedzenie aktywne/dynamiczne, fizjo polecają je jako lepsze od stania - można na fancy piłkach, specjalnych stołkach itp. ja po prostu siedzę na krawędzi zwykłego stołka bez oparcia, w rozkroku, przenosząc część ciężaru na stopy i pilnując prostej pozycji. W moim przypadku sprawdza się świetnie, zero bólu i zmęczenia mimo wielogodzinnej pracy.
Przychylam się do propozycji. Z opinii mądrych, z którymi się konsultowałem, nie ma jednej dobrej pozycji do pracy przy komputerze.

Pozycja dobra, to pozycja zmienna. Może być raz stojąca, raz siedząca, powiedzmy 20min/40min na 1h.

Co do zaś pozycji siedzącej, gdy nie ma się do dyspozycji biurka z regulowaną wysokością, również potwierdzam, że pozycja siedząca na krawędzi, bez oparcia, z wymuszoną prostą pozycją jest optymalna dla kręgosłupa. Wzmacnia mięśnie "gorsetu kręgosłupa".
Od czasu do czasu można też użyć dużej piłki, ale nie bez przerwy.
Do takiego siedzenia bez oparcia trzeba się przyzwyczaić i trwa to co najmniej 2 tygodnie.
Mac74 pisze:
18 grudnia 2021, 16:20 - sob
co polecacie - jakie biurko do pracy stojącej? na rynku jest masa tego, a ja również chciałbym zrobić ostatni zakup na firmę w tym roku, korzystając z odliczeń.

Nie wiem na co zwrócić uwagę przy kupnie takiego biurka elektrycznego (są rzeczy istotne i marketingowe mało istotne rzeczy jak możliwość ładowania usb, itd)
Istotna jest stabilność nóg. W tym celu pofatygowałem się kiedyś do IKEI i sprawdziłem wszystko co było.
Mam IKEA Idasen i mogę polecić. Jest zaskakująco stabilne. Sam blat to trochę tandeta, płyta pilśniowa od góry i od dołu z plastrem miodu w środku, ale nie rozpada się w rękach.
Natomiast mechanizm podnoszący firmy LINAK, wyprodukowany został w Danii. Nie jest może szczególnie piękny, ale stabilny.
Mam jakieś pół roku i mogę z czystym sumieniem polecić za tą cenę. Mechanizm działa, a blat się nie rozpadł. Z tym, że chyba teraz ciężko je dostać.
A ha, od razu kupiłem taką czarną nakładkę (z blachy), żeby chronić blat.

Zaś co do monitora to szczerze polecam DELLe z serii U. Pracuję na DELL U2719D i uważam, że wiele nie odstaje jakością wyświetlania od znacznie droższego, znacznie bardziej zaawansowanego i obiektywnie lepszego NEC PA272W. Mam i używam obu, NECa od 8 lat, DELLa ponad rok albo dwa.
U2719D jest na matrycy PLS Samsunga, gamut naturalny ok. 100% sRGB, dobra równomierność, dobry zakres regulacji jaskrawości (mocy podświetlenia), dobra do celów biurowych kalibracja fabryczna, dobra liniowość i dynamika obrazu, nie ma wycieków na czerni. Kosztuje mniej niż 1/3 tego co NEC PA272W.

DELLe z serii U koniecznie z podświetleniem normalnogamutowym sRGB, nie szerokogamutowe. Są znakomite w relacji ceny do jakości.
PS. Tak, tak, wiem, na tym forum DELLe nie są polecane i mieszane z błotem jako "wyparalki oczu" ale to czyste brednie.
Ich wada polega na tym, że są tanie i bardzo dobre, więc nie da się na nich za dużo zarobić przy sprzedaży.

Jeśli Twoje oprogramowanie obsługuje dobrze skalowanie interfejsu to bym wybrał rozdzielczość UHD/4K. Jeśli programy są nieskalowalne to 2560x1440. Za każdym razem 27" i najlepiej również na matrycy Samsunga (to trzeba sprawdzić indywidualnie dla każdego modelu osobno).

No i oczywiście brałbym 2 takie, zamiast jednego ultrapanoramicznego 34", pod warunkiem, że masz duże biurko.
czuk01
Posty: 62
Rejestracja: 20 grudnia 2021, 18:22 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

20 grudnia 2021, 18:31 - pn

[
PS. Tak, tak, wiem, na tym forum DELLe nie są polecane i mieszane z błotem jako "wyparalki oczu" ale to czyste brednie.
Ich wada polega na tym, że są tanie i bardzo dobre, więc nie da się na nich za dużo zarobić przy sprzedaży.

Jeśli Twoje oprogramowanie obsługuje dobrze skalowanie interfejsu to bym wybrał rozdzielczość UHD/4K. Jeśli programy są nieskalowalne to 2560x1440. Za każdym razem 27" i najlepiej również na matrycy Samsunga (to trzeba sprawdzić indywidualnie dla każdego modelu osobno).

Max Dell U 27 4k kosztuje ponad 3 tysiące nie lepszy Nec EA271u,może trochę brzydsiejszy z wyglądu ,w parametrach,prawie to samo,ale zgadzam się z twoją opinia dużo rzeczy nie zasługuje na przereklamowanie.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

21 grudnia 2021, 00:28 - wt

max pisze:
19 grudnia 2021, 23:30 - ndz
U2719D jest na matrycy PLS Samsunga

Niekoniecznie. Na początek, warto wiedzieć, że DELL w ogóle nie produkuje monitorów. Niektóre modele są wytwarzane nawet przez czterech różnych wytwórców, sygnowane dla DELL i różnią się budową oraz parametrami. W przypadku U2719D, są minimum dwa różne monitory tak oznaczone. Jeden to, oryginalnie w/g producenta, model 210ARBR, drugi 210ARCV. Produkowane są różne chińskie firmy o przez niemożliwych do zapamiętania nazwach. Specjalizują się w tym, że robią i etykietują swoje produkty dla różnych dużych odbiorców, np DELL-a. Wiele firm tak robi. Może, jak odnajdę starsze certyfikaty CE, podam kto konkretnie w tym przypadku, bo na takim dokumencie kiedyś musiał być wykazany applicant, czyli prawdziwy producent i trade name, a nie tylko firma podająca się za producenta, a tak naprawdę firma handlowa, jak teraz. Np niektóre projektory dla Acera tak naprawdę produkuje Qisda Corporation. To tylko jeden z wielu przykładów.

No i co do paneli: Monitor 210ARBR jest oparty o panel W270HIAP1 firmy Wistron, a 210ARCV ma Samsunga LTM270DL11. Przy czym nie ma żadnej gwarancji, że nie trafi się na jeszcze inną postać.

Powyższe jest jednym z powodów, dlaczego monitory DELL nie są na tym forum polecane. Po prostu, nie wiadomo o czym mowa.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
czuk01
Posty: 62
Rejestracja: 20 grudnia 2021, 18:22 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

21 grudnia 2021, 04:35 - wt

Tom01 pisze:
21 grudnia 2021, 00:28 - wt
max pisze:
19 grudnia 2021, 23:30 - ndz
U2719D jest na matrycy PLS Samsunga


Powyższe jest jednym z powodów, dlaczego monitory DELL nie są na tym forum polecane. Po prostu, nie wiadomo o czym mowa.
Dell robi całkiem przyzwoite monitory jak U2720Q i inne też i dobre i ładne,nie jak brzydkie Nec i Eizo ,komputery z resztą też,obojętnie jak byś to nie nazwał.
czuk01
Posty: 62
Rejestracja: 20 grudnia 2021, 18:22 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

21 grudnia 2021, 05:07 - wt

Dell robi całkiem przyzwoite monitory jak U2720Q i inne też i dobre i ładne,nie jak brzydkie Nec i Eizo


No i spasowane i o wiele lepszym podświetleniu,no i za dobrą cenę ,jakoś Eizo się to nigdy nie udawało ,chyba że z modelami za 4(cztero) cyfrową cenę
czuk01
Posty: 62
Rejestracja: 20 grudnia 2021, 18:22 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

21 grudnia 2021, 08:34 - wt

Tom01 pisze:
21 grudnia 2021, 00:28 - wt
max pisze:
19 grudnia 2021, 23:30 - ndz
U2719D jest na matrycy PLS Samsunga

. Po prostu, nie wiadomo o czym mowa.

BEDĘ obiektywny dla Pana,postram się być ,dla siebie.
czuk01
Posty: 62
Rejestracja: 20 grudnia 2021, 18:22 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

21 grudnia 2021, 08:52 - wt

[/quote]


BEDĘ obiektywny dla Pana,postram się być ,dla siebie.
[/quote]


obyś znowu nie popełnił błędu i siebie skasował,bądżobiektywny
czuk01
Posty: 62
Rejestracja: 20 grudnia 2021, 18:22 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

21 grudnia 2021, 08:57 - wt

Max,przepraszam,może coś odpowie,jego wybór.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

21 grudnia 2021, 10:05 - wt

Tom01 pisze:
21 grudnia 2021, 00:28 - wt
Po prostu, nie wiadomo o czym mowa.
Ja mówiłem o DELL U2719D na matrycy PLS Samsunga. Konkretnie.
Jeśli ma być jeszcze bardziej konkretnie, to chodzi dokładnie o tą matrycę:
https://www.panelook.com/LTM270DL11-C01 ... 28273.html
aczkolwiek nie wydaje mi się, aby dla forumowiczów tak głębokie drążenie tego tematu miało dużą wartość. No ale skoro to ma być rzekomo forum techniczne, to jest technicznie.

Pański tok rozumowania, przeprowadzony w celu dewaluacji wartości określonego, konkurencyjnego, produktu, można również zastosować w przypadku EIZO. Często i gęsto zdarzało się, że ten producent zmieniał matryce w czasie wytwarzania jednego (zdawałoby się) modelu monitora. Po prostu każdy producent wsadza to, co akurat ma na magazynie. Dotyczy to również EIZO i NECa, przy czym do celów biurowych i programowania DELL jest bardzo dobry i dużo tańszy. Ma też tą wadę, że nie da się z niego zrobić własnym sumptem wersji COLOR czy ColorTuned, w celu podwyższenia marży. I nie ma to w tym przypadku sensu (ani ekonomicznego, ani użytkowego). Kalibracja fabryczna jest w tym przypadku całkowicie wystarczająca do celów biurowych i programowania, co mogę potwierdzić porównując do referencyjnego PA272W, a poziom ergonomii i regulacji jest bardzo dobry. Jedynie do celów foto potrzeba czegoś bardziej precyzyjnego i zaawansowanego.

PS. Wiem, DELL niczego nie produkuje. Podobnie urządzenia Apple wykonuje zwykle firma Foxconn, z procesorów TSMC, ekranów BOE lub Samsunga (zależnie co wychodzi taniej), raz LCD, raz OLED, raz miniLED i co tylko. Dlatego warto pisać konkretnie o danym modelu, co jak zdaje mi się, właśnie uczyniłem.

Mogę szczerze polecić tą kupę druciarstwa o nazwie DELL U2719D, wykonaną przez chińską firmę o niemożliwej do wymówienia nazwie, gdzieś na drugim końcu świata, do celów biurowych i programowania, ponieważ zrobiła to tanio i dobrze.
czuk01
Posty: 62
Rejestracja: 20 grudnia 2021, 18:22 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

21 grudnia 2021, 10:23 - wt

Tom to doskonale wie,nikt też nie kwestionuje,że Eizo robi dobre monitory za dużą cenę,ale ,że pie...ą robotę to też każdy kto z japanis produktem z jeej wyższej japońskiej półki i niższej ,też to wie,niby manufakturą SĄ,podświetlenie w niższych modelach jest NIE DO PRZYJĘCIA
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

21 grudnia 2021, 11:33 - wt

max pisze:
21 grudnia 2021, 10:05 - wt
Pański tok rozumowania, przeprowadzony w celu dewaluacji wartości określonego, konkurencyjnego, produktu, można również zastosować w przypadku EIZO.

Nieprawda. W przypadku EIZO, taka sytuacja miała miejsce RAZ. Model S2433W miał zmienioną matrycę w trakcie cyklu życia produktu. We wszystkich innych przypadkach, zawsze wiązało się to ze zmianą oznaczenia. Choćby jedna cyferka, ale był sygnał, że coś się zmieniło. Przy DELL U2719D są na pewno co najmniej dwie matryce, symbole podałem, spokojnie znajdzie Pan potwierdzenie danych w internecie.

max pisze:
21 grudnia 2021, 10:05 - wt
Kalibracja fabryczna jest w tym przypadku całkowicie wystarczająca do celów biurowych i programowania, co mogę potwierdzić porównując do referencyjnego PA272W, a poziom ergonomii i regulacji jest bardzo dobry. Jedynie do celów foto potrzeba czegoś bardziej precyzyjnego i zaawansowanego.

W swojej praktyce zawodowej miałem styczność z ludźmi to takiej wrażliwości, że Samsung za 1200 zł był idealny a EIZO za 10 tys, dno i wodorosty. No cóż, może to dla nich i lepiej. Łatwiej w życiu, niż osobom, które nie mogą zaakceptować wad obrazu.


Zamiast U2719D do programowania znam ze 4-5 modeli lepszych o klasę, bardziej egronomicznych, równiejszych, z lepszymi regulacjami, za podobnie pieniądze. Także, nie ma za bardzo powodu aby polecić.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

21 grudnia 2021, 11:57 - wt

Tom01 pisze:
21 grudnia 2021, 11:33 - wt
Mnóstwo razy w swojej praktyce zawodowej miałem styczność z ludźmi to takiej wrażliwości, że Samsung za 1200 zł był idealny a EIZO za 10 tys, dno i wodorosty. No cóż, może to dla nich i lepiej. Łatwiej w życiu, niż osobom, które nie mogą zaakceptować wad obrazu.
Nie napisałem, że EIZO za 10tys. to dno i wodorosty.

Domyślam się, że z chęcią by Pan polecił do programowania EIZO za 10tys. Problem w tym, że straciłby Pan wówczas resztki wiarygodności.

Widzę, że nie pozostało już Panu nic innego, jako dewaluowanie wartości, oceny jakości, relacji ceny do jakości, wiedzy i doświadczeń innych forumowiczów.
No cóż, ciężko będzie, na takim poziomie jednostronności dyskusji, dalej wymieniać uwagi i doświadczenia, o co, jak mi się wydaje, właśnie chodzi.
czuk01
Posty: 62
Rejestracja: 20 grudnia 2021, 18:22 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

21 grudnia 2021, 12:03 - wt

Tom01 pisze:
21 grudnia 2021, 11:33 - wt




Zamiast U2719D do programowania znam ze 4-5 modeli lepszych o klasę, bardziej egronomicznych, równiejszych, z lepszymi regulacjami, za podobnie pieniądze. Także, nie ma za bardzo powodu aby polecić.
A kto tu coś powiedział o programowaniu podaj .
U2719D na matrycy PLS Samsunga o lepszej czerni to monitor do zastosowań ,Ogólnych?
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

21 grudnia 2021, 12:06 - wt

Tom01 pisze:
21 grudnia 2021, 11:33 - wt
Zamiast U2719D do programowania znam ze 4-5 modeli lepszych o klasę, bardziej egronomicznych, równiejszych, z lepszymi regulacjami, za podobnie pieniądze. Także, nie ma za bardzo powodu aby polecić.
Tak, wiem, NEC EA24xx w wersji COLOR, z niską rozdzelczością 1920x1200, wielką plamką i niską ostrością. Akurat do wyświetlania tekstu (programowania) to wyjątkowo marne polecenie.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

21 grudnia 2021, 12:08 - wt

max pisze:
21 grudnia 2021, 11:57 - wt
Nie napisałem, że EIZO za 10tys. to dno i wodorosty.

Taka drobna dygresja.

max pisze:
21 grudnia 2021, 11:57 - wt
Domyślam się, że z chęcią by Pan polecił do programowania EIZO za 10tys. Problem w tym, że straciłby Pan wówczas resztki wiarygodności.

Hm.... Za 10 może nie, rzeczywiście trąci to już fanatyzmem, ale EIZO w ofercie ma monitory ogólnobiurowe, czyli do nawet niższych wymagań niż programiści, z przedziału nawet do ok 7 tys zł. I są tacy, co je kupują. I nawet są zadowoleni. I nawet następny model kupują tej samej klasy. Dziwy....

max pisze:
21 grudnia 2021, 11:57 - wt
Widzę, że nie pozostało już Panu nic innego, jako dewaluowanie wartości, oceny jakości, relacji ceny do jakości, wiedzy i doświadczeń innych forumowiczów.

Pomija Pan drobny fakt, że pracuję zawodowo z obrazem i na swoim biurku miałem masę modeli monitorów, w tym również DELL-i serii U. Od 21 do 49", kilkanaście różnych. Nie wiem dlaczego pisze Pan o niewiele różniącej się jakości od PA272W, bo to bzdura jak stąd do Paryża. Najlepsze DELL-e z jakimi miałem styczność są wyraźnie gorsze od najtańszej serii NEC-a, nie mówiąc o zestawianiu z profesjonalnymi. Ma Pan prawo do swojej opinii, sprawa jasna, ale jeśli ktoś to czyta, to należy prostować, bo fakty są jednak inne. I nie mówię o właściwościach profesjonalnych, tylko na pierwszy rzut oka jest różnica w specyfice obrazu. Widoczna jak koń.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
czuk01
Posty: 62
Rejestracja: 20 grudnia 2021, 18:22 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

21 grudnia 2021, 12:15 - wt

Tom01 pisze:
21 grudnia 2021, 12:08 - wt

Pomija Pan drobny fakt, że pracuję zawodowo z obrazem i na swoim biurku miałem masę modeli monitorów, w tym również DELL-i serii U. Od 21 do 49", kilkanaście różnych. Nie wiem dlaczego pisze Pan o niewiele różniącej się jakości od PA272W, bo to bzdura jak stąd do Paryża. Najlepsze DELL-e z jakimi miałem styczność są wyraźnie gorsze od najtańszej serii NEC-a, nie mówiąc o zestawianiu z profesjonalnymi. Ma Pan prawo do swojej opinii, sprawa jasna, ale jeśli ktoś to czyta, to należy prostować, bo fakty są jednak inne. I nie mówię o właściwościach profesjonalnych, tylko na pierwszy rzut oka jest różnica w specyfice obrazu. Widoczna jak koń.
Pan pomija fakt ,że większość monitorów Pana eizo ma zj....eą równomiernorść podświetlenia i można to to udowodnić nawet na pana forum pośród pana użyszkodników i użytkowników.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

21 grudnia 2021, 12:32 - wt

czuk01 pisze:
21 grudnia 2021, 12:15 - wt
Pan pomija fakt ,że większość monitorów Pana eizo ma zj....eą równomiernorść podświetlenia i można to to udowodnić nawet na pana forum pośród pana użyszkodników i użytkowników.

Nierównomierność podświetlenia to jest cecha wrodzona techniki LCD. Nie można jej wyeliminować do zera, acz w najlepszych konstrukcjach jest niemal niewidoczna gołym okiem, nawet w bardzo niekorzystnych warunkach. Na monitorach EIZO nie występuje w większym nasileniu niż na jakichkolwiek innych, a modele klas średniej i wyższej mają ją na dużo niższym poziomie. Pisze Pan więc srogą nieprawdę, co zresztą jest zrozumiałe, bo ile monitorów EIZO, szczególnie nie z najniższych linii, widział Pan na własne oczy? Żadnego? Jeden? Wiem wiem, to trochę argument poniżej pasa, ale wiarygodność wymaga, aby wiedzieć co się mówi a nie powielać jakieś bzdury.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
czuk01
Posty: 62
Rejestracja: 20 grudnia 2021, 18:22 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

21 grudnia 2021, 12:38 - wt

Tom01 pisze:
21 grudnia 2021, 12:32 - wt

Nierównomierność podświetlenia to jest cecha wrodzona techniki LCD. Nie można jej wyeliminować do zera, acz w najlepszych konstrukcjach jest niemal niewidoczna gołym okiem, nawet w bardzo niekorzystnych warunkach. Na monitorach EIZO nie występuje w większym nasileniu niż na jakichkolwiek innych, a modele klas średniej i wyższej mają ją na dużo niższym poziomie. Pisze Pan więc srogą nieprawdę, co zresztą jest zrozumiałe, bo ile monitorów EIZO, szczególnie nie z najniższych linii, widział Pan na własne oczy? Żadnego? Jeden? Wiem wiem, to trochę argument poniżej pasa, ale wiarygodność wymaga, aby wiedzieć co się mówi a nie powielać jakieś bzdury.
Pozwoli Pan w swej ŁASKAWOŚCI ,że nie doczytam do końca,a dlaczego monitory które uważa Pan za dno i wodorost mają RÓWNIEJSZE podświetlenie matrycy niż drogie Pana eizo
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

21 grudnia 2021, 12:52 - wt

Tom01 pisze:
21 grudnia 2021, 12:08 - wt
Hm.... Za 10 może nie, rzeczywiście trąci to już fanatyzmem, ale EIZO w ofercie ma monitory ogólnobiurowe, czyli do nawet niższych wymagań niż programiści, z przedziału nawet do ok 7 tys zł. I są tacy, co je kupują. I nawet są zadowoleni. I nawet następny model kupują tej samej klasy. Dziwy....
No są, a jakże, tylko dla takich osób to forum nie jest potrzebne. Forum ma za zadanie doradzić tak, aby było dobrze i w miarę mozliwości tanio lub przynajmniej różnorodnie. EIZO za 7tys. jest dobrze, ale nie tanio. Po prostu monitorów stricte biurowych (relatywnie prostych w budowie) drożej się już kupić nie da. Uważam, że do polecania monitorów biurowych za 7tys. jakiekolwiek forum, wiedza i doświadczenie z dziedziny monitorów, jest niepotrzebne. Do tego wystarczy zwykły sprzedawca lub handlowiec.
Polecać na forum trzeba rzeczy dobre i relatywnie tanie, a na to na niniejszym forum nie ma co liczyć. To by była sztuka i wartość forum sama w sobie.
Tom01 pisze:
21 grudnia 2021, 12:08 - wt
Pomija Pan drobny fakt, że pracuję zawodowo z obrazem ...
Nie pomijam. To z jednej strony zaleta. Z drugiej wada, bo każdy sprzedawca poleca to na czym ma wysoką marżę. Nie jest to przytyk do Pana. Robi to każdy sklep tyle, że nie każdy sklep prowadzi niby obiektywne forum.

Wróć do „Zastosowania amatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], raptor88
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68371
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu