Monitor z dobrze działającym czujnikiem światła do programowania

Listy polecanych monitorów do różnych zastosowań.
foobar
Posty: 15
Rejestracja: 07 stycznia 2022, 14:08 - pt

Monitor z dobrze działającym czujnikiem światła do programowania

07 stycznia 2022, 18:40 - pt

Z tego co wyczytałem monitory z czujnikiem światła dzielą się na dwa rodzaje:

1) Czujnik on/off - poziom jasności regulowany automatycznie bez możliwości dostosowania/konfiguracji.

Przykład:
- Philips279P1 - Adam Simmons w recenzji stwierdził że nie lubi tej funkcji, gdyż nie ma wpływu na poziom jasności (zwykle poziom jest wyższy niż jego preferencje), czyli albo ma się preferencje zgodne z tym co zaprogramował producent albo funkcjonalność jest do wyłączenia

2) Czujnik z regulacją

Przykład:
- Nec EA271U - w instrukcji opisano, że ustawia się dwa poziomy jasności: 1) poziom, do którego zostanie zwiększona jasność, kiedy poziom oświetlenia otoczenia jest najwyższy (HIGH), 2) poziom, do którego zostanie zmniejszona jasność, kiedy poziom oświetlenia otoczenia jest niski (LOW). Przy ustawianiu tego poziomu, należy dopilnować, żeby pomieszczenie było jak najciemniejsze.
Na podstawie samej instrukcji wnioskuję, że wartość jasności jest zmieniana liniowo (płynnie) pomiędzy LOW i HIGH, ale nie mam pewności że nie jest to skokowo - tylko dwa ustawione poziomy. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś wypowiedział się jak jest w rzeczywistości.

- Eizo EV2785 - instrukcja wskazuje że w menu (Auto EcoView) jest tylko On/Off, ale w opisie jest:
Even when the Auto EcoView setting is “On”, the operation switch on the front of the monitor or color adjustment can be used to change the “Brightness” to suit your personal preference. Moreover, the manner in which the Auto EcoView function changes brightness also differs according to the changed value.
Czy należy rozumieć to tak, że użytkownik ma wpływ na tę automatykę, czyli może określić się jako "jasnolubny" lub "ciemnolubny"?

Problemy na jakie napotkałem czytając o czujnikach:

1) Czujnik wrażliwy na światło pochodzące z monitora (przy białym kolorze jest jaśniej, przy czarnym ciemniej):

Przykład:
- Benq PD2500Q - opinia z tego forum użytkownika gaim:
-beznadziejny czujnik światła, jest przedstawiany jako idealne ściemnianie ekranu w miarę zmniejszenia światła zewnętrznego, ale jak masz otwarte jasne aplikacje-to ekran potrafi świecić jak żarówa. -kiedy zwróciłem na to uwagę wsparciu Benq zalecono mi wyłączenie czujnika światła, co jest kuriozalne bo kupiłem monitor ze względu na czujnik światła mocno reklamowany.
2) Nieoczekiwane zmiany poziomu jasności gdy warunki otoczenia subiektywnie się nie zmieniły - "automatyczna regulacja potrafi czasami lekko "wariować" na takiej zasadzie, ze co chwilę minimalnie robi jaśniej i ciemniej"

Jest o tym na forum w wątkach:
"ev2450 - czułość czujnika światła" viewtopic.php?t=4490
"Czujnik oświetlenia" viewtopic.php?t=2832

Oto fragment "raportu z testów" monitora Eizo EV2455 z roku 2016:
Test nr 1 - czujnik jasności, wynik: FAILED

Automatyczna regulacja jasności - czyli bajer z powodu, którego głownie zakupiłem ten monitor.
Niestety ale to działa bardzo nieracjonalnie i nieprzewidywalnie.
Monitor nie odróżnia ciemności od półmroku. Na takim przygaszonym świetle obraz jest zbyt ciemny.
Niestety w oświetlonym pokoju monitor ustawił jasność na 95!! nie pracowało się komfortowo, czuć było ze "daje" po oczach.

1. Przykład złego działania: ustawiam na EcoView próg Maximum Brightness na 90, monitor ma ustawioną jasność na 95 i nie spada do 90, zgodnie z instrukcją monitor powinien nie przekraczać maksymalnie ustawionej wartości.

2. Przykład: monitor miał ustawioną minimalną jasność na 5. Wejście w ręczne ustawienie jasności i próba jej zwiększenia nie dawała efektu, monitor nie reagował na próby zwiększenia. W pokoju nie było ciemno, przygaszone światło było. Obraz był wyświetlany po prostu za ciemny i chciałem podjaśnic, nie dało się. Dopiero wyłączenie i włączenie monitora pomogło. Na forum znalazłem, że ten sam problem miała inna osoba.

Pytania:
1) Czy jest tu ktoś kto z zadowoleniem używa czujnika i jeśli tak, to na jakim sprzęcie?
2) Czy w tej kwestii lepiej działa NEC (seria EA) czy Eizo (seria EV) i czy znane są jakieś znaczące różnice pomiędzy modelami/egzemplarzami?

Z góry dziękuję za wszelkie wypowiedzi w temacie ;)
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor z dobrze działającym czujnikiem światła do programowania

07 stycznia 2022, 19:26 - pt

Ja nie lubię czujnika w NECach. Można konfigurować jego czułość, ale jest to dość problematyczne i nigdy nie miałem na tyle dużo cierpliwości, żeby dobrze wysterować jego czułość i reakcje, na tyle, żebym był zadowolony z działania.

Czujnik w Macbooku Air działa za to bezproblemowo, bez żadnej konfiguracji, czyli da się.

PS. Poprawne ustawienie jasności bieli (Brightness) względem jasności otoczenia to kluczowa regulacja z punktu widzenia ergonomii. Cała reszta to mało istotne pierdoły.
Więc albo będziesz miał dobrze działąjący czujnik, albo konieczna jest łatwa i szybka możliwość regulacji jasności Brightness (z menu OSD lub za pomocą programiku dostarczanego przez producenta, gdy monitor łączymy z komputerem kabelkiem USB do komunikacji).
foobar
Posty: 15
Rejestracja: 07 stycznia 2022, 14:08 - pt

Re: Monitor z dobrze działającym czujnikiem światła do programowania

08 stycznia 2022, 00:34 - sob

@max dzięki za wypowiedź.
Czy Twój brak zadowolenia z funkcjonalności w NEC'ach był związany z grafiką (kolorami) czy również z pracą "biurową"? Zgaduję, że łatwiej jest ustawić i używać czujnik osobie, której niespecjalnie zależy na (wiernych/żywych) kolorach.
Czy Twoje doświadczenie dotyczy bieżących modeli (rocznik >= 2018)?
Jak sądzisz, czy gdyby wybitnie zależało Ci na tej funkcjonalności (lub otrzymałbyś pakiet anielskiej cierpliwości wraz z dodatkowym dniem życia ;) ) to byłbyś w stanie to ustawić tak żeby być zadowolonym czy raczej nikłe szanse na sukces?
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor z dobrze działającym czujnikiem światła do programowania

08 stycznia 2022, 15:52 - sob

Moje doświadczenia dotyczą prehistorycznych modeli, raczej z wyższej półki:
* NEC PA272W
* NEC PA242W
* NEC 1990SXi

Z tego co jednak zauważyłem mimo, że monitory te dzieli dość długi okres czasu, sam czujnik i metodologia jego konfiguracji kompletnie się nie zmieniły na przestrzeni dziejów. Sądzę, że są nadal identyczne we współczesnych modelach, bo instrukcja obsługi tego patentu nie zmieniła się od dziesięcioleci.
W serii PA2x2W dochodzi "problem" tego, że ta seria ma podświetlenie GB-r LED, w którym monitor automatycznie reguluje wzajemną moc świecenia diody zielonej i niebieskiej względem siebie, skutkiem czego oprócz zmian jasności w czasie używania, zmianie ulega też barwa podświetlenia. Monitor podczas regulacji jasności (w tym automatycznej) staje się więc "kolorofonem" (układ automatyki w czasie rzeczywistym reguluje barwę podświetlenia, a dzieje się to z około 0,5-1 sek. opóźnieniem). Oczywiście z tym kolorofonem mocno przerysowuję sprawę, ale namiastkę kolorofonu mamy.

Myślę, że da się to ustrojstwo dostroić ale trzeba do tego cierpliwości i dłuższego czasu. Jedne parametry trzeba ustawić w jasny słoneczny dzień, inne w dzień pochmurny a jeszcze inne wieczorem, przy oświetleniu sztucznym. Do tego jeszcze musi to tak działać, żeby monitor nie zmieniał co chwilę nastaw w czasie zmiany pogody za oknem i pulsowania jasności, do czego ma tendencję.
Jak powiadam, ja nie miałem do tego cierpliwości i reguluję z palca MultiProfilerem. Jest wygodnie, monitor nie pulsuje i mam kontrolę nad rzeczywistą jasnością (seria PA wyskalowana jest w cd/m2 nie w %, natomiast 1990SXi w %).
Przyznam też jednak, że się specjalnie nigdy nie zaparłem i dość szybko odpuściłem tą walkę.

Aha, nie, ja zasadniczo "nie pracuję z kolorem". Jestem Kowalskim i Nowakiem monitorów.

PS. Powyższe monitory mają mz. niewiele wad, ale ten czujnik bym jednak do nich zaliczył. Niby działa, ale ...
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor z dobrze działającym czujnikiem światła do programowania

08 stycznia 2022, 21:02 - sob

Miałem do czynienia w pracy z setkami modeli z różnie zrealizowanymi czujnikami. Prostymi, programowanymi, zaawansowanymi, które mają elementy inteligencji i np współgrają z zawartością ekranu. W sumie, po tylu latach wyłączam wszystkie jak leci. Komponuję komfortowe światełko "kontrowe" w pracowni i tak jest najlepiej.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor z dobrze działającym czujnikiem światła do programowania

08 stycznia 2022, 21:37 - sob

Pech chce, że w opisywanych na tym forum NECach działa to kiepsko, więc nie pozostaje nic innego, jak przekonać autora wątku do zignorowania tego, na czym mu zależy, po czym po urobieniu delikwenta zaproponować NECa, bez tego na czym mu kiedyś zależało.
Ostatnio zmieniony 08 stycznia 2022, 21:46 - sob przez max, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor z dobrze działającym czujnikiem światła do programowania

08 stycznia 2022, 21:45 - sob

Nie miałem takiego scenariusza na myśli, proszę nie nadinterpretować. Zawodowo akurat na biurku nie mam NEC-ów, a czujniki i tak wyłączone. Faktem jest, że w EIZO czujniki działają bardziej płynnie, ale i tak na dłuższą metę wkurzające.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor z dobrze działającym czujnikiem światła do programowania

08 stycznia 2022, 21:47 - sob

Tom01 pisze:
08 stycznia 2022, 21:45 - sob
Nie miałem takiego scenariusza na myśli, proszę nie nadinterpretować.
Hehe, za długo czytam to forum, żeby w to uwierzyć. ;)
Ale jest przynajmniej potwierdzenie tego co napisałem wyżej. Działa, ale jest wkurzające. Z tym się zgadzam i sam nie używam w monitorze. Za to w MacBooku Air już działa to dobrze, więc używam i jestem zadowolony. Myślę, że do programowania warto mieć model monitora, w którym działa to sprawnie i bezproblemowo.
foobar
Posty: 15
Rejestracja: 07 stycznia 2022, 14:08 - pt

Re: Monitor z dobrze działającym czujnikiem światła do programowania

08 stycznia 2022, 22:18 - sob

@max Dzięki za szybką odpowiedź 8-)
@Tom01, Tobie również, właśnie zależało mi na tym aby dowiedzieć się która firma radzi sobie z tym lepiej :)

Odpisaliście w momencie, kiedy miałem już napisanego posta, więc tylko lekko go zaktualizowałem.

O ile w instrukcji NEC opis wygląda nadal tak samo jak w przypadku PA272W, o tyle w Eizo się zmienił :)
Dla modelu EV2455 (ogłoszony w roku 2014) było więcej ustawień niż dla EV2785 (ogłoszony w 2017).
Co ciekawe, stare ustawienia nadal widnieją na stronie: https://www.eizo.com/products/flexscan/ ... o_ecoview/
W EV2785 dla Auto EcoView zostawiono tylko On/Off :D

Dzisiaj natrafiłem na opis tej zmiany, na stronie https://www.eizo.eu/flexscan/ev2785-bk/ (sekcja "New Auto EcoView Functionality").
Teoretycznie Eizo się poprawiło (jest tam mowa o 5-tej generacji czujnika) i "na papierze" wygląda to bardzo dobrze :) Zwłaszcza to, że użytkownik może zmieniać jasność nawet przy włączonym Auto EcoView i monitor rzekomo to zapisuje. Ciekawe jak jest z tym w praktyce...

Znalazłem opinię osoby, która wydaje się być zadowolona, jednak dotyczy ona modelu EV3895 (rok ogłoszenia 2020):
Bardzo ważna dla mnie przy zakupie była funkcja automatycznego sterowania jasnością w zależności od natężenia światła w pokoju. Bardzo się to przydaje, bo raz jest jasno, raz ciemniej, później tylko światło sztuczne i monitor ładnie reaguje. Konkurencja tego nie ma na ogół, mimo że to nie powinna być droga funkcja.
źródło: https://www.morele.net/monitor-eizo-ev3895-bk-7891324/
Dla tego modelu opis tej funkcjonalności (sekcja "Save electricity and your eyes with Auto EcoView") na stronie jest nieco inny: https://www.eizo.eu/flexscan/ev3895-bk/
Jest tu mowa o "special two-point control takes into account the brightest and darkest environment over the course of the day with the respectively desired screen brightness", więc może to działać na podobnej zasadzie jak w NEC (dwóch punktów).

Dla NEC'ów nie wiem czy dobrze interpretuję instrukcję, ale być może ustawia się tylko dwa poziomy, które wyznaczają krzywą zmian :?:
Lb: Granica pomiędzy jasnym i ciemnym pomieszczeniem; ustawiona fabrycznie
L1: poziom opcji BRIGHTNESS (Jasność) używany przez monitor, kiedy jest wysoki poziom oświetlenia otoczenia(L1>Lb)
L2: poziom opcji BRIGHTNESS (Jasność) używany przez monitor, kiedy jest niski poziom oświetlenia otoczenia (L2<Lb)
Z drugiej strony @max wymienił 3 poziomy, więc nie wiem czy wprowadzenie 3-go nie usunie/zaburzy, któregoś z poprzednich czy też doda kolejny:
1) jasny słoneczny dzień
2) dzień pochmurny
3) wieczorem, przy oświetleniu sztucznym
Jeśli można ustawić tylko dwa, to wtedy raczej byłby to słoneczny dzień (max) i np. wieczór przy słabym świetle (min) , a wszystko co pomiędzy (np. pochmurny dzień) to już decyzja automatyki.
No chyba że można by co jakiś czas aktualizować te poziomy (używając MultiProfilera?). Np. inne ustawienia na pochmurny tydzień/zimę, inne na lato :) Tyle że dzień do dnia często niepodobny ;)

Bazując nie tylko na marketingu Eizo, ale zwłaszcza na Waszym doświadczeniu, raczej pójdę w Eizo.
Chyba, że ktoś przedstawi lepszą alternatywę ;)
Ostatnio zmieniony 08 stycznia 2022, 22:27 - sob przez foobar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor z dobrze działającym czujnikiem światła do programowania

08 stycznia 2022, 22:22 - sob

Głównymi problemami takich czujników jest:

1. Inna reakcja niż oczu. Czujnik ustawia za jasno albo za ciemno. Oczy mają inną charakterystykę reakcji niż czujniki. Pewnie można to symulować, ale jakoś nikt tego nie robi.
2. Zbyt skokowa regulacja. Mnie denerwuje, kiedy nagle zajdzie chmura, jest kilka wyraźnych kroków zmiany jasności. W algorytmie regulatora moim zdaniem brakuje członu całkującego.

O tym żadna dokumentacja nie pisze.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor z dobrze działającym czujnikiem światła do programowania

08 stycznia 2022, 22:35 - sob

O tych 3 poziomach pisałem z pamięci, a dłubałem przy tym wieeeele lat temu, proszę się nie sugerować, tylko czytać instrukcję obsługi.
Tom01 pisze:
08 stycznia 2022, 22:22 - sob
Głównymi problemami takich czujników jest:

1. Inna reakcja niż oczu. Czujnik ustawia za jasno albo za ciemno. Oczy mają inną charakterystykę reakcji niż czujniki. Pewnie można to symulować, ale jakoś nikt tego nie robi.
2. Zbyt skokowa regulacja. Mnie denerwuje, kiedy nagle zajdzie chmura, jest kilka wyraźnych kroków zmiany jasności. W algorytmie brakuje członu całkującego.

O tym żadna dokumentacja nie pisze.
No i niby ta samodzielna konfiguracja ma ten problem załatwić. Da się, ale jest to trudne.

Jak dla mnie to właśnie to reagowało za często, a nie za rzadko. Czujnik był zbyt czuły i co chwilę mi się zmieniała jasność.
Mam obok siebie tego PA272W, ale nie mam cierpliwości, żeby to testować.
foobar
Posty: 15
Rejestracja: 07 stycznia 2022, 14:08 - pt

Re: Monitor z dobrze działającym czujnikiem światła do programowania

08 stycznia 2022, 22:52 - sob

@max instrukcja jest tak napisana, że więcej się już z niej nie dowiem :) Wydaje mi się że kluczowa może być tutaj płynność zmian, aby nie następowały zbyt gwałtownie/często. I bazując na Waszych wypowiedziach, lepiej jest z tym w Eizo.

Teraz nie oczekuję już że będzie to działało bardzo dobrze. Pozostaje mi albo czekać na generację z całkowaniem :) albo przetestować na własnych oczach czy wspomniane wady górują nad zaletami. Jeśli czasem przesunie się chmura i przez to "mrugnie" mi kilka razy obraz, a później przez dłuższy czas będzie działać to dobrze, to pewnie to zaakceptuję. Gorzej jeśli będzie zmieniać zbyt często (przy względnie stabilnych warunkach), wtedy pozostanie mi zwrócić/sprzedać lub wyłączyć tę funkcjonalność. Ewentualnie włączać ją od czasu do czasu - tj. w stabilne pogodowo dni :)
foobar
Posty: 15
Rejestracja: 07 stycznia 2022, 14:08 - pt

Re: Monitor z dobrze działającym czujnikiem światła do programowania

10 stycznia 2022, 14:52 - pn

Natrafiłem na dwie pozytywne opinie o czujniku światła w Eizo:
1) Recenzja EV2460 https://youtu.be/EfkZTdNvmNw?t=243
2) Recenzja EV3895 https://www.hardwareluxx.de/index.php/a ... ml?start=2

O NEC nadal wiem niewiele, chociaż na podstawie wypowiedzi @max i @Tom01 spodziewam się, że funkcjonalność będzie działała gorzej (o ile nie poprawiono jej ostatnio).

Czy ktoś korzystał z niej może w NEC EA271U i podzieli się wrażeniami?
Generalnie chodzi mi o czułość czujnika/algorytmu - czy zmiany jasności nie następują zbyt często (subiektywnie bez powodu).

Brałbym Eizo EV2785 ze względu na 4K, ale to chyba jego jedyna przewaga nad tańszym EV2795 (który ma KVM).
Na dzisiaj Eizo nie oferuje monitora EV 27" z 4K i KVM, tak więc muszę wybierać rybki albo akwarium.
Albo iść w NEC-a z prawdopodobnie gorzej działającym auto-sterowaniem jasnością, a na tej funkcjonalności mocno mi zależy - więc nie chciałbym jej wyłączać ;)
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Monitor z dobrze działającym czujnikiem światła do programowania

10 stycznia 2022, 15:21 - pn

foobar pisze:
10 stycznia 2022, 14:52 - pn
Natrafiłem na dwie pozytywne opinie o czujniku światła w Eizo:
1) Recenzja EV2460 https://youtu.be/EfkZTdNvmNw?t=243
2) Recenzja EV3895 https://www.hardwareluxx.de/index.php/a ... ml?start=2

O NEC nadal wiem niewiele, chociaż na podstawie wypowiedzi @max i @Tom01 spodziewam się, że funkcjonalność będzie działała gorzej (o ile nie poprawiono jej ostatnio).

Czy ktoś korzystał z niej może w NEC EA271U i podzieli się wrażeniami?
Generalnie chodzi mi o czułość czujnika/algorytmu - czy zmiany jasności nie następują zbyt często (subiektywnie bez powodu).

Brałbym Eizo EV2785 ze względu na 4K, ale to chyba jego jedyna przewaga nad tańszym EV2795 (który ma KVM).
Na dzisiaj Eizo nie oferuje monitora EV 27" z 4K i KVM, tak więc muszę wybierać rybki albo akwarium.
Albo iść w NEC-a z prawdopodobnie gorzej działającym auto-sterowaniem jasnością, a na tej funkcjonalności mocno mi zależy - więc nie chciałbym jej wyłączać ;)
Nie używam tego wynalazku, ale teraz sprawdziłem i np. w moim PA311D działa elegancko, z dużą bezwładnością niwelującą wrażenie skakania luminancji. Przy okazji sprawdzę w EA271U, ale kiedyś to sprawdzałem i nie przypominam sobie bym zauważył coś niepokojącego.
foobar
Posty: 15
Rejestracja: 07 stycznia 2022, 14:08 - pt

Re: Monitor z dobrze działającym czujnikiem światła do programowania

10 stycznia 2022, 19:22 - pn

Czornyj pisze:
10 stycznia 2022, 15:21 - pn
Nie używam tego wynalazku, ale teraz sprawdziłem i np. w moim PA311D działa elegancko, z dużą bezwładnością niwelującą wrażenie skakania luminancji. Przy okazji sprawdzę w EA271U, ale kiedyś to sprawdzałem i nie przypominam sobie bym zauważył coś niepokojącego.
Dzięki za informacje! To wspaniała wiadomość dzięki której NEC wraca do gry 8-)

Z dużą wdzięcznością poznałbym wynik "testu" dla modelu EA271U :)

Nie tak łatwo może być go przeprowadzić, bo instrukcja wspomina o dwóch nastawach (str. 31) https://www.support.nec-display.com/dl_ ... _EN_v5.pdf:
1) kiedy otoczenie jest jasne
2) kiedy jest ciemne
Chyba że dla 2) zakryjesz czymś czujnik aby "zasymulować" ciemne otoczenie - jednak takie podejście może zafałszować rezultat :geek:

Biorę pod uwagę jeszcze taką opcję, że kupię teraz jeden z trzech modeli: Eizo EV2785/EV2795 (dla tej dwójki spodziewam się zadowalającego działania czujnika)/NEC EA271U (tutaj ryzyko niezadowolenia z czujnika wydaje się być wyższe) i w przyszłości kiedy pojawi się na rynku nowy model (np. następca EV2785 ale z KVM) to zastąpię go nowszym.
Dla tego scenariusza pytanie do sprzedawców:
Który z wymienionych 3 modeli sprzedaje się teraz najlepiej - innymi słowy który teoretycznie byłoby mi najłatwiej sprzedać np. za rok czy dwa za ok. 50% dzisiejszej ceny ;)

Czytając opinie o NEC EA271Q/U natrafiłem na kilka wymieniających wśród wad słabe spasowanie dolnej listwy (paska z przyciskami). Ktoś pisał, że odstaje robiąc miejsce na kurz, ktoś inny że jest krzywo przyklejona. Te opinie były chyba w większości sprzed 2 lat. Pytanie czy ten model tak ma, czy to kwestia egzemplarzy (w jednym prosto, w innym niekoniecznie)?

Pewnie mógłbym też kupić NEC EA271Q i w razie niezadowolenia z czujnika go zwrócić. Kolega mówił mi, że w x-kom przyjmują zwroty używanego sprzętu i regulamin zdaje się to potwierdzać:
46. Jeśli będziesz korzystać z produktu, który zwracasz – odpowiadasz za zmniejszenie jego wartości. Możesz używać produktu tylko po to, żeby sprawdzić jego cechy i funkcje.

A może gdzieś w Krakowie mógłbym zobaczyć NECa EA271U w akcji (jestem gotów zapłacić za poświęcony mi czas)? ;)
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Monitor z dobrze działającym czujnikiem światła do programowania

10 stycznia 2022, 19:49 - pn

foobar pisze:
10 stycznia 2022, 19:22 - pn
A może gdzieś w Krakowie mógłbym zobaczyć NECa EA271U w akcji (jestem gotów zapłacić za poświęcony mi czas)? ;)
W Krakowie mogę z przyjemnością i nieodpłatnie zaprosić do mojego biura przy Nadwiślańskiej 11, muszę tylko jutro wypożyczyć EA271U z centrali NEC bo sam pracuję na PA311D ;)
foobar
Posty: 15
Rejestracja: 07 stycznia 2022, 14:08 - pt

Re: Monitor z dobrze działającym czujnikiem światła do programowania

10 stycznia 2022, 20:15 - pn

Doskonale! Pozwoliłem sobie wysłać do Pana wiadomość prywatną.

Wróć do „Polecane monitory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68313
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu