Jaki monitor do BATTLEFIELD 5, najlepiej 24,5"

Listy polecanych monitorów do różnych zastosowań.
nosilence
Posty: 28
Rejestracja: 21 grudnia 2021, 21:12 - wt

Re: Jaki monitor do BATTLEFIELD 5, najlepiej 24,5"

05 lutego 2022, 21:23 - sob

Poza tym wyłączyłem tryb automatycznego dostrajania światła w tym monitorze EIZO ev2451bk bo dla mnie nie działa on dobrze, otóż gdy jest włączony to np. za mocno lub za slabo dostraja poziom jasnośći, jak jest za ciemno w pomieszczeniu to zbyt mocno przyciemnia tak samo jak jest jasno to zbyt jasno rozjasnia. Wylaczylem to i dostrajam ręcznie .
nosilence
Posty: 28
Rejestracja: 21 grudnia 2021, 21:12 - wt

Re: Jaki monitor do BATTLEFIELD 5, najlepiej 24,5"

10 lutego 2022, 20:55 - czw

Ponawiam temat, poproszę wiecej odpowiedzi.
dawiddawido
Posty: 27
Rejestracja: 01 lipca 2020, 15:47 - śr

Re: Jaki monitor do BATTLEFIELD 5, najlepiej 24,5"

11 lutego 2022, 15:51 - pt

Czy komputer jest Ci potrzebny do czegoś innego niż grania w battlefielda ?
nosilence
Posty: 28
Rejestracja: 21 grudnia 2021, 21:12 - wt

Re: Jaki monitor do BATTLEFIELD 5, najlepiej 24,5"

11 lutego 2022, 16:21 - pt

nie
nosilence
Posty: 28
Rejestracja: 21 grudnia 2021, 21:12 - wt

Re: Jaki monitor do BATTLEFIELD 5, najlepiej 24,5"

11 lutego 2022, 20:23 - pt

Co kolega powie na ten komentarz jednego z uzytkownikow forum pclab?

WG. MNIE ŚWIETE SŁOWA I POPIERAM!!

CYTAT KOLEGI

"Monitor z podświetleniem LED (W-LED) i ból/zmęczenie oczu? Dlaczego mnie to nie dziwi...



W-LED-y mogą wręcz wypalać oczy, są niebezpieczne w użytkowaniu. Po pierwsze, spektrum - W-LED emituje dość wąskie widmo optyczne, a nawięcej światła idzie w tym "złym" dla naszych oczu zakresie, nazwijmy go niebieskim (wystarczy wyszukać sobie wykres). Jest to po prostu szkodliwe.

Po drugie, migotanie stroboskopowe - porównajcie sobie wykresy PWM dla CCFL i PWM dla LED. CCFL bardziej "faluje", natomiast w przypadku LED przejście pomiędzy ON a OFF jest zdecydowanie bardziej nagłe i ostre, co oczywiście szkodzi nam bardziej. Wykresy najbardziej odpowiadają stanowi faktycznemu dla jasności ok 50%. Im niżej, tym gorzej. Ściemniony LED nawala po oczach jak nie powiem co..."



Co do Flicker-Free, to on może pomóc połowicznie. Tzn. wyeliminuje migotanie, ale jednocześnie znacznie podwyższy ten najniższy próg jasności, co oznacza że może być kłopot z ustawieniem tej opcji tak, aby była dla nas komfortowa. Nawet zjechanie do zera może być dla kogoś wciąz zbyt jasne, ale to kwestia gustu. Mówię tu o sytuacji w domu, wieczorem, przy zapalonej lampce. Jak ktoś chce to do pracy w dzień, w jasnym pomieszczeniu, to może być.



Monitory z podświetleniem CCFL, z tego co wiem, nie są już produkowane. Może i LED żre mniej prądu, może i ma trochę łądniejsze kolory i parę innych bajerów, którymi propaganda nas karmi, ale ja wolę mieć zdrowsze oczy, dlatego uważam monitory W-LED za zwykły syf i zostaję przy moim wysłużonym, starym monitorze z bezpieczniejszym podśiwetleniem. Do czasu, aż nie wymyślą czegoś normalnego.



Może światełkiem w tunelu jest GB-LED (czasem spotyka się też nazwę GB-R LED), który rozkłąda swoje światło mniej więcej po równo między te trzy kolory (Green-Blue-Red), ale szczerze mówiąc nie wiem które monitory mają takie zastosowanie.



Żeby nie było, nie gloryfikuję CCFL, ale w porównaniu z W-LED jest zwyczajnie lepszy, patrząc pod kątem troski o nasz wzrok."


koniec cytatu

a to moje słowa do tego cytatu:

świete słowa, to czego doświadczam na LEDACH to woła o pomste dla producentów LEDowych ścierw. Mam nadwrażliwy wzrok na nowe monitory LEDowe, uwazam rowniez to za syf, walczę z tym już 3 miesiące , miałem już 6 monitorów i dalej siedze w dupie obecnie, powracam do mojego starego 19" LCD CCFL przyjaznego moim oczom, czekam aż technologia pojdzie do przodu i zrobią monitory nowoczesne LEDowe przyjazne oczom, ale poki co przez 10 lat mimo dzisiejszego technologii nie wyglada mi to by to mialo iść w dobrą stronę, okulista odsyła do optyka a optyk chce wkrecic okulary, no szczyt szczytów i żenada oczywiśćie, pieprze te okulary i powracam do starego monitora bez okularów.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Jaki monitor do BATTLEFIELD 5, najlepiej 24,5"

11 lutego 2022, 22:12 - pt

No sorki.. Forum pclab nijak się ma do tego forum, także takie cytaty o kant potłuc.. Możesz się wkurwiać i zaklinać rzeczywistość, ale to, że ty masz problem nie oznacza, że wszystko w okół jest ch... warte! Po drugie większość obecnie produkowanych monitorów opiera się na W-LED, tylko w różnych zaawansowanych konfiguracjach. Na początku W-LED był bardzo prosty, o ograniczonym gamucie i bazował na diodzie niebieskiej z żółtym luminoforem. Obecnie "białoledy" przybrały rozwinięte formy, pozwalające uzyskać szeroki gamut i bardziej zrównoważone (choć często dalekie od ideału) rozkłady widma podświetlenia. Proszę też mieć na uwadze, że "flicker free" jest marketingową bańką zbyt często nadużywaną, podobnie jak "low blue light" ;p
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 77
Rejestracja: 13 września 2018, 12:03 - czw

Re: Jaki monitor do BATTLEFIELD 5, najlepiej 24,5"

11 lutego 2022, 22:41 - pt

Kolego @nosilence. Proszę nie powielać takich samych wpisów w różnych wątkach.
Administracja forum mva.pl
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Jaki monitor do BATTLEFIELD 5, najlepiej 24,5"

11 lutego 2022, 22:42 - pt

nosilence pisze:
11 lutego 2022, 20:23 - pt
świete słowa, to czego doświadczam na LEDACH to woła o pomste dla producentów LEDowych ścierw. Mam nadwrażliwy wzrok na nowe monitory LEDowe, uwazam rowniez to za syf, walczę z tym już 3 miesiące , miałem już 6 monitorów i dalej siedze w dupie obecnie, powracam do mojego starego 19" LCD CCFL przyjaznego moim oczom, czekam aż technologia pojdzie do przodu i zrobią monitory nowoczesne LEDowe przyjazne oczom, ale poki co przez 10 lat mimo dzisiejszego technologii nie wyglada mi to by to mialo iść w dobrą stronę, okulista odsyła do optyka a optyk chce wkrecic okulary, no szczyt szczytów i żenada oczywiśćie, pieprze te okulary i powracam do starego monitora bez okularów.

Bzdury na resorach. Powyższe to cecha KIEPSKICH monitorów. Kwestia podświetlenia CCFL czy LED nie ma znaczenia.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: Jaki monitor do BATTLEFIELD 5, najlepiej 24,5"

12 lutego 2022, 00:46 - sob

nosilence pisze:
11 lutego 2022, 20:23 - pt
to czego doświadczam na LEDACH to
Ja za to widzę ostatnio na forum, choćby wspomnianym pclab, gości, którzy wypisują np. że monitor LCD 144Hz mniej im męczy wzrok od LCD 60Hz, albo LCD 60Hz mniej męczy niż przy ten LCD przy 144Hz (dosłownie, dwie takie przeciwstawne opinie). no comment
nosilence
Posty: 28
Rejestracja: 21 grudnia 2021, 21:12 - wt

Re: Jaki monitor do BATTLEFIELD 5, najlepiej 24,5"

12 lutego 2022, 18:16 - sob

Tom01 pisze:
11 lutego 2022, 22:42 - pt
nosilence pisze:
11 lutego 2022, 20:23 - pt
świete słowa, to czego doświadczam na LEDACH to woła o pomste dla producentów LEDowych ścierw. Mam nadwrażliwy wzrok na nowe monitory LEDowe, uwazam rowniez to za syf, walczę z tym już 3 miesiące , miałem już 6 monitorów i dalej siedze w dupie obecnie, powracam do mojego starego 19" LCD CCFL przyjaznego moim oczom, czekam aż technologia pojdzie do przodu i zrobią monitory nowoczesne LEDowe przyjazne oczom, ale poki co przez 10 lat mimo dzisiejszego technologii nie wyglada mi to by to mialo iść w dobrą stronę, okulista odsyła do optyka a optyk chce wkrecic okulary, no szczyt szczytów i żenada oczywiśćie, pieprze te okulary i powracam do starego monitora bez okularów.

Bzdury na resorach. Powyższe to cecha KIEPSKICH monitorów. Kwestia podświetlenia CCFL czy LED nie ma znaczenia.
No ja nie wiem czy cecha kiepskich monitorów, raczej nie sądze by to była cecha kiepskich monitorów, dlaczego ? A no dlatego , że gdy kupowałem 15-20 lat temu mojego Samsunga 19" LCD CCFL 931bw 2ms to kosztował około 1000-1500zł i do dzis nie mam z nim najmniejszych problemow jesli chodzi o wzrok . Dzisiejsze czasy? Czy te same? NAPEWNO nie te same co 15-20 lat temu. Ale cena mozna powiedziec ze mozna to porownać do ceny w tych samych granicach co kiedyś czyli dziś płace za monitor 1500-1600zł i wymagam by mi nic nie dolegało na oczach, a jednak dolega, czyżby technologia robiła krok wstecz? Całkiem możliwe. Nie podoba mi się to, że producenci olali ludzi, którzy mają wrażliwy wzrok, trechnologia monitorów dziś jest inna niż kiedyś , wpychają ludziom na siłe LEDowe monitory i inny nie ma, no bo nie ma w sklepach innych i taka prawda, skoro robią monitory na LEDach, które nie są w moim przypadku przyjazne dla oka, po konsultacjach ze specjalistami okulistami, dostalem od lekarzy odpowiedz, że trzeba czekać na udoskonalenie technologii, bo LEDy nie są przyjazne oczom, to co ja na to moge zrobic, musze ich poprzec i wrocic do mojego starego 19" . Na siłe nie bede kombinował, ileż można , 3miesiace powinno wystarczyc, a czlowiek jest cieprpliwy do czasu.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Jaki monitor do BATTLEFIELD 5, najlepiej 24,5"

12 lutego 2022, 18:22 - sob

Proste pytanie: LED-owy EIZO EV2451 jest bardziej komfortowy?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
nosilence
Posty: 28
Rejestracja: 21 grudnia 2021, 21:12 - wt

Re: Jaki monitor do BATTLEFIELD 5, najlepiej 24,5"

14 lutego 2022, 21:15 - pn

Najlepszy jest mój stary LCD CCFL Samsung 931bw , tam czuje od niego najbardziej przyjazność dla moich oczu. EIZO jest monitorem napewno też dobrym i raczej do pracy biurowej przed komputerem byłby dla mnie dobrym wyborem. Ale ja szukam czegoś do gier typu BATTLEFIELD 5, wiec tutaj się skupmy.
dawiddawido
Posty: 27
Rejestracja: 01 lipca 2020, 15:47 - śr

Re: Jaki monitor do BATTLEFIELD 5, najlepiej 24,5"

15 lutego 2022, 09:39 - wt

Jeśli jest najlepszy to znaczy że lepszego nie znajdziesz. Wiec może nie ma sensu kombinować :)
mgo
Posty: 9
Rejestracja: 06 lutego 2022, 19:22 - ndz

Re: Jaki monitor do BATTLEFIELD 5, najlepiej 24,5"

15 lutego 2022, 13:57 - wt

Mam podobne odczucia do nosilence, całkowicie rozumiem ten problem. Niedawno porównywałem starego Dell 2408WFP z Asus ProArt PA329C i ten drugi wyraźnie bardziej męczył oczy (mimo luminacji skalibrowanej na 120cd). Mam wrażenie, że CCFL emitują dużo mniej niebieskiego światła, lecz to pewnie nie jedyna przyczyna. Obecnie waham się nad kolejną próbą WLED na lepszym panelu lub poczekaniem na OLED, lecz spotkałem się ze sprzecznymi informacjami - według niektórych OLEDy miałyby męczyć oczy jeszcze bardziej niż WLED, niestety nie mam jak tego zweryfikować. Najlepszy obraz dla moich oczu tworzą projektory laserowe o krótkim rzucie. Szkoda, że nie ma jeszcze projektorów do pracy zamiast monitora - myślę, że to mógłby być hit, zwłaszcza z ekranem pochłaniającym światło.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Jaki monitor do BATTLEFIELD 5, najlepiej 24,5"

15 lutego 2022, 14:10 - wt

Wystarczy przecież przyciąć B w sterowaniu ekranu, aby uczynić go nieodróżnialnym od CCFL.

Ekran pochłaniający światło jest czarny. Oczywiście jest super ergonomiczny, bo nie świeci. Tyle, że nic na nim nie będzie widać. :)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
mgo
Posty: 9
Rejestracja: 06 lutego 2022, 19:22 - ndz

Re: Jaki monitor do BATTLEFIELD 5, najlepiej 24,5"

15 lutego 2022, 16:04 - wt

Tom01 pisze:
15 lutego 2022, 14:10 - wt
Wystarczy przecież przyciąć B w sterowaniu ekranu, aby uczynić go nieodróżnialnym od CCFL.

Ekran pochłaniający światło jest czarny. Oczywiście jest super ergonomiczny, bo nie świeci. Tyle, że nic na nim nie będzie widać. :)
Na tym Asusie akurat to pierwsze ustawienie zabierało tyle niebieskiego, że biały stawał się żółty i w rezultacie musiałem wrócić na 0.
Ogólnie po mojej przygodzie, o której mógłbym jeszcze sporo napisać wniosek jest jeden, Asusa omijać z daleka :) Piękny marketing, ale brak działania w praktyce oraz wsparcia.
Jeśli chodzi o ekran pochłaniający światło to chodziło mi o taki szary ekran ALR (Ambient Light Rejection) do projektorów UST (Ultra Short Throw), o strukturze drobnej harmonijki.
Oglądam na takim filmy, nawet w dzień i jest bardzo łaskawy dla oczu. Niestety projektory mają swoje mankamenty jak szybko psujące się piksele na matrycach.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Jaki monitor do BATTLEFIELD 5, najlepiej 24,5"

15 lutego 2022, 16:12 - wt

Sensowne monitory mają regulacje nie powodujące nieakceptowalnych skutków ubocznych. Inna sprawa, że stary wiekiem CCFL jest "żółty" i może użytkownik taki właśnie chce.

Szare ekrany mają dość specyficzne zastosowanie, przy czym główną cechą ekranu jest odbijanie światła, nie jego pochłanianie. :)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
mgo
Posty: 9
Rejestracja: 06 lutego 2022, 19:22 - ndz

Re: Jaki monitor do BATTLEFIELD 5, najlepiej 24,5"

15 lutego 2022, 16:30 - wt

Tom01 pisze:
15 lutego 2022, 16:12 - wt
Szare ekrany mają dość specyficzne zastosowanie, przy czym główną cechą ekranu jest odbijanie światła, nie jego pochłanianie. :)
Ten co mam pochłania z dołu, odbija z boków i góry :) Takie wynalazki teraz są.

Tom01: kusi mnie żeby zamówić HP Z31x (mimo, że jest to już leciwy model). Myślisz, że to bardzo zły pomysł? Niby 30 dni na zwrot będę miał w razie czego.
Nie mam serca na razie wydać 21k na CG319X, chociaż tego nie wykluczam. Kusi mnie ta matryca. HPek jest jeszcze do kupienia za ok 8k.
Moje obawy to głównie wsparcie gwarancyjne.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Jaki monitor do BATTLEFIELD 5, najlepiej 24,5"

15 lutego 2022, 16:48 - wt

To są ekrany o selektywnym odbiciu. Nie "pochłania", tylko mocniej odbija w konkretnych kierunkach a w innych słabiej. Coś jak materiał na znakach drogowych. ;)

Trudno powiedzieć, nie miałem tego HP przed oczami. Co do CG319X, trzeba było reagować jak miałem za 17. ;)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
mgo
Posty: 9
Rejestracja: 06 lutego 2022, 19:22 - ndz

Re: Jaki monitor do BATTLEFIELD 5, najlepiej 24,5"

15 lutego 2022, 17:19 - wt

Tom01 pisze:
15 lutego 2022, 16:48 - wt
To są ekrany o selektywnym odbiciu. Nie "pochłania", tylko mocniej odbija w konkretnych kierunkach a w innych słabiej. Coś jak materiał na znakach drogowych. ;)

Trudno powiedzieć, nie miałem tego HP przed oczami. Co do CG319X, trzeba było reagować jak miałem za 17. ;)
Całkowicie przespałem temat ze względu na to, że wcześniej nie miałem miejsca na większy monitor. Dopiero teraz zacząłem się interesować :) Dzięki.

Wróć do „Polecane monitory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68318
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu