Wybór monitora 4k 27 cali - Eizo EV2785 na celowniku.

Monitory uniwersalne w dowolnie szerokim ujęciu oraz do zastosowań domowych.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Wybór monitora 4k 27 cali - Eizo EV2785 na celowniku.

18 lutego 2022, 21:48 - pt

dbcooper1983 pisze:
18 lutego 2022, 21:05 - pt
Nie znalazłeś bo oferta i odp. w temacie wynajmu ukierunkowana tylko na jedną firmę :D

To, jak i wiele innych rzeczy, w Polsce robi tylko ta jedyna wspomniana firma.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
DarkRodent
Posty: 47
Rejestracja: 30 czerwca 2021, 12:15 - śr

Re: Wybór monitora 4k 27 cali - Eizo EV2785 na celowniku.

19 lutego 2022, 16:45 - sob

Tom01, a czy potrafiłbyś wytłumaczyć, skąd takie wartości input laga w profesjonalnych testach - Prad.de 40ms, max 46ms; techpowerup.com 33ms - się biorą? Czy może duża rozdzielczość ma aż taki wpływ, albo zastosowali super skomplikowany procesor, jak Nec, bo już np. taki CG2420, na którego recenzję trafiłem przypadkowo - typowo graficzny wynosi na prad.eu średnie 25ms, lecz posiada on drobne 1080x1200 w porównaniu do ev2785, ale ze względu na "graficzność" powinien mieć więcej czegoś w sobie, powodującego jeszcze większe opóźnienie wejściowe (im lepszy obraz, tym gorszy lag).
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Wybór monitora 4k 27 cali - Eizo EV2785 na celowniku.

19 lutego 2022, 17:24 - sob

Sorry, ale w ogóle nie rozumiem sensu tego posta. :)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
GrzesiekR
Posty: 1273
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Wybór monitora 4k 27 cali - Eizo EV2785 na celowniku.

21 lutego 2022, 12:11 - pn

Jako użytkownik NEC EA271Q mogę potwierdzić, że monitory NEC mają problemy z input lag. Mój model ma odczuwalnie dłuższy czas reakcji niż mój EIZO CS2410.
Nie każdy może to odczuć lub zwrócić uwagę, ale ja to dość wyraźnie odczuwam.
Szczególnie źle jest gdy podłączam do laptopa DELL Latitude te dwa moje monitory i EIZO jest zawsze wyraźnie szybszy (NEC jest po USB-C, a EIZO po HDMI, nie ma znaczenia gdy będzie na odwrót). Sytuacja taka jest nieco lepsza w przypadku mojego prywatnego desktop PC z dość solidnym, dedykowanym GPU, ale i tam EIZO jest szybsze.
Sprawdzić to można bez używania żadnych instrumentów poza własnymi zmysłami na dwa sposoby. Jeden tylko za pomocą oka, drugi - za pomocą tandemu oko-ręka.
Najprostszy sposób:
- ręka na myszce na ciemnej podkładce, aby był między nimi wyraźny kontrast.
- jasny kursor na ciemnym tle na ekranie, aby było to samo co wyżej.
- wykonujemy np. ruch w lewo i w prawo, dość szybki.
Patrząc się w połowie drogi pomiędzy myszką a ekranem można łatwo dostrzec czy kursor porusza się praktycznie z niezauważalnym opóźnieniem w stosunku do ruchu ręki z myszką, czy też jest nieco opóźniony.

Drugi sposób, jak się ma dwa monitory, w trybie rozszerzonego pulpitu.
Przeciągamy okno pomiędzy oboma ekranami mając jedną połowę okna na jednym, a drugą na drugim. Ruszamy tak, a by ciągle okno było na obu ekranach. Można wówczas dostrzec różnicę szybkości ekranów jeśli taka występuje. Okno na wolniejszym ekranie po prostu rusza się zauważalnie wolniej niż na szybszym. Wolniej reaguje na ruch myszką.

Trzeci sposób polega na odczuciu tego co czuje ręka z tym co widzi oko. Jeśli ekran jest wolny, robiąc różne ruchy myszką, np okręgi, można odczuć że kursor pozostaje w pół kroku za tym co robi ręka. I ja tak mam na NEC EA271Q w połączeniu z laptopem.
Inną sprawą też jest spadek szybkości reakcji na NEC przy rozdzieloczościach niższych niż natywne. Tego doświadczam na prywatnym PC. EIZO na to nie reaguje, a NEC zwalnia.
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Wybór monitora 4k 27 cali - Eizo EV2785 na celowniku.

21 lutego 2022, 16:11 - pn

Nie ma w tym nic dziwnego ani do ukrycia lub opisywania bajek NEC EA 271Q,271U,275wmi to nie są monitory do gierek znaczy się grać się da jak na każdym szkiełku no ale no właśnie :-) potężny input lag + bardzo wolna matryca :-) nic tu nie ma odkrywczego target tych monitorów służy zupełnie do czegoś innego
lukasso
Posty: 136
Rejestracja: 08 lutego 2015, 22:43 - ndz

Re: Wybór monitora 4k 27 cali - Eizo EV2785 na celowniku.

21 lutego 2022, 16:11 - pn

GrzesiekR pisze:
21 lutego 2022, 12:11 - pn
Jako użytkownik NEC EA271Q mogę potwierdzić, że monitory NEC mają problemy z input lag. Mój model ma odczuwalnie dłuższy czas reakcji niż mój EIZO CS2410.
Nie każdy może to odczuć lub zwrócić uwagę, ale ja to dość wyraźnie odczuwam.
Szczególnie źle jest gdy podłączam do laptopa DELL Latitude te dwa moje monitory i EIZO jest zawsze wyraźnie szybszy (NEC jest po USB-C, a EIZO po HDMI, nie ma znaczenia gdy będzie na odwrót). Sytuacja taka jest nieco lepsza w przypadku mojego prywatnego desktop PC z dość solidnym, dedykowanym GPU, ale i tam EIZO jest szybsze.
Sprawdzić to można bez używania żadnych instrumentów poza własnymi zmysłami na dwa sposoby. Jeden tylko za pomocą oka, drugi - za pomocą tandemu oko-ręka.
Najprostszy sposób:
- ręka na myszce na ciemnej podkładce, aby był między nimi wyraźny kontrast.
- jasny kursor na ciemnym tle na ekranie, aby było to samo co wyżej.
- wykonujemy np. ruch w lewo i w prawo, dość szybki.
Patrząc się w połowie drogi pomiędzy myszką a ekranem można łatwo dostrzec czy kursor porusza się praktycznie z niezauważalnym opóźnieniem w stosunku do ruchu ręki z myszką, czy też jest nieco opóźniony.

Drugi sposób, jak się ma dwa monitory, w trybie rozszerzonego pulpitu.
Przeciągamy okno pomiędzy oboma ekranami mając jedną połowę okna na jednym, a drugą na drugim. Ruszamy tak, a by ciągle okno było na obu ekranach. Można wówczas dostrzec różnicę szybkości ekranów jeśli taka występuje. Okno na wolniejszym ekranie po prostu rusza się zauważalnie wolniej niż na szybszym. Wolniej reaguje na ruch myszką.

Trzeci sposób polega na odczuciu tego co czuje ręka z tym co widzi oko. Jeśli ekran jest wolny, robiąc różne ruchy myszką, np okręgi, można odczuć że kursor pozostaje w pół kroku za tym co robi ręka. I ja tak mam na NEC EA271Q w połączeniu z laptopem.
Inną sprawą też jest spadek szybkości reakcji na NEC przy rozdzieloczościach niższych niż natywne. Tego doświadczam na prywatnym PC. EIZO na to nie reaguje, a NEC zwalnia.

Ja mam PA271Q, i mój monitor nie ma problemu z input lagiem, więc nie wiem czy tak ogólnie powinieneś opisywać temat opóźnień w monitorach NEC :)

Jeśli reakcja całości (urządzenie wejściowe, komputer, wejście na monitor, reakcja matrycy) to powiedzmy jedna dziesiąta sekundy na profesjonalnym monitorze graficznym, to chyba nie jest źle, a oko ludzkie ledwo może coś takiego zaobserwować.
Na olimpiadzie, właśnie chyba czas reakcji poniżej jednej dziesiątej sekundy to już falstart.

Teraz włączyłem strzelankę na tym PA271Q i od kliknięcia do obserwacji na monitorze strzału praktycznie nie widać opóźnienia.
Tzn dla normalnej osoby taki monitor będzie odpowiedni do grania w większość gier, nie mówiąc już o innych aktywnościach.

Do gier, dla zawodników, czy dla osób, gdzie liczą się super czasy reakcji, oczywiście należy wybrać inny monitor, ale dla normalnego zjadacza chleba, który chce sobie czasem coś włączyć i pograć, to nie powinno być żadnego problemu.

Ja sobie czasem włączam jakieś wyścigi / rajdy lub strzelankę - czyli gry, gdzie liczy się szybkość całego układu wejścia-wyjścia, czas reakcji matrycy.
Nie mam żadnego problemu na tym monitorze.
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Wybór monitora 4k 27 cali - Eizo EV2785 na celowniku.

21 lutego 2022, 16:45 - pn

Ale czytać umiemy ??? EA to nie PA i z tego co kojarzę to Czornyj chyba w którymś temacie wspominał że właśnie ten PA271Q to sporo szybszy wytwór niż EA
GrzesiekR
Posty: 1273
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Wybór monitora 4k 27 cali - Eizo EV2785 na celowniku.

21 lutego 2022, 17:01 - pn

Tak, być może PA są szybsze. Mówiąc monitory NEC miałem na myśli więcej niż jeden model, nie wszystkie oczywiście. Głównie chodzi o serię EA.
Ale od NEC EA oczekiwałbym jednak szybszej reakcji niż jest. Przynajmniej na poziomie EIZO CS2410, który monitorem stworzonym do szybkości nie jest również. Nie wiem jak EIZO EV27**, ale stawiałbym, że są szybsze.
Ostatnio zmieniony 21 lutego 2022, 17:07 - pn przez GrzesiekR, łącznie zmieniany 1 raz.
lukasso
Posty: 136
Rejestracja: 08 lutego 2015, 22:43 - ndz

Re: Wybór monitora 4k 27 cali - Eizo EV2785 na celowniku.

21 lutego 2022, 17:04 - pn

dbcooper1983 pisze:
21 lutego 2022, 16:45 - pn
Ale czytać umiemy ??? EA to nie PA i z tego co kojarzę to Czornyj chyba w którymś temacie wspominał że właśnie ten PA271Q to sporo szybszy wytwór niż EA

Jeśli się zdecydowałeś mnie zapytać, to odpowiem - nie umiecie, no ale coś tam próbujecie.

Ale pomogę:
"Jako użytkownik NEC EA271Q mogę potwierdzić, że monitory NEC mają problemy z input lag"

- Jako użytkownik EA271Q może potwierdzić, że monitory NEC... Otóż skoro użytkuje EA271Q, to raczej może potwierdzić, że EA271Q ma jakiś problem.
Rozumiesz już?

W innym przypadku, będzie to jedynie ekstrapolacja (wnioskowanie o właściwościach statystycznych całego zbioru na podstawie badań jedynie pewnej jego części).
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Wybór monitora 4k 27 cali - Eizo EV2785 na celowniku.

21 lutego 2022, 17:23 - pn

Trolokonto się uruchamia :-) Uwaga Uwaga
lukasso
Posty: 136
Rejestracja: 08 lutego 2015, 22:43 - ndz

Re: Wybór monitora 4k 27 cali - Eizo EV2785 na celowniku.

21 lutego 2022, 17:30 - pn

GrzesiekR pisze:
21 lutego 2022, 17:01 - pn
Tak, być może PA są szybsze. Mówiąc monitory NEC miałem na myśli więcej niż jeden model, nie wszystkie oczywiście. Głównie chodzi o serię EA.
Ale od NEC EA oczekiwałbym jednak szybszej reakcji niż jest. Przynajmniej na poziomie EIZO CS2410, który monitorem stworzonym do szybkości nie jest również. Nie wiem jak EIZO EV27**, ale stawiałbym, że są szybsze.

A próbowałeś naprawdę sprawdzić input lag monitora? czy korzystasz z odczuć zwykłej pracy przy podłączonych dwóch monitorach, gdzie każdy z modeli stanowi inne wyzwanie dla przeprocesowania różnych zadań dla sprzętu?

Powinieneś sprawdzić EA271Q oddzielnie. Skoro na PC jest lepiej, to masz info zwrotne, że sygnały wejścia-wyjścia, przeprocesowanie oprogramowania, wyrenderowanie przez GPU, stanowi o niepodważalnym domniemaniu zamulenia EA271Q w nieodpowiednio wydajnym środowisku, a to z kolei nie mówi nam o input lagu monitora, a całej ścieżki.

Sprawdź sobie EA271Q jak samodzielny wyświetlacz na PC z lepszym GPU - zrób sobie testy wtedy, i tylko wtedy tak samo porównaj w takim samym teście Eizo, które ma mniejszą rozdzielczość, i stanowi mniejszy problem dla GPU.

Może nagrać kamerką swoje kliknięcie i pojawienie się reakcji na monitorze. Jak masz jakąś strzelankę na PC - to będzie najlepsze ;)
lukasso
Posty: 136
Rejestracja: 08 lutego 2015, 22:43 - ndz

Re: Wybór monitora 4k 27 cali - Eizo EV2785 na celowniku.

21 lutego 2022, 17:33 - pn

dbcooper1983 pisze:
21 lutego 2022, 17:23 - pn
Trolokonto się uruchamia :-) Uwaga Uwaga

Wszyscy widzimy, że się uruchomiłeś - nie musisz nasz wszystkich ostrzegać.

Ale prośba, nie trolluj za dużo!
GrzesiekR
Posty: 1273
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Wybór monitora 4k 27 cali - Eizo EV2785 na celowniku.

21 lutego 2022, 17:45 - pn

lukasso pisze:
21 lutego 2022, 17:30 - pn
GrzesiekR pisze:
21 lutego 2022, 17:01 - pn
Tak, być może PA są szybsze. Mówiąc monitory NEC miałem na myśli więcej niż jeden model, nie wszystkie oczywiście. Głównie chodzi o serię EA.
Ale od NEC EA oczekiwałbym jednak szybszej reakcji niż jest. Przynajmniej na poziomie EIZO CS2410, który monitorem stworzonym do szybkości nie jest również. Nie wiem jak EIZO EV27**, ale stawiałbym, że są szybsze.

A próbowałeś naprawdę sprawdzić input lag monitora? czy korzystasz z odczuć zwykłej pracy przy podłączonych dwóch monitorach, gdzie każdy z modeli stanowi inne wyzwanie dla przeprocesowania różnych zadań dla sprzętu?

Powinieneś sprawdzić EA271Q oddzielnie. Skoro na PC jest lepiej, to masz info zwrotne, że sygnały wejścia-wyjścia, przeprocesowanie oprogramowania, wyrenderowanie przez GPU, stanowi o niepodważalnym domniemaniu zamulenia EA271Q w nieodpowiednio wydajnym środowisku, a to z kolei nie mówi nam o input lagu monitora, a całej ścieżki.

Sprawdź sobie EA271Q jak samodzielny wyświetlacz na PC z lepszym GPU - zrób sobie testy wtedy, i tylko wtedy tak samo porównaj w takim samym teście Eizo, które ma mniejszą rozdzielczość, i stanowi mniejszy problem dla GPU.

Może nagrać kamerką swoje kliknięcie i pojawienie się reakcji na monitorze. Jak masz jakąś strzelankę na PC - to będzie najlepsze ;)
Tak, sprawdzałem ten monitor podłączony jako jedyny do PC z solidnym GPU. Czasy reakcji są takie same w metodach które opisałem (pomijając te porównawcze). Odczucie jest niezmienne - ten monitor jest wolniejszy niż standard innych domowo-biurowych jakie znam. Laptop może wprowadzać dodatkowe problemy, ale napisałem, że na PC też nie jest najlepiej.
Dla mnie wystarczy test ruchu kursora na pulpicie, nie muszę odpalać gier i nagrywać reakcji na kliknięcie. Reakcja na ruch myszką wydaje mi się lepszym testem.
lukasso
Posty: 136
Rejestracja: 08 lutego 2015, 22:43 - ndz

Re: Wybór monitora 4k 27 cali - Eizo EV2785 na celowniku.

21 lutego 2022, 18:20 - pn

GrzesiekR pisze:
21 lutego 2022, 17:45 - pn
lukasso pisze:
21 lutego 2022, 17:30 - pn
GrzesiekR pisze:
21 lutego 2022, 17:01 - pn
Tak, być może PA są szybsze. Mówiąc monitory NEC miałem na myśli więcej niż jeden model, nie wszystkie oczywiście. Głównie chodzi o serię EA.
Ale od NEC EA oczekiwałbym jednak szybszej reakcji niż jest. Przynajmniej na poziomie EIZO CS2410, który monitorem stworzonym do szybkości nie jest również. Nie wiem jak EIZO EV27**, ale stawiałbym, że są szybsze.

A próbowałeś naprawdę sprawdzić input lag monitora? czy korzystasz z odczuć zwykłej pracy przy podłączonych dwóch monitorach, gdzie każdy z modeli stanowi inne wyzwanie dla przeprocesowania różnych zadań dla sprzętu?

Powinieneś sprawdzić EA271Q oddzielnie. Skoro na PC jest lepiej, to masz info zwrotne, że sygnały wejścia-wyjścia, przeprocesowanie oprogramowania, wyrenderowanie przez GPU, stanowi o niepodważalnym domniemaniu zamulenia EA271Q w nieodpowiednio wydajnym środowisku, a to z kolei nie mówi nam o input lagu monitora, a całej ścieżki.

Sprawdź sobie EA271Q jak samodzielny wyświetlacz na PC z lepszym GPU - zrób sobie testy wtedy, i tylko wtedy tak samo porównaj w takim samym teście Eizo, które ma mniejszą rozdzielczość, i stanowi mniejszy problem dla GPU.

Może nagrać kamerką swoje kliknięcie i pojawienie się reakcji na monitorze. Jak masz jakąś strzelankę na PC - to będzie najlepsze ;)
Tak, sprawdzałem ten monitor podłączony jako jedyny do PC z solidnym GPU. Czasy reakcji są takie same w metodach które opisałem (pomijając te porównawcze). Odczucie jest niezmienne - ten monitor jest wolniejszy niż standard innych domowo-biurowych jakie znam. Laptop może wprowadzać dodatkowe problemy, ale napisałem, że na PC też nie jest najlepiej.
Dla mnie wystarczy test ruchu kursora na pulpicie, nie muszę odpalać gier i nagrywać reakcji na kliknięcie. Reakcja na ruch myszką wydaje mi się lepszym testem.

To dziwne, że aż tak - nie będę się kłócić, bo z EA nie mam doświadczenia, ale...

Jakie masz GPU w stacjonarce?

Ruch myszką niekoniecznie musi być najlepszą metodą badawczą.
Gra, to już wyrenderowane środowisko, zaczytane do pamięci wszelkie tekstury, obiekty etc Jednie co trzeba sprawdzić, to samo wejście-wyjście. Dlatego najlepiej to zrobić na grze zainstalowanej na swoim komputerze i jakieś starej.

Spróbuj nawet na czymś takim online - https://www.gry.pl/gra/siy-specjalne

Ze dwie reklamy musisz obejrzeć.

Jak możesz, to Nagraj sobie i zobacz, a nawet udostępnij nam i zbadamy temat :)
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Wybór monitora 4k 27 cali - Eizo EV2785 na celowniku.

21 lutego 2022, 18:20 - pn

lukasso pisze:
21 lutego 2022, 17:33 - pn
dbcooper1983 pisze:
21 lutego 2022, 17:23 - pn
Trolokonto się uruchamia :-) Uwaga Uwaga

Wszyscy widzimy, że się uruchomiłeś - nie musisz nasz wszystkich ostrzegać.

Ale prośba, nie trolluj za dużo!
Widzicie ???? to jest was kilku/nastu dobrze że się chociaż zakręciłeś jak termos i jawnie mówisz jak się kręci na ostro :D
lukasso
Posty: 136
Rejestracja: 08 lutego 2015, 22:43 - ndz

Re: Wybór monitora 4k 27 cali - Eizo EV2785 na celowniku.

21 lutego 2022, 18:26 - pn

dbcooper1983 pisze:
21 lutego 2022, 18:20 - pn
lukasso pisze:
21 lutego 2022, 17:33 - pn
dbcooper1983 pisze:
21 lutego 2022, 17:23 - pn
Trolokonto się uruchamia :-) Uwaga Uwaga

Wszyscy widzimy, że się uruchomiłeś - nie musisz nasz wszystkich ostrzegać.

Ale prośba, nie trolluj za dużo!
Widzicie ???? to jest was kilku/nastu dobrze że się chociaż zakręciłeś jak termos i jawnie mówisz jak się kręci na ostro :D

To chyba pytanie do Admina, ilu nas jest. To forum jest aktywne wiele lat, więc użytkowników pewnie się narobiło, kilka tysięcy(?)

Pewnie aktywnie odwiedzających teraz jest kilkuset, niekoniecznie zalogowanych - odpowiedź brzmi: "pewnie kilkuset potencjalnie widzi, że trollujesz".
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Wybór monitora 4k 27 cali - Eizo EV2785 na celowniku.

21 lutego 2022, 18:31 - pn

Taaaa ,ktoś ty jest to właśnie szersze grono wtajemniczone dobrze wie ,jak to jeden asior się zakręcił i pisał : "bajki to my a nie nam" ,zainteresowany będzie wiedział o kogo się rozchodzi :D
DarkRodent
Posty: 47
Rejestracja: 30 czerwca 2021, 12:15 - śr

Re: Wybór monitora 4k 27 cali - Eizo EV2785 na celowniku.

21 lutego 2022, 19:01 - pn

Najprostszy sposób:
- ręka na myszce na ciemnej podkładce, aby był między nimi wyraźny kontrast.
- jasny kursor na ciemnym tle na ekranie, aby było to samo co wyżej.
- wykonujemy np. ruch w lewo i w prawo, dość szybki.
Patrząc się w połowie drogi pomiędzy myszką a ekranem można łatwo dostrzec czy kursor porusza się praktycznie z niezauważalnym opóźnieniem w stosunku do ruchu ręki z myszką, czy też jest nieco opóźniony [...]
Trzeci sposób polega na odczuciu tego co czuje ręka z tym co widzi oko. Jeśli ekran jest wolny, robiąc różne ruchy myszką, np okręgi, można odczuć że kursor pozostaje w pół kroku za tym co robi ręka.
Dokładnie takiej sytuacji doświadczyłem w EA245WMi-2 - przysłowiowe pływanie kursora, które zwyczajnie irytuje w czynnościach całkowicie niezwiązanych z grami. EV2460 był od tego efektu całkowicie wolny.
Ja mam PA271Q, i mój monitor nie ma problemu z input lagiem, więc nie wiem czy tak ogólnie powinieneś opisywać temat opóźnień w monitorach NEC :)
Niepocieszające. W takim razie monitor z przedrostkiem PA zakwalifikowany, jako amatorsko fotograficzny - czyli trochę bardziej napakowany sprzętowo w stronę jakości obrazu, jest płynniejszy od biurowca EA. Niby prosty Full HD EV2450/60 nie ma żadnego problemu z lagiem, graficzny CS również, nadal jakaś obawa przy EV2785 jest. Jednak tymi bogatymi wypowiedziami, zdecydowanie została przez Was zmniejszona :D
Tak, być może PA są szybsze. Mówiąc monitory NEC miałem na myśli więcej niż jeden model, nie wszystkie oczywiście. Głównie chodzi o serię EA.
Ale od NEC EA oczekiwałbym jednak szybszej reakcji niż jest. Przynajmniej na poziomie EIZO CS2410, który monitorem stworzonym do szybkości nie jest również. Nie wiem jak EIZO EV27**, ale stawiałbym, że są szybsze.
Dokładnie, żaden z omawianych monitorów nie jest stworzony do gier, tylko biura/grafiki.
Jednak raz jeszcze powtórzę, że oczekuję właśnie takiego zdrowego laga na głupim pulpicie, jak Eizo CS/tańsze EV, czy Nec PA. Nie jestem żadnym esportowym świrem, nie oczekuję 0-1ms laga.
lukasso
Posty: 136
Rejestracja: 08 lutego 2015, 22:43 - ndz

Re: Wybór monitora 4k 27 cali - Eizo EV2785 na celowniku.

21 lutego 2022, 19:20 - pn

DarkRodent pisze:
21 lutego 2022, 19:01 - pn
Najprostszy sposób:
- ręka na myszce na ciemnej podkładce, aby był między nimi wyraźny kontrast.
- jasny kursor na ciemnym tle na ekranie, aby było to samo co wyżej.
- wykonujemy np. ruch w lewo i w prawo, dość szybki.
Patrząc się w połowie drogi pomiędzy myszką a ekranem można łatwo dostrzec czy kursor porusza się praktycznie z niezauważalnym opóźnieniem w stosunku do ruchu ręki z myszką, czy też jest nieco opóźniony [...]
Trzeci sposób polega na odczuciu tego co czuje ręka z tym co widzi oko. Jeśli ekran jest wolny, robiąc różne ruchy myszką, np okręgi, można odczuć że kursor pozostaje w pół kroku za tym co robi ręka.
Dokładnie takiej sytuacji doświadczyłem w EA245WMi-2 - przysłowiowe pływanie kursora, które zwyczajnie irytuje w czynnościach całkowicie niezwiązanych z grami. EV2460 był od tego efektu całkowicie wolny.
Ja mam PA271Q, i mój monitor nie ma problemu z input lagiem, więc nie wiem czy tak ogólnie powinieneś opisywać temat opóźnień w monitorach NEC :)
Niepocieszające. W takim razie monitor z przedrostkiem PA zakwalifikowany, jako amatorsko fotograficzny - czyli trochę bardziej napakowany sprzętowo w stronę jakości obrazu, jest płynniejszy od biurowca EA. Niby prosty Full HD EV2450/60 nie ma żadnego problemu z lagiem, graficzny CS również, nadal jakaś obawa przy EV2785 jest. Jednak tymi bogatymi wypowiedziami, zdecydowanie została przez Was zmniejszona :D
Tak, być może PA są szybsze. Mówiąc monitory NEC miałem na myśli więcej niż jeden model, nie wszystkie oczywiście. Głównie chodzi o serię EA.
Ale od NEC EA oczekiwałbym jednak szybszej reakcji niż jest. Przynajmniej na poziomie EIZO CS2410, który monitorem stworzonym do szybkości nie jest również. Nie wiem jak EIZO EV27**, ale stawiałbym, że są szybsze.
Dokładnie, żaden z omawianych monitorów nie jest stworzony do gier, tylko biura/grafiki.
Jednak raz jeszcze powtórzę, że oczekuję właśnie takiego zdrowego laga na głupim pulpicie, jak Eizo CS/tańsze EV, czy Nec PA. Nie jestem żadnym esportowym świrem, nie oczekuję 0-1ms laga.

Seria PA to nie jest amatorsko-fotograficzna seria, tylko seria profesjonalna, graficzno-fotograficzna. To już chyba seria CS w Eizo prędzej jest amatorsko-fotograficzna, bo dalej jeszcze mamy CG.

Jak masz sprawdzone Eizo, to nie ma się nad czym zastanawiać.

Ale bez zrobienia testu z gierką strzelanką, nadal nie mam od Was danych - to że czymś machacie na monitorze z opóźnieniem może jeszcze świadczyć o jakimś problemie z jakąś optymalizacją, a nie czystym input lagiem, ale nie wiem, bo na razie żaden z Was nie przeprowadził szybkiego, prostego, darmowego test z linku, który Wam podesłałem.
lukasso
Posty: 136
Rejestracja: 08 lutego 2015, 22:43 - ndz

Re: Wybór monitora 4k 27 cali - Eizo EV2785 na celowniku.

21 lutego 2022, 19:27 - pn

dbcooper1983 pisze:
21 lutego 2022, 18:31 - pn
Taaaa ,ktoś ty jest to właśnie szersze grono wtajemniczone dobrze wie ,jak to jeden asior się zakręcił i pisał : "bajki to my a nie nam" ,zainteresowany będzie wiedział o kogo się rozchodzi :D

Ledwo czytasz, więc nie podejrzewam że wiesz kto ja jestem. Szersze grono trolli nie mając uzasadnienia i możliwości wyjasnienia spotkanego novum, projektuje swoje gówniane cechy na innych, bo nie mają się na co powołać. ty jesteś jednym z takich, którzy nie wiedzą, ale chwalą się dookoła, że wiedzą.
tak jak jeden z twoich kolegów trolli, co twierdził, że zazwyczaj ma rację, a co tu zaglądałem, to chłopak się ciągle mylił.
pasujecie do siebie - wzajemne grono trollowej adoracji, czyli to wtajemniczone, jak je nazywasz, którzy "wiedzą" :lol:

Wróć do „Zastosowania amatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68376
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu