Drukarka Epson Ecotank L3xxx

Technika drukowania i przygotowanie. Minilaby, drukarki i plotery fotograficzne.
qreqorek
Posty: 3
Rejestracja: 26 marca 2022, 02:23 - sob

Drukarka Epson Ecotank L3xxx

26 marca 2022, 02:39 - sob

Jestem zainteresowany zakupem drukarki z rodziny Epson Ecotank L3xxx, ale odbiłem się od rzeczywistości. Nigdzie w Warszawie nie idzie zobaczyć jakiegokolwiek wydruku z tej drukarki. Są one wszędzie dostępne, ale ani Epson na infolini mi nie pomógł, ani zdobyty kontakt do przedstawiciela handlowego, ani też wizyta w znanym sklepie ze sprzętem wszelakim. Dzwoniłem też do firm oferujących drukarki czy oryginalne tusze do tych drukarek - też nikt mi nie mógł pomóc. Czy znajdzie się ktoś z Warszawy, kto posiada drukarkę z tej rodziny (np Ecotank L3151 czy o podobnych parametrach) i wydrukowałby mi jedną stronę testową w kolorze? A jak nie z Warszawy, to może komuś się zechce otrzymany ode mnie plik wydrukować, wrzucić w kopertę i wysłać? Oczywiście pokryję niezbędne koszty + nie pożałuję na przysłowiowe piwo.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Drukarka Epson Ecotank L3xxx

26 marca 2022, 11:11 - sob

To są drukarki biurowe, kolor w nich jest po to, aby logo czy wykres wyglądały bardziej atrakcyjnie. Piszę o tym dlatego, że skoro chce Pan wydruk testowy, to zakładam, że są wyższe wymagania jakościowe niż drukowanie faktur z kolorowym logo. Zresztą zamieścił Pan post w dziale "Reprodukcja zdjęć". W tym przypadku jeszcze bardziej odbije się Pan od rzeczywistości. Radzę odpuścić temat, to ślepa uliczka.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
qreqorek
Posty: 3
Rejestracja: 26 marca 2022, 02:23 - sob

Re: Drukarka Epson Ecotank L3xxx

26 marca 2022, 11:51 - sob

Dziękuję za opinię. Zapytanie dałem w tym dziale, ponieważ najpierw sprawdzałem w którym dziale tego typu pytania się pojawiają. Raczej nie zamierzam drukować zdjęć, ale drobne elementy grafik np. na żetony czy karty do gier planszowych (tak zwany Print & Play). Jestem ciekaw czy ta drukarka poradzi sobie np. z czcionką 6px, jakimś obrazkiem w stylu komiksowym, przejściem tła z koloru żółtego w biały, itp. rzeczy.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Drukarka Epson Ecotank L3xxx

26 marca 2022, 15:53 - sob

Bardzo drobne elementy to raczej kwestia papieru, nie samej drukarki. Z kolorami będzie loteria włącznie z ekscesami, kiedy np zamiast żółtego będzie zielonkawy. Ale w takich zastosowaniach nie ma to większego znaczenia.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3878
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Drukarka Epson Ecotank L3xxx

26 marca 2022, 19:54 - sob

Podobnie jak Tom01, to najtańsza seria biurowa Epsona na zalewane tusze. Proszę zerknąć np. na Canon PIXMA G640, gdzie jest CMYK rozszerzony o kolor szary i czerwony, co poprawia neutralność przejść tonalnych.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
qreqorek
Posty: 3
Rejestracja: 26 marca 2022, 02:23 - sob

Re: Drukarka Epson Ecotank L3xxx

26 marca 2022, 22:37 - sob

Bardzo dziękuję za sugestię, Canon faktycznie jest opcją. Podtrzymuję jednak zapytanie z pierwszego posta. Nie ma to jak organoleptyczna możliwość oceny wydruku.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3878
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Drukarka Epson Ecotank L3xxx

27 marca 2022, 11:09 - ndz

To raczej trzeba by próbować łapać bezpośrednio jakiegoś użytkownika, ale przy tej klasie sprzętu raczej nikomu nie będzie chciało się fatygować.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video

Wróć do „Reprodukcja zdjęć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68371
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu