Dylemat przy wyborze kalibratora DataColor SpyderX Pro albo X-rite i1Display Pro

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
Ziema
Posty: 3
Rejestracja: 11 września 2022, 22:36 - ndz

Dylemat przy wyborze kalibratora DataColor SpyderX Pro albo X-rite i1Display Pro

12 września 2022, 10:40 - pn

Cześć wszystkim :)

To mój pierwszy post na forum więc wybaczcie moje błędy, obiecuję poprawę.

Chciałbym kupić kalibrator aby skalibrować kilka ekranów, m.in.: laptop Lenovo ThinkBook 15, tablet graficzny Huion Kamvas PRO 16, monitor DELL U2410f.
Oraz dwa takie same monitory stojące koło siebie HP LA2206xc (tutaj mi zależy na tym żeby monitory koło siebie wyświetlały taki sam obraz, jeden jest podłączony po DVI drugi po Display Port)

Nie wiem co wybrać DataColor SpyderX Pro czy X-rite i1Display Pro.

Używać będę oryginalnego oprogramowania do tych kalibratorów jak również DisplayCal.

Kilka lat temu już używałem kalibratora DataColor Spyder2 Express (teraz już do niczego się nie nadaje z powodu gradacji filtrów) i pamiętam że cokolwiek co skalibrowałem to efekt był bardzo duży.

Co mi proponujecie?

PS. Jeszcze mam dodatkowy temat, chciałbym skalibrować przy pomocy któregoś z kalibratorów telewizor TCL 43C725? Uda się? :)

Dziękuję za wszelką pomoc w podjęciu decyzji.
Ziema
Posty: 3
Rejestracja: 11 września 2022, 22:36 - ndz

Re: Dylemat przy wyborze kalibratora DataColor SpyderX Pro albo X-rite i1Display Pro

12 września 2022, 11:56 - pn

Jest jeszcze taki kalibrator X-rite ColorMunki Display - podobno to prawie to samo co X-rite i1Display Pro.
Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Dylemat przy wyborze kalibratora DataColor SpyderX Pro albo X-rite i1Display Pro

12 września 2022, 12:55 - pn

Jeśli już zakup na własność to tylko Display Pro - jest bardziej uniwersalny i dokładny.

PS. Z telewizorem będziesz trochę zabawy, nie nastawiaj się na łatwą i szybką kalibrację.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Ziema
Posty: 3
Rejestracja: 11 września 2022, 22:36 - ndz

Re: Dylemat przy wyborze kalibratora DataColor SpyderX Pro albo X-rite i1Display Pro

12 września 2022, 13:10 - pn

A ten X-rite ColorMunki Display to rzeczywiście prawie to samo co X-rite i1Display Pro?
Gdzieś wyczytałem że różnią się szybkością.
Jakieś jeszcze są między nimi różnice?

A czy coś więcej o tej kalibracji telewizora? Nie zależy mi na szybko i bezproblemowo. Z tej zabawy to nawet się cieszę, tylko od czego zacząć?
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Dylemat przy wyborze kalibratora DataColor SpyderX Pro albo X-rite i1Display Pro

12 września 2022, 13:52 - pn

X-Rite CM Display, aktualnie Calibrite ColorChecker Display, ma mniej funkcjonalny soft i działa trochę wolniej. Poza tym nie ma wsparcia dla kalibracji sprzętowej monitorów EIZO i NEC / BenQ.

Co do TV to spróbuj przejrzeć zagraniczne fora i sprawdź dobrze dostępne ustawienia w Menu TV dotyczące Obrazu.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dylemat przy wyborze kalibratora DataColor SpyderX Pro albo X-rite i1Display Pro

12 września 2022, 14:57 - pn

Ziema pisze:
12 września 2022, 10:40 - pn
Chciałbym kupić kalibrator aby skalibrować kilka ekranów...

Spore wyzwanie. Proszę się spodziewać dużych utrudnień i efektów całkiem odmiennych od spodziewanych. :) Wbrew pozorom, choć im słabszej jakości ekran, tym bardziej potrzebuje kalibracji, ale jednocześnie jest tym trudniejszy z tendencją do niemożliwości w najgorszych przypadkach.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Kalibracja monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Pandemiya
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu