Monitor dla grafika/do codziennego użytkowania

Monitory uniwersalne w dowolnie szerokim ujęciu oraz do zastosowań domowych.
AndN11
Posty: 630
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Monitor dla grafika/do codziennego użytkowania

07 grudnia 2022, 20:37 - śr

dbcooper1983 pisze:
07 grudnia 2022, 19:35 - śr
... ,to chyba było na matrycy AU Optronics i to jakiejś starej które to o jakiejkolwiek kontroli jakości raczej nie słyszało bo tak rozj... podświetlania ciężko się doszukać ;)
Kontrolę jakości w Eizo widać przeszedł, bo jakoś trudno uwierzyć, że po złożeniu monitora nie było żadnej kontroli jakości (w takiej firmie).
pitreekk
Posty: 16
Rejestracja: 05 grudnia 2022, 10:08 - pn

Re: Monitor dla grafika/do codziennego użytkowania

08 grudnia 2022, 11:28 - czw

Panowie, a gdybym zwiększył budżet do 3000, to coś bliżej moim wymaganiom się znajdzie?
voteck
Posty: 229
Rejestracja: 18 lipca 2017, 20:33 - wt

Re: Monitor dla grafika/do codziennego użytkowania

08 grudnia 2022, 11:38 - czw

pitreekk pisze:
07 grudnia 2022, 19:29 - śr
Patrząc na to, że obraz wyświetlany jest na telefonach i róznych monitorach nie robi to aż takiej różnicy.
Tu nie tyle chodzi - o ile obraz nie jest obrabiany pod kątem druku - o symulację efektu, ile o rozrzut. Jeżeli rozrzut jest, dajmy na to, plus minus dziesięć, to Ty, jako grafik, chcesz mieć zero, bo jeśli będziesz miał plus albo minus pięć, to rozrzut z jednej strony będzie sięgał plus albo minus piętnastu, a wtedy z lekkiego przekłamania robi się neon albo stare ORWO.
AndN11
Posty: 630
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Monitor dla grafika/do codziennego użytkowania

08 grudnia 2022, 11:45 - czw

pitreekk pisze:
08 grudnia 2022, 11:28 - czw
Panowie, a gdybym zwiększył budżet do 3000, to coś bliżej moim wymaganiom się znajdzie?
Nie znam żadnego monitora tzw. gamingowego z kalibracją sprzętową. Nawet ten z przed lat Eizo Foris FS2735 za blisko 5 tyś. zł. z tego co się orientuję takiej kalibracji nie miał (chyba, że się mylę...).
michalk
Posty: 71
Rejestracja: 09 września 2020, 18:23 - śr

Re: Monitor dla grafika/do codziennego użytkowania

08 grudnia 2022, 11:51 - czw

pitreekk pisze:
08 grudnia 2022, 11:28 - czw
Panowie, a gdybym zwiększył budżet do 3000, to coś bliżej moim wymaganiom się znajdzie?
Jeśli chcesz monitor z wyższym odświeżaniem to moim zdaniem pytasz na złym forum. Jeśli interesuje Cię obróbka obrazu to Nec albo EIZO, jeśli granie i wyższe odświeżanie raczej szukałbym wśród innych firm. Nie ma chyba monitora, który by spełniał obydwa warunki, jakiego byś nie miał budżetu. Po prostu inne grupy docelowe. Monitory gamingowe też mogą mieć dobre odwzorowanie barw, ale raczej nie będzie referencyjne i nikt tu chyba nie poleci konkretnych modeli ze względu na inną tematykę forum. Specyfikacja techniczna, bez weryfikacji też niewiele mówi, uprzedzając Twoje potencjalne propozycje.
pitreekk
Posty: 16
Rejestracja: 05 grudnia 2022, 10:08 - pn

Re: Monitor dla grafika/do codziennego użytkowania

08 grudnia 2022, 12:07 - czw

Jasne, myślałem właśnie, że tu ogólnie jest forum dotyczące monitorów.
Znalazłem jeszcze coś takiego, nie tyle gamingowy, nie jest to idealny model, (może po kalibracji będzie lepiej, choć z tego co tutaj się dowiedziałem jest bezsensowna), ale ma te 75 hz i szeroką barwę kolorów.
https://www.tomshardware.com/reviews/dell-s271ds
michalk
Posty: 71
Rejestracja: 09 września 2020, 18:23 - śr

Re: Monitor dla grafika/do codziennego użytkowania

08 grudnia 2022, 15:13 - czw

pitreekk pisze:
08 grudnia 2022, 12:07 - czw
Jasne, myślałem właśnie, że tu ogólnie jest forum dotyczące monitorów.
Zobacz wyżej: "MVA.PL: Tworzenie, rejestracja i obróbka obrazu"

Co do tego Della, ani nie ma odświeżania jakie Cię interesuje, ani nie ma dobrego odwzorowania kolorów (jest nawet w minusach w recenzji), więc nie wiem co chciałbyś osiągnąć. Jak Dell to raczej seria U, ale od niej już cenowo krótka droga do dobrego Nec EA271Q.
pitreekk
Posty: 16
Rejestracja: 05 grudnia 2022, 10:08 - pn

Re: Monitor dla grafika/do codziennego użytkowania

08 grudnia 2022, 15:34 - czw

michalk pisze:
08 grudnia 2022, 15:13 - czw
pitreekk pisze:
08 grudnia 2022, 12:07 - czw
Jasne, myślałem właśnie, że tu ogólnie jest forum dotyczące monitorów.
Zobacz wyżej: "MVA.PL: Tworzenie, rejestracja i obróbka obrazu"

Co do tego Della, ani nie ma odświeżania jakie Cię interesuje, ani nie ma dobrego odwzorowania kolorów (jest nawet w minusach w recenzji), więc nie wiem co chciałbyś osiągnąć. Jak Dell to raczej seria U, ale od niej już cenowo krótka droga do dobrego Nec EA271Q.
Gdyby tylko miał chocby te 75 hz, haha.

Dzięki!
shm
Posty: 45
Rejestracja: 07 marca 2022, 12:33 - pn

Re: Monitor dla grafika/do codziennego użytkowania

08 grudnia 2022, 16:22 - czw

oesu... to może taka doza opinii "po środku"

Kalibracja "sprzętowa" - z moich doświadczeń z monitorami poniżej 5K pln - działa poprawnie tylko w NEC i EIZO. Ale:

W miarę akceptowalnie skalibrowany do zastosowań domowych czy też okazjonalnych zleceń (nie do druku) "out of the box" był u mnie Acer z serii ConceptD ( ale to był jednostkowy przypadek - za inne nie ręcze.)
Sam panel był całkiem ok, ale cała reszta raczej słabo, łącznie z menu, jakością wykonania itp itd.
Niestety - we własnym zakresie można je potem tylko profilować, bo aplikacje do kalibracji nie działają prawidłowo (albo niezgodnie z oczekiwaniami).

Sprawdzałem kilka monitorów Asusa - podobnie - tylko lepsza jakośc wykonania.

Natomiast same panele - ogólnie - w tych bardziej budżetowych modelach zarówno Asusa jak i Acera wydają się średniawe pod względem równomierności podświetlenia (co z tego, że w środku jest delta poniżej 2 zmierzona w fabryce dla zestawu kolorków testowych, jak przykładowo lewa strona ekranu rozjeżdza się względem prawej o więcej niż 4, albo centrum ekranu ma "hotspota" z podwświetleniem +20% względem reszty ekranu).
Ale tu również - może trafisz na dobrą sztukę lub straszny badziew.
Benq-ów nie widziałem, ale z opinii na forum wnoszę, że może być całkiem podobnie.

Modele Asusa (i Acera) powyżej 120 Hz bywają spoko do zastosowań ściśle domowych, ale jest duża szansa trafienia na bubla z kosmicznym wręcz winietowaniem (+25% różnicy w podświetleniu między róznymi częściami ekranu bywa normą).

konkretnych modeli nie polecę - bo w przedziale poniżej 2K to jest trochę loteria z tego co widziałem.
Zawsze można kupić używkę - i przede wszystkim - sprawdzić przed kupnem, czy dla Ciebie jest ok.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor dla grafika/do codziennego użytkowania

09 grudnia 2022, 10:12 - pt

pitreekk pisze:
07 grudnia 2022, 19:29 - śr
Patrząc na to, że obraz wyświetlany jest na telefonach i róznych monitorach nie robi to aż takiej różnicy.

To jest często spotykany mit:
https://monitory.mastiff.pl/faq/question/id/108

Mam ewentualnie dla Pana propozycję. Mam monitory NEC PA243W z zapomnianych zapasów magazynowych, u jednego z dystrybutorów - molochów. Jest to profesjonalny monitor graficzny, który normalnie kosztuje ponad 5 tys. Fabrycznie zapakowane, nieużywane, tylko przeleżały ponad dwa lata i aktualnie został im rok gwarancji. Oczywiście nikt ich nie odda za 1,5 tys, ale może jednak ok 3 tys za taki sprzęt okaże się jednak osiągalne?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
michalk
Posty: 71
Rejestracja: 09 września 2020, 18:23 - śr

Re: Monitor dla grafika/do codziennego użytkowania

09 grudnia 2022, 12:14 - pt

Tom01 pisze:
09 grudnia 2022, 10:12 - pt
Mam ewentualnie dla Pana propozycję. Mam monitory NEC PA243W z zapomnianych zapasów magazynowych, u jednego z dystrybutorów - molochów. Jest to profesjonalny monitor graficzny, który normalnie kosztuje ponad 5 tys. Fabrycznie zapakowane, nieużywane, tylko przeleżały ponad dwa lata i aktualnie został im rok gwarancji. Oczywiście nikt ich nie odda za 1,5 tys, ale może jednak ok 3 tys za taki sprzęt okaże się jednak osiągalne?
Nie kosztuje, bo został wycofany ze sprzedaży. W Mastiffie nie był w ostatnich latach w cenie poniżej 4 tys.?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor dla grafika/do codziennego użytkowania

09 grudnia 2022, 12:20 - pt

michalk pisze:
09 grudnia 2022, 12:14 - pt
Nie kosztuje, bo został wycofany ze sprzedaży. W Mastiffie nie był w ostatnich latach w cenie poniżej 4 tys.?

Ostatnia cena ponad 5 tys. Podobnie jak najbliższy dostępny odpowiednik EIZO CG2420, choć z prostszym sterowaniem.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
pitreekk
Posty: 16
Rejestracja: 05 grudnia 2022, 10:08 - pn

Re: Monitor dla grafika/do codziennego użytkowania

09 grudnia 2022, 12:48 - pt

A ten Panowie jest już lepszy, wiadomo dalej do pseudo-grafiki. Ale ma 75 hz, cena ok + podobno ma lepiej skalibrowane kolory na start, od konkurencji.

https://www.x-kom.pl/p/571710-monitor-l ... 278qv.html
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor dla grafika/do codziennego użytkowania

09 grudnia 2022, 12:49 - pt

Znów bajki. To są monitory klasy DELL-a i już lepiej tego producenta właśnie, bo przynajmniej bezczelnie nie robi z ludzi idiotów.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
AndN11
Posty: 630
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Monitor dla grafika/do codziennego użytkowania

09 grudnia 2022, 17:16 - pt

W czym konkretnie ten Asus tak ogłupia klientów ? Nie jestem pewny, ale chyba nie podaje kalibracji sprzętowej w swoich monitorach, co robi Dell w niektórych modelach. Pan twierdzi przecież, że jeszcze żaden producent oprócz Nec i Eizo nie zrobił kalibracji sprzętowej (chyba, ze coś się zmieniło).
Odnośnie tego Asusa z linku, gdzieś czytałem (nie jestem pewny czy ten model), że w trybie sRGB nie można regulować jasności i jest ustawiona na sztywno bodajże 120 nitów. Jeśliby tak było to niezbyt dobrze. Niby "fachowo" tak powinno być, jednak nie każdemu taka jasność będzie odpowiadać.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor dla grafika/do codziennego użytkowania

09 grudnia 2022, 17:55 - pt

Asus robi to samo co podobni, czyli reklamuje jako zupełnie inną kategorię niż faktycznie jest.

Kalibracja, taka z prawdziwego zdarzenia, to wciąż rzadkość na rynku. Owszem, pojawia się w okrojonych wersjach w sprzęcie budżetowym, co jest zasługą m.in. Realteka i ich mikrokontrolerów jednoukładowych, ale to jeszcze nie oznacza, że należy taką kalibrację stawiać na równi z pełnoprawnymi rozwiązaniami. Żyjemy w świecie gdzie decydujące słowo ma reklama i wmówić można wszystko. Przeciętny odbiorca nawet nie będzie wiedział, że regulacja jaskrawości to też kalibracja sprzętowa i naciągając, monitor z regulatorem "brightness", można z powodzeniem nazwać kalibrowanym i nawet będzie to poprawne technicznie, tylko nie użytkowo.

Ciekawostką dużo mówiącą o tym jak Asus traktuje swoich klientów jest umieszczenie linijek na ramkach. Jakim cudem to ma działać? Dowodem perfekcyjnego trafiania do klienta będącego wtórnym analfabetą, są widoczne w internecie zachwyty nad nowatorskim rozwiązaniem i przydatnością. Jest to identyczny chwyt jak "tryb B&W" w BenQ. Z jednej strony jest to komedia, jak ludzie łykają bzdury, ale z drugiej tragedia, bo widać jak łatwo można nawijać dowolny makaron na uszy.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
AndN11
Posty: 630
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Monitor dla grafika/do codziennego użytkowania

09 grudnia 2022, 18:39 - pt

Czy przykładowo Dell UP2720Q ma kalibrację z prawdziwego zdarzenia, czy jest to okrojona wersja kalibracji (jak np. w Nec EA 271Q/U), czy nawet nie jest okrojona i wszystko jest atrapą i udawane (regulacje jak w menu, jasność itp.).

https://hdtvpolska.com/zaskakujaco-nied ... showfull=1

Cytaty z recenzji/testu z linku :

"Wsparcie dla kalibracji 3D LUT z oprogramowaniem Calman"
"Znacznie ciekawsza jest jeszcze współpraca z oprogramowaniem, które nie tylko pozwala wygodnie przełączać ustawienia w monitorze z poziomu systemu, ale także synchronizuje z nimi profile ICC w systemie! Dotychczas takie rozwiązania dostarczały tylko wspomniane na początku, dwie, profesjonalne marki japońskie (Nec Eizo)".
"Bardziej złożona metoda sprowadza się do użycia oprogramowania Portait Displays Calman, które jest w stanie połączyć się z monitorem i programować bezpośrednio jego tablice 1D i 3D LUT."
"Do wyboru mamy dwie metody kalibracji 1D + Matrix, lub 1D LUT + 3D LUT. Różnią się one złożonością. W pierwszym wariancie, program skalibruje tablicę 1D, która odpowiada za balans bieli i EOTF (gammę) monitora, a następnie spróbuje wyrównać kolory na bazie pomiaru barw podstawowych. W wariancie z 3D LUT znajdzie się więcej pomiarów różnych próbek barw, by uzyskać wyższą precyzję kalibracji kolorów."

Tom01 pisze:
09 grudnia 2022, 17:55 - pt
Ciekawostką dużo mówiącą o tym jak Asus traktuje swoich klientów jest umieszczenie linijek na ramkach. Jakim cudem to ma działać?
Nie wiem czy o to chodzi. Przykładowo w programie Photoshop Elements przy obrabianiu zdjęcia mam 3 przyciski. Rzeczywista wielkość (rozmiar z ilości pikseli zdjęcia), Zmieść na ekranie lub Rozmiar wydruku. Jak w ustawieniach programu wpisze się gęstość pikseli na cal w monitorze, klikając na Rozmiar wydruku zdjęcie pokaże się w wielkości w jakiej byłoby na wydruku. Przybliżając takie zdjęcie do ramki, widać tak na szybko ile to będzie centymetrów. Oczywiście są inne metody i to w sumie zbędny bajer (jak dla mnie), ale to jak najbardziej może działać.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor dla grafika/do codziennego użytkowania

09 grudnia 2022, 20:23 - pt

W akapicie o synchronizacji ustawień z profilem jest drobna nieścisłość. Takie rozwiązanie DELL stosuje od lat. Średnio działające, ale jest. Oczywiście w żaden sposób nie należy go porównywać do normalnych systemów kalibracyjnych.

Kalibracja za pomocą oprogramowania Calman to technika rodem z telewizorów i do nich projektowana, nie monitorów graficznych. To jest jedna z takich właśnie manipulacji. Bierzemy programowalny procesor i mówimy, że to kalibracja. To się jednak znacznie różni. Na upartego można telewizor skalibrować, jednakże to są rozwiązania o użyteczności brony w lesie. Nie przeszkadza to jednak producentom reklamować jako kalibrację.

Nie widziałem jeszcze DELL-a UP2720Q, ale jakoś specjalnie przełomu rynkowego się nie spodziewam. Co innego testy na których trzeba zarabiać a co innego życie.

Prawdopodobieństwo, że użytkownik z suwmiarką skalibruje ppi systemu, ustawienia programu, nie zapomni o właściwym powiększeniu elementu, jest praktycznie zerowe. Stąd te linijki nie mają prawa działać. Najlepszym dowodem jest fakt, że w żadnym poważniejszym monitorze ich nie ma i nikomu nawet nie przyjdzie do głowy taka głupota.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
AndN11
Posty: 630
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Monitor dla grafika/do codziennego użytkowania

09 grudnia 2022, 20:58 - pt

Tom01 pisze:
09 grudnia 2022, 20:23 - pt
Kalibracja za pomocą oprogramowania Calman to technika rodem z telewizorów i do nich projektowana, nie monitorów graficznych. To jest jedna z takich właśnie manipulacji. Bierzemy programowalny procesor i mówimy, że to kalibracja. To się jednak znacznie różni. Na upartego można telewizor skalibrować, jednakże to są rozwiązania o użyteczności brony w lesie. Nie przeszkadza to jednak producentom reklamować jako kalibrację.
Kompletnie to do mnie nie przemawia. Co to za argument, że jeśli Calman kojarzy się z telewizorami to już zupełnie nie nadaje się do monitorów. Czyli z tych 3 rzeczy o co pytałem ten Dell ma "udawaną" kalibrację o użyteczności brony w lesie. Szkoda, że testujący na HDTV tacy nie gramotni i mało się znają, czy raczej dali się nabrać. Spodziewałem się takiej odpowiedzi :) . Czyli kalibracja sprzętowa dalej pozostaje technologią kosmiczną dostępną tylko dla Nec i Eizo. Co ciekawe taką kalibrację potrafią zrobić w monitorze za 3 tyś., a Dell w monitorze za 7 tyś. ma tylko atrapę :)
Tom01 pisze:
09 grudnia 2022, 20:23 - pt
Prawdopodobieństwo, że użytkownik z suwmiarką skalibruje ppi systemu, ustawienia programu, nie zapomni o właściwym powiększeniu elementu, jest praktycznie zerowe. Stąd te linijki nie mają prawa działać. Najlepszym dowodem jest fakt, że w żadnym poważniejszym monitorze ich nie ma i nikomu nawet nie przyjdzie do głowy taka głupota.
Ale po co suwmiarka ? Wystarczy do programu RAZ wpisać z danych technicznych, dla monitora 27 cali 2560x1440px to ppi w przybliżeniu wynosi 109. Przecież to tylko dla orientacyjnych wymiarów. Może dla większości to zupełnie nieprzydatne, jak ktoś choć trochę ma jakieś pojęcie to nie zapomni kliknąć na odpowiednie powiększenie - Rozmiar wydruku, aby z tej linijki skorzystać. Mówienie, że to nie ma prawa działać to tylko pańska opinia. Oczywiście ma prawo działać, można dyskutować z jaką dokładnością, na ile to przydatne. Dla kogoś może być zupełnie zbędne, a ktoś może z tego korzystać.
I co to za argument, że czegoś nie ma w poważniejszym monitorze. Tak samo mówiono, że poważniejsze monitory nie sięgną po matryce AU Optronics.
Ostatnio zmieniony 09 grudnia 2022, 21:07 - pt przez AndN11, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor dla grafika/do codziennego użytkowania

09 grudnia 2022, 21:04 - pt

Ależ to nie ma żadnego znaczenia, co do Pana przemawia. Tłumaczę tylko, że mamy w tym przypadku styk techniki telewizyjnej z monitorową. Wielu producentów ostatnio pakuje układy z telewizorów, które siłą rzeczy są wspierane przez Calmana, bo to wspólna technika. Ma to tyle wspólnego z EIZO ColorNavigatorem czy NEC SpectraView co koń z koniakiem.

Nie, normalna kalibracja do celów pół i profesjonalnych nie jest technologią kosmiczną. Tylko dlaczegoś, nikomu, poza dwoma firmami dostępnymi dla cywili i kilkoma super profesjonalnymi, nie chce się jej opracować i zamontować. Ma Pan do mnie jakieś niezrozumiałe pretensje za banalne stwierdzenie tego faktu.

Nie, NEC nie pakuje kalibracji w monitorze za 3 tys, tylko korzystając z własnych zasobów, pakuje do niego płytę blisko spokrewnioną z monitorami graficznymi. Kalibracja jest skutkiem ubocznym, który okazał się nieplanowanym sporym sukcesem komercyjnym. To również obrazuje różnicę między firmą, która ma technologię i może ją montować niemalże "przy okazji", od innych, które dwoją się i troją, aby obojętnie jak, ale sklecić ze śliny i drutu podobne mechanizmy, albo wręcz posuwają się do nieczystych gierek, kłamiąc, ze technologię mają, choć nie mają.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Zastosowania amatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], SzymonBN i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Ostatnio na forum...

Informacje

Jest 6 użytkowników online :: 5 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot], SzymonBN
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68402
Liczba tematów: 4130
Liczba użytkowników: 3945
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Goldberg
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu