Oświetlenie stanowiska biurowego.

Sprawdzone rozwiązania, porady, testy.
DarkRodent
Posty: 47
Rejestracja: 30 czerwca 2021, 12:15 - śr

Re: Oświetlenie stanowiska biurowego.

08 lutego 2023, 18:54 - śr

jetron pisze:
08 lutego 2023, 17:41 - śr
DarkRodent pisze:
08 lutego 2023, 17:10 - śr
na rynku polskim jak i tzw. 'zachodnim' sa dostepne mocniejsze wersje Ledvance sun@home (niestety nie w sklepie oficjalnym Ledvance na allegro), jednakze nawet ta 9W naprawde wystarczy do takich potrzeb
A to ciekawe, bo nigdzie nie widziałem mocniejszych wersji na polskich stronach, niż to 9W.

https://www.proshop.pl/Inteligentny-dom ... TW/3129976

https://www.nowazarowka.pl/ledvance-sun ... asQAvD_BwE

prosze potrojnie zweryfikowac czy to odpowiednia 'zarowka', zauwazylem ze czesc sprzedajacych zle opisuje produkty Ledvance.
Sprawdziłem ofertę z pierwszego linku. Znam ten sklep i mam jakieś tam zaufanie do niego. Sprawdziłem produkt po podanym w ofercie numerze modelu i rzeczywiście na stronie Ledvance widnieje ten konkretny produkt o podanych parametrach. No to teraz pozostaje czekać 10 dni, bo sprowadzają to na życzenie.
jetron
Posty: 24
Rejestracja: 19 grudnia 2017, 11:31 - wt

Re: Oświetlenie stanowiska biurowego.

08 lutego 2023, 19:49 - śr

DarkRodent pisze:
08 lutego 2023, 18:54 - śr
jetron pisze:
08 lutego 2023, 17:41 - śr
DarkRodent pisze:
08 lutego 2023, 17:10 - śr
na rynku polskim jak i tzw. 'zachodnim' sa dostepne mocniejsze wersje Ledvance sun@home (niestety nie w sklepie oficjalnym Ledvance na allegro), jednakze nawet ta 9W naprawde wystarczy do takich potrzeb
A to ciekawe, bo nigdzie nie widziałem mocniejszych wersji na polskich stronach, niż to 9W.

https://www.proshop.pl/Inteligentny-dom ... TW/3129976

https://www.nowazarowka.pl/ledvance-sun ... asQAvD_BwE

prosze potrojnie zweryfikowac czy to odpowiednia 'zarowka', zauwazylem ze czesc sprzedajacych zle opisuje produkty Ledvance.
Sprawdziłem ofertę z pierwszego linku. Znam ten sklep i mam jakieś tam zaufanie do niego. Sprawdziłem produkt po podanym w ofercie numerze modelu i rzeczywiście na stronie Ledvance widnieje ten konkretny produkt o podanych parametrach. No to teraz pozostaje czekać 10 dni, bo sprowadzają to na życzenie.
Oczywiscie wolny rynek i Twoj wybor ale patrzac na zdjecie ktore zamiesciles to 9W sun@home spokojnie by dal rade, tanszy, szybciej dostepny i bys sobie potestowal - zawsze masz prawo zwrotu. Ewentualnie 2x9W jak az tak bardzo Ci zalezy, lepiej rozlozysz swiatlo a jak sie okaze ze jedna sztuka Ci wystarczy to druga zainstalujesz gdziekolwiek indziej lub oddasz.
DarkRodent
Posty: 47
Rejestracja: 30 czerwca 2021, 12:15 - śr

Re: Oświetlenie stanowiska biurowego.

17 lutego 2023, 15:44 - pt

Żarówki przyszły. Niestety, wtopiłem odrobinke, ponieważ okazało się, że działają na paśmie 2.4GHz WiFi, a moje, raczej nie moje, bo z akademika, działa na 5GHz.
Co dziwne, to to, że apka LEDVANCE odnajduje żarówkę, a ta na to natychmiastowo reaguje (przestaje migać) i dopiero po mozolnym zapełnieniu kółka stanu do około 75%, wyrzuca błąd fail add.
Chyba pozostaje zwrot i szukanie czegoś innego :(

EDIT: Jednak jestem pacanem i nie pomyślałem o jednym rozwiązaniu tego problemu.
Za punkt wifi posłużył mi smartfon z androidem. Natomiast dodawanie i obsługę żarówki obsłużyłem w apce na ipadzie :)
DarkRodent
Posty: 47
Rejestracja: 30 czerwca 2021, 12:15 - śr

Re: Oświetlenie stanowiska biurowego.

23 lutego 2023, 23:07 - czw

Coś tam się udało zmajstrować. Tylko te lampki z leroya, okazały się za małe na objęcie tych Ledvance, przez co prawa żarówka daje po oczach, jak się kręcę obok biurka.
Nie wiem też, czy nie dołożyć dla większej równomierności poświaty, 3 żarówki, gdzieś pomiędzy te dwie. Chociaż już dwie oferują w miarę jedną łunę i drugą. Niewykluczone, że spróbuję zejść odrobinę jasnością, bo na razie działają na 100%.
Załączniki
IMG_20230223_225246.jpg
IMG_20230223_225234.jpg
IMG_20230223_225114.jpg
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3885
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Oświetlenie stanowiska biurowego.

24 lutego 2023, 09:54 - pt

Wystarczą te dwie tylko je trzeba lepiej ustawić. No i monitory pasuje dostroić wizualnie, bo coś to dziwnie wygląda.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
DarkRodent
Posty: 47
Rejestracja: 30 czerwca 2021, 12:15 - śr

Re: Oświetlenie stanowiska biurowego.

24 lutego 2023, 19:26 - pt

NocnyJastrzab pisze:
24 lutego 2023, 09:54 - pt
Wystarczą te dwie tylko je trzeba lepiej ustawić.
Zamiast tej małej, wykorzystałem na prawą stronę dużą lampkę i łuna wyszła dosyć udana. Problem mam jedynie z małą z lewej, ponieważ ze względu na brak tak obszernego klosza i małej odległości od ściany, dużo strumienia skupia się na punkt, a nie tworzy mniej więcej równomiernej łuny, jak po prawej stronie.
Obrazek
NocnyJastrzab pisze:
24 lutego 2023, 09:54 - pt
No i monitory pasuje dostroić wizualnie, bo coś to dziwnie wygląda.
Powiem tak. Gołym okiem takiej przepaści w wyświetlaniu nie widać. Zdjęcie ukazuje to, jakby prawy monitor szedł w taką brudną biel, podchodzącą w zielonkawą szarość. Natomiast lewy wygląda na czystą biel.
W rzeczywistości ja widzę różnicę taką, że lewy ma właśnie białą biel, natomiast prawy ma taką wygaszoną biel - oba skalibrowane pod 120cd. Oczywiście, lewy ma bardziej nasycone wszystkie kolory, niż prawy, ponieważ prawy jest typowym biurowcem a lewy gejmingowym bajerem w cenie 3x tego biurowca. Oba są na matrycach VA. Lewy idzie sygnałem przez DisplayPort a prawy HDMI.
Mógłbym ponownie wypożyczyć kalibrator i skalibrować, ale co mi po tym, jak nie mam aż takiego wprawnego oka/wiedzy. Jedyne, czym się kierowałem podczas kalibracji, to wartości RGB i słupki, by uzyskać jak najbardziej zbliżoną wartość do docelowego 6500K.
Załączniki
IMG_20230224_190836.jpg
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Oświetlenie stanowiska biurowego.

25 lutego 2023, 15:54 - sob

Przy kalibracji nie ustawia się z czujnikiem obu, bo nic z tego nie wyjdzie, jak widać. Ustawia się z przyrządem lepszy, a drugi do niego doregulowuje wizualnie.

PS. Oba ekrany nie mogą wyświetlać tego samego, jeśli w ogóle kalibracja ma działać.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
DarkRodent
Posty: 47
Rejestracja: 30 czerwca 2021, 12:15 - śr

Re: Oświetlenie stanowiska biurowego.

25 lutego 2023, 17:43 - sob

W moim przypadku wykonywałem następujące kroki:
- kalibrator na monitor 1
- dostosowanie parametrów tzn. jasność, gamma, temperatura
- podążanie za programem, to znaczy dostosowywanie temperatury zgodnie z wyświetlanymi słupkami (i1Profiler), jasności, kontrastu (to ostatnie według programu nigdy nie było wymagane do korekcji ręcznej)
- zapisanie stworzonego profilu i to tyle
Analogicznie monitor 2. Nie dążyłem do wyglądu jednego pod względem drugiego - jedyne, co oba monitory mają takie samo, to ustawioną jasność. Czyli spartoliłem robotę - trudno, nie jestem specjalistą :)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Oświetlenie stanowiska biurowego.

25 lutego 2023, 17:48 - sob

Po prostu wiara w skuteczność przyrządów i brak doświadczenia. Wielu ludziom wydaje się nieprawdopodobne, ale np geometrię wielkiej obrabiarki wcale nie ustawi się najdokładniej drogimi miernikami, a struną od fortepianu, drutem i kartką papieru. Trzeba tylko znać metodologię pomiaru. Tu tak samo. ;)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Oświetlenie, akcesoria, uchwyty, osłony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Ostatnio na forum...

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], KubaT
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68405
Liczba tematów: 4130
Liczba użytkowników: 3945
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Goldberg
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu