Nec + EIZO i kalibracja

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
MarcelZaborski
Kontakt:
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 11
Rejestracja: 02 sierpnia 2020, 15:00 - ndz

Nec + EIZO i kalibracja

11 kwietnia 2023, 17:07 - wt

Hej,

Mam dwa monitory, NECa EA274WMI i EIZO CS2420. Oprócz tego że to nie jest wymarzone połączenie bo tu i tu mam różne programy do kalibracji, to zaczynam się zastanawiać czy nie strzelam sobie w stopę przez podłączenie do jednej karty graficznej?
Po kalibracji obu na tych samych parametrach obraz jednak się trochę różni. Do tej pory winiłem za to wiek NECa który lat kilka już ma, ale może to nie to?
Z innej beczki - jakich programów użyć do kalibracji przy dwóch różnych monitorach bo może źle robi że używam firmowych SpectraView i ColorNavigatora?

Jeśli to ma znaczenie to Windows 10, i oba monitory hulają na NVIDIA GTX 1650. Zastanawiam się czy nie byłoby lepiej podłączyć jednego z monitorów przez kartę wbudowaną w płycie głównej? Czy pomyśleć o dokupieniu jakiejś dodatkowej na PCI-E i czy się nie "pobiją" wtedy? :)

Pytanie bonusowe kogo możecie polecić czy kto się może polecić - do sprawdzenia jak się sprawy mają na miejscu (Wawa Białołęka)

Pozdrawiam i wielkie dzięki z góry,
Marcel
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Nec + EIZO i kalibracja

11 kwietnia 2023, 17:32 - wt

Można łączyć systemy kalibracji różnych producentów do jednej karty i nic złego się nie będzie działo. Oczywiście ColorNavigator do EIZO, Spectraview II do NEC-a. To jedyne właściwe, gdyż oba kalibrują monitory sprzętowo.

W sprawie diagnostyki na miejscu, w Wwie można się odezwać do Adama Jędrysika.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Nec + EIZO i kalibracja

11 kwietnia 2023, 18:18 - wt

Matko i córko :shock: Polecenie Adama, zamiast własnej pomocy? :lol:

1. Który monitor jest jako główny?
2. Spróbuj skalibrować CS2420 do sRGB z opcją Multiple Monitor Matching + ewentualna ręczna korekta punktu bieli.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Nec + EIZO i kalibracja

11 kwietnia 2023, 18:38 - wt

1) Karta bez znaczenia
2) CN z Multiple Monitor Matching prawdopodobnie nie da zgodności z SVII - trzeba będzie użyć opcji Custom White Point > Visual Match i dociągnąć wizualnie NECzka, albo użyć analogicznej opcji w CN i dociągnąć wizualnie EIZO
3) Jeśli się nie uda mogę pomóc zdalnie
MarcelZaborski
Kontakt:
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 11
Rejestracja: 02 sierpnia 2020, 15:00 - ndz

Re: Nec + EIZO i kalibracja

11 kwietnia 2023, 22:30 - wt

NocnyJastrzab pisze:
11 kwietnia 2023, 18:18 - wt
Matko i córko :shock: Polecenie Adama, zamiast własnej pomocy? :lol:

1. Który monitor jest jako główny?
2. Spróbuj skalibrować CS2420 do sRGB z opcją Multiple Monitor Matching + ewentualna ręczna korekta punktu bieli.

Super że dwa 2 monitory na jednej karcie się "nie pogryzą", tak mnie straszył sprzedawca u którego kupiłem EIZO że kalibracja coś robi w LUTcie ale co robi i czemu to już nie pojąłem
Prośba o podpowiedź gdzie szukać opcji "Multiple Monitor Maching" (w CN7?) [Edit: Nieaktualne, znalazłem :) ]

Główny jest faktycznie NEC, znaczy na nim robię robotę :) a EIZO w zamyśle do kolorów i proofingu i żeby mieć Adobe RGB ale w praktyce to najczęściej obrabiam na NEC a na EIZO seriale :roll:

Wróć do „Kalibracja monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości
Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu