USB-C: Eizo CS2731 + Macbook Pro M1 13,3" 2020

Problemy eksploatacyjne, serwis.
Regulamin forum
Działy firmowe są dedykowane konkretnym firmom. Pytania można zadawać tak, jakby kierowali je Państwo bezpośrednio do fabryki lub przedstawicielstwa. Wszelkie publikowane informacje są potwierdzone u źródła lub w serwisie fabrycznym. Użytkownicy z oznaczeniem marki w nazwie "rangi" są pracownikami firm związanych z producentem i je reprezentują.
Untitled
Posty: 2
Rejestracja: 28 lutego 2021, 23:08 - ndz

USB-C: Eizo CS2731 + Macbook Pro M1 13,3" 2020

05 października 2023, 21:31 - czw

TLDR:
Czy jest możliwość, aby podłączyć monitor CS2731 z Macbookiem w następującej konfiguracji:
- Pierwszy port USB-C w MBP - przesyłanie obrazu do monitora (a monitor podłączony pod zasilacz z gniazdka) + korzystanie z portów USB w monitorze, a to wszystko BEZ funkcji ładowania laptopa
- Drugi port USB-C w MBP - ładowanie laptopa zasilaczem Apple

Witam wszystkich, stoję przed wyborem monitora do obróbki wraz z kablem sygnałowym USB-C. Jak zapewne niektórym wiadomo, MBP 13" posiada jedynie 2 porty USB-C, a co gorsza - obawiam się że jest to model z początkowej fazy produkcji, czyli jest szansa na usmażenie elektroniki poprzez ładowanie przez zewnętrzne urządzenia PD jak hub USB itp (w tamtym czasie Apple bez większych pytań wymieniało urządzenia na gwarancji). Generalnie zawsze jeden z portów miałem zarezerwowany na bezpośrednie ładowanie laptopa, nigdy nie próbowałem go ładować poprzez rozdzielacze USB.

Stąd wymyśliłem konfigurację jak powyżej, chyba że ktoś miałby jakiś lepszy pomysł? Męczy mnie ciągłe korzystanie z huba USB + hdmi - kable walają się wszędzie. Na dodatek przespałem już dawno gwarancję na laptopa, a nie chciałbym ryzykować uszkodzenia sprzętu.

Bardzo proszę o pomoc
Untitled
Posty: 2
Rejestracja: 28 lutego 2021, 23:08 - ndz

Re: USB-C: Eizo CS2731 + Macbook Pro M1 13,3" 2020

06 października 2023, 00:19 - pt

Nie widzę opcji edycji postu, więc napiszę pod spodem. Jednak jeśli jestem aż tak ułomny to poproszę o scalenie obydwu wypowiedzi ;)
Poszukałem trochę i w grę wchodzi jeszcze NEC EA271U + samodzielna kalibracja. Jak na moje wymagania, powinno wystarczyć.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3883
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: USB-C: Eizo CS2731 + Macbook Pro M1 13,3" 2020

06 października 2023, 10:37 - pt

Podłączając monitor po USB-C nie da się wyłączyć samego ładowania przez ten port. Przynajmniej w EA271U tak jest.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video

Wróć do „Dział wsparcia technicznego”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Ostatnio na forum...

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68398
Liczba tematów: 4130
Liczba użytkowników: 3945
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Goldberg
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu