"Falowanie" LCD oraz problemy z HDMI

Wszystko dotyczące użytkowania, w tym kabelkologia, czyszczenie, ustawienia.
druid
Posty: 2
Rejestracja: 31 października 2011, 16:22 - pn

"Falowanie" LCD oraz problemy z HDMI

18 marca 2012, 14:27 - ndz

Witam.

Zakupiłem parę dni temu nowego notebooka Samsung RC730 (może ktoś także go posiada), i mam problem z podłączeniem monitora.

Mianowicie, gniazdo D-SUB jest zbyt blisko złącza zasilającego i występuję falowanie ekranu przez fale generowane przez prąd w kablu zasilającym (tak mniej więcej, tyle się dowiedziałem), Plus następuje większy rozjazd fazy pionowej lub poziomej (pionowa kreska ma jaśniejszą poświatę z prawej strony - nie wiem dokładnie czy jest to faza czy nie, ale tam mi się zdaje).

Po odłączeniu kabla zasilającego falowanie ustaje, lecz rozjazd jest dalej. Nie było by to problemem gdyby połączenie HDMI działało jak należy, lecz tutaj kolejny problem:

Mam monitor który jest także telewizorem (taki wynalazek LG), i po podłączeniu komputera przez HDMI pod monitor, dzieją się straszne rzeczy, obraz jest paskudny! (na moje oko monitor zaczyna stosować wszystkie "super technologie" polepszające obraz). Trochę to ustaje gdy zaznaczę w opcjach nazwę gniazda HDMI jako PC, lecz dalej nie jest to doskonały obraz.

Moje pytanie więc brzmi:
- Wina falowania leży po stronie notebooka, lecz czy za rozjazd też jest winny komputer?
- Czy np. taki Eizo Foris FS2331 też będzie dodawał jakieś ulepszacze, jeżeli podłączę go pod HDMI (pod dsub nie mogę, ze względu na bliskość kabla)? Czy jak podłączę go pod HDMI to będę miał mniejszą możliwość ustawienia go pod moje wymagania? (lg po podłączeniu hdmi zamiast dsub oferuje mniej opcji - nie mogę dostosować go tak, jak było pod dsub)
- Czy da się jakoś wyeliminować falowanie i rozjazd obrazu, monitora podłączone pod DSUB?

Wydałem kupę kasy na komputer, więc jestem zdecydowany dokupić nowy monitor, lecz te pytania mnie nurtują i boję się, że nowy monitor może zachowywać się podobnie jak LG.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: "Falowanie" LCD oraz problemy z HDMI

18 marca 2012, 16:05 - ndz

Ma Pan wyjątkowo słabej jakości analogowy tor video. Żeby nie użyć mocniejszych, bardziej właściwych, słów. I to zarówno w tym kosztującym "kupę kasy" komputerze jak i zapewne w monitorze. Podłączenie przez HDMI przyzwoitego monitora na 99% zlikwiduje Pana problemy.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
gorky
Posty: 186
Rejestracja: 27 marca 2010, 18:07 - sob

Re: "Falowanie" LCD oraz problemy z HDMI

18 marca 2012, 19:28 - ndz

druid pisze: - Czy da się jakoś wyeliminować falowanie i rozjazd obrazu, monitora podłączone pod DSUB?
To nie jest kwestia po prostu ustawienia synchronizacji zegara/fazy?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: "Falowanie" LCD oraz problemy z HDMI

18 marca 2012, 21:44 - ndz

gorky pisze:To nie jest kwestia po prostu ustawienia synchronizacji zegara/fazy?
Przy takich objawach, moim zdaniem, nie da rady.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Podłączenie, użytkowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 6 użytkowników online :: 5 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Czornyj, Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68434
Liczba tematów: 4135
Liczba użytkowników: 3948
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: basjana
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu