SX2462W - przeskalowywanie do niższych rozdzielczości

Monitory dla grafików i fotografów zawodowych, przygotowanie do druku, trudne dziedziny fotografii.
GrzesiekR
Posty: 1285
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

SX2462W - przeskalowywanie do niższych rozdzielczości

26 października 2013, 10:28 - sob

Witam,
Zauważyłem ostatnio bardzo niepokojącą rzecz w moim SX2462W. Otóż wygląda na to, że monitor ten nie posiada w ogóle bardzo ważnej funkcjonalności, którą posiada większość monitorów - wygładzania obrazu o niższej rozdzielczości niż natywna (tryb graficzny). Przykładowo obraz w rozdzielczości 800x600 wygląda strasznie, potężna pikseloza, praktycznie nie do użytku. Każdy inny ekran z którym miałem/mam do czynienia elegancko wygładza obraz w obrazach przeskalowanych do niższych rozdzielczości wyświetlanych na pełnym ekranie. Czy to możliwe aby producent zrezygnował z tak cennej funkcji w tym modelu??
Próbowałem na różne wejścia (HDMI -> DVI, D-Sub -> DVI) oraz funkcje monitora "Auto-Sharpness" i "Outline Enhancer" - żadne ustawienie nie czyni znaczącej różnicy. Podłączałem również laptopa do innego monitora i tam działa dobrze, wygładza.
Czy ktoś mógłby to potwierdzić lub zaprzeczyć?
GrzesiekR
Posty: 1285
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: SX2462W - przeskalowywanie do niższych rozdzielczości

26 października 2013, 13:03 - sob

Wątek do usunięcia. Wycofuję się, to wina laptopa, monitor jest ok.

Wróć do „Zastosowania zawodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68625
Liczba tematów: 4146
Liczba użytkowników: 3956
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: akilegna
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu