Uniwersalny monitor dla zaawansowanego fotoamatora

Monitory uniwersalne w dowolnie szerokim ujęciu oraz do zastosowań domowych.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3904
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Uniwersalny monitor dla zaawansowanego fotoamatora

22 września 2014, 20:49 - pn

Generalnie będzie tak jak podaje Czornyj, czyli większą różnicę będzie widać głównie w programach użytkowcych (pakiet Office, INternet, Photoshop. Lightroom). Przy gołym wyświetlaniu zdjęć widoczne na plus jest na pewno większa ostrość i szczegółowość. Ekran 27" jest o 6 cm szerszy i 3 wyższy, więc siłą rzeczy zdjęcia będą wyglądać na większe. Trzeba tylko pamiętać o proporcjach 16:9, co często będzie skutkowało bocznymi pasami w przeglądarkach zdjęć.

Generalnie polecam przesiadkę na 27" :mrgreen: Sam niedawno takiej dokonałem i nie widzę odwrotu ;) (Samsung 2494HM > NEC SpectraView 272)

na deser warto też przejrzeć ostatni artykuł na temat EA274WMi >> http://www.purepc.pl/monitory/nec_ea274 ... y_biurowej
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
uppersilesian
Posty: 27
Rejestracja: 08 czerwca 2013, 13:09 - sob

Re: Uniwersalny monitor dla zaawansowanego fotoamatora

23 września 2014, 09:11 - wt

NocnyJastrzębiu, a konkretnie, jakie są wymiary obrazu zdjęcia otwartego w ACR (upieram się przy ACR, bo praktycznie tylko w nim pracuję) na monitorze 27"?
I może jeszcze taka wątpliwość: gdzie leży granica zwiększania rozdzielczości i wymiarów monitorów, poza którą ludzkie oko nie będzie w stanie dostrzec różnic, oczywiście w ślepych próbach, bo jak się wie, że coś jest "lepsze", to siła sugestii jest ogromna. Mam wrażenie, że już teraz na zdjęciu widzę więcej niż w rzeczywistości.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3904
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Uniwersalny monitor dla zaawansowanego fotoamatora

23 września 2014, 11:24 - wt

Co do ACR to chwilowo jestem bez CS6, ale spróbuję to sprawdzić niebawem. Chyba, że ktoś mnie ubiegnie ;)

W kwestii rozdzielczości trudno rozsądzić, bo na rynek pcha się 4K w różnych rozmiarach, a opinii prawie tyle samo, co potencjalnych użytkowników.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video

Wróć do „Zastosowania amatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68636
Liczba tematów: 4147
Liczba użytkowników: 3956
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: akilegna
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu