Podłączenie Solux Daylight - kinkiety?

Monitory dla grafików i fotografów zawodowych, przygotowanie do druku, trudne dziedziny fotografii.
jeiff
Posty: 9
Rejestracja: 01 stycznia 2013, 20:18 - wt

Podłączenie Solux Daylight - kinkiety?

02 marca 2013, 22:07 - sob

Witam,
Kupiłem halogeny Solux Daylight żeby dobrze oświetlić miejsce pracy. Pewny swego wybrałem się na poszukiwanie kinkietów/oprawek, które można z nimi zastosować. Mam za sobą 3 godziny jeżdżenia po sklepach (Obi,Castorama,Leroy, Ikea i coś tam jeszcze) i nie udało mi się znaleźć sensownego rozwiązania żeby to zamontować. Wychodzi na to, że trzeba sobie taki zestaw zrobić samemu i tu pojawia się problem bo elektryk ze mnie zerowy.
Jedynym miejscem gdzie znalazłem gotowe coś do zamontowania była Ikea (http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80230808/), ale niestety pojawił się problem bo moje halogeny mają 50W a powyższy zestaw przyjmuje max 20W więc moment zwycięstwa trwał bardzo krótko...
W pozostałych lokalizacjach nie ma niczego na gwint GU5,3 oprócz oprawki, transformatora i zestawu kabelków żeby sobie złożyć samemu i zamontować w gips kartonowym suficie, którego niestety także nie posiadam.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tej sprawie, być może przeszedł ten sam skomplikowany proces i może coś doradzić... wskazać adres... sklep? Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4333
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Podłączenie Solux Daylight - kinkiety?

02 marca 2013, 22:50 - sob

Osobiście kupiłem oprawkę GU10, wymieniłem mocowanie na GU5.3 (ma ten sam rozstaw śrub mocujących), do tego dołożyłem transformator 220->12V.
jeiff
Posty: 9
Rejestracja: 01 stycznia 2013, 20:18 - wt

Re: Podłączenie Solux Daylight - kinkiety?

04 marca 2013, 09:00 - pn

Czyli jednak bez DYI nie da rady... :|
Słaby jestem w takich działaniach jak cholera...
Dzięki.

Wróć do „Zastosowania zawodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 6 użytkowników online :: 5 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], KubaT, mati8686x
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68636
Liczba tematów: 4147
Liczba użytkowników: 3956
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: akilegna
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu