Monitor PVA/IPS do gier bez backlight bleedingu

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
Bachnaify
Posty: 4
Rejestracja: 08 września 2012, 20:30 - sob

Monitor PVA/IPS do gier bez backlight bleedingu

08 września 2012, 20:37 - sob

Witam. Potrzebuję porady dotyczącej zakupu nowego monitora do gier. Kiedyś miałem TN-kę 19 cali, a teraz mam LG E2370V-BF, ale denerwuje mnie backlight bleeding (na czarnym tle widać fioletowe poświaty w kątach) Nie chcę kupować TN bo ich jakość jest marna, a na czasie reakcji aż tak mi nie zależy. Głównie chcę się pozbyć bleedingu i chcę by czerń była czarna. Bo na monitorach TN czarny jest jak szary a na tym IPS co mam fioletowa. Obecnie rozmyślam zakup monitora Eizo Foris FS2331-BK 23" PVA. Czy na tym monitorze nie występuje już problem fioletowych przebarwień ?

W zasadzie biorę pod uwagę dwie firmy - EIZO i NEC bo chcę monitor od profesjonalnej firmy, a nie jakieś LG, BenQ, DELL i innych pseudo-producentów.

Co proponujecie ? Będę wdzięczny za pomoc :)
raptor88
Posty: 311
Rejestracja: 12 maja 2010, 21:01 - śr

Re: Monitor PVA/IPS do gier bez backlight bleedingu

08 września 2012, 23:40 - sob

Jeżeli nie stać Cię na Eizo CX240, to od innych modeli na IPS trzymaj się z daleka. W nowych IPS, zamiast fioletowienia na czerni, jest srebrzenie, które jest o wiele bardziej upierdliwe.
Bachnaify
Posty: 4
Rejestracja: 08 września 2012, 20:30 - sob

Re: Monitor PVA/IPS do gier bez backlight bleedingu

09 września 2012, 09:45 - ndz

To wezmę PVA bo smużenie tak mi nie przeszkadza jak przekłamania w kolorach. czy Eizo Foris FS2331-BK to dobry wybór ?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16369
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor PVA/IPS do gier bez backlight bleedingu

10 września 2012, 00:05 - pn

Bachnaify pisze:czy Eizo Foris FS2331-BK to dobry wybór ?
W klasie domowo-amatorskiej jak najbardziej. Podświetlenie jak przystało na EIZO - równe, choć trzeba pamiętać, że to jeden z najtańszych modeli z oferty tego producenta. Cudów nie będzie.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Bachnaify
Posty: 4
Rejestracja: 08 września 2012, 20:30 - sob

Re: Monitor PVA/IPS do gier bez backlight bleedingu

14 października 2012, 19:30 - ndz

Apropos monitora Eizo Foris FS2331-BK.

Czy będzie smużył ? Bo niektórzy mówią, że smużenie zostało wymyślone i nie ma czegoś takiego, a jeśli jest to tylko z technicznego punktu widzenia, bo w praktyce i tak go nie widać. Niektórzy mówią, że nie widzą różnicy między 2ms a 25 ms. Niektórzy piszą, że jest smużenie ale nie przeszkadza i tylko wyjadaczom FPS będzie przeszkadzać.
opinia 1 - ,,Jak wiadomo w grach najlepiej sprawują się monitory oparte na matrycach TN (są szybkie) ale kolory w nich są kiepskie. Nie ma tam efektu tzw "smużenia" ale oraz jaki widzimy jest niezadowalający bardziej wymagającego gracza. Powoli jednak matryce PVA i MVA je doganiają i w najnowszych modelach smużenie jest już praktycznie niezauważalne lub wcale nie występuje. Opisywany EIZO nie zawiódł mnie i w grze sprawuje się wyśmienicie. Smużenie przy odpowiednio ustawionym trybie Game jest praktycznie niezauważalne, a już na pewno nie przeszkadza w grze."
opinia 2 - Smużenie jest, ale bardzo subtelne i tylko nawiedzeni "wyjadacze" mogą je wychwycić.
opinia 3 - Smuzenia w battlefield3 tez nie widze, za to widze zajedwabistą czerń i inne kolory
opinia 4 - Smużenia ja również nie zauważyłem ani w grach ani w filmach
opinia 5 - posiada on bardzo dobre kąty widzenia i nie występuje na nim żadne smużenie.
opinia 6 - Tego smużenia to ja osobiście nawet w dość dynamicznych grach nie zauważam.
opinia 7 - Polecam. Do gier - jeśli komuś nie przeszkadza lekkie smużenie,
Niektórzy twierdzą, ze jak chce się coś zauważyć to się zauważy i będzie się szukało dziury w całym (mowa o smużeniu)

P.S. Gdzieś wyczytałem o tym, że ktoś miał na tym monitorze Eizo problem z fioletowymi poświatami w dolnych rogach, a myślałem, że tak jest tylko na panelach IPS ?
Obecnie mam monitor LG E2370V-BF, który niestety ma te fioletowe poświaty. Myślałem, że po zmianie na tego Eizo się ich pozbędę ?

Statystycznie - według producenta ten Eizo ma czas reakcji od szarego do szarego 7 ms i od czarnego do czarnego 25ms, zaś mój E2370V-BF ma od szarego do szarego 5ms i od czarnego do czarnego 14 ms, przy czym Eizo ma funkcje Overdrive (do skrócenia czasu reakcji, choć nie wiem o ile go skraca, a ten mój LG też ma taką funkcję - nazwaną Thru Mode - też skraca czas reakcji, ale też nie wiem o ile?) ale ten Ezio ma dużo lepsze kolory, głęboki czarny, dużo lepszy kontrast.

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68604
Liczba tematów: 4142
Liczba użytkowników: 3954
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: maqmaq
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu